פרס נובל דצמבר 2016 / עמרי נובלבזמן שאני כותב שורות אלו ,כמה מפרשיות המין החמורות אופפות את העיתונות והמדיה המקומית,

צריך לאזן, צריך לצעוק "נמאס", צריך לשבור את תקרת הזכוכית ולתת אגרוף לפטריארכליות הגברית המסורתית. נסחפתי? אולי אבל אני אחד שהולך עם מה שאני מרגיש גם כשאני הולך לבד.

למה זה מרגיז אותי? מעבר לכך שאני רודף צדק מטבעי כילד צופים, היום כאבא לבת וכגבר מודרני אני לא רוצה שהבת שלי תגדל כאובייקט מיני או במחשבה שיש כוח בעולם שיכול לעצור אותה לא בגלל היכולות שלה אלא בגלל היותה אישה, סביר להניח שהיא תכשל בחיים כמו כולנו אבל בשום אופן שהמערכת והעולם יגמדו אותה או יסתכלו עליה בעין שלא נראית לי ולערכי המוסר בהם אני מאמין.

אני לא הולך להפגין בכנסת ובטח לא לשבור ברכיים לכל הסוררים . אבל יש לי את היכולת מתוך העולם שלי, המוזיקה שכל כך יקרה לליבי לתת את המקום והבמה שאני יכול כדי לשבור ולו במעט את כל המחסומים שכתבתי מספר שורות קודם.

עברתי על מספר תוכניות ששידרתי בנסיון להיזכר מה ריגש אותי, חלק מהשירים זה היה ההפקה הגדולה שהייתה  ובחלקן הקול שהרעיד לי את עור התוף ולא בגלל החוזק אלא בגלל הרגש והכנות.

בחרתי ולא במקרה במספר זמרות, אמניות שכל אחת בתחומה יודעת מה היא עושה ויכולה לעשות בית ספר לרבים אחרים

אז פרס נובל הולך ל....

 

1.Shefita - - you ougta know

נכון זה קאבר וזה בעצם המאפיין הכי גדול של רותם שפי, האמנית מאחורי המותג Shefita שכל פעם נוגסת בקלאסיקה אחרת בעיקר משנות ה – 90 ומפרשנת אותה בתיבול מזרחי ים תיכוני והפעם אלניס מוריסט בשיר  הכי רוק נשי בשנות ה – 90. צפו בקליפ:


 

2.איה זהבה פייגלין – אמריקה

מה שאהבתי בשיר הזה שהוא מאוד שונה מההפקה באלבום הקודם של איה, הרגיש לי סאונד אמריקה! מהפרשנות שלי איה היא ההוויה של צעירה תל אביבית שלא מוצאת נחת (לא באלבום הראשון) וגם לא בסינגל הזה

אבל ההפקה וכמיהה לדשא של השכן שכנראה לא באמת יפתור בעיות כי אושר בא מבפנים ולא מהדוד סם, אני מחכה מאוד לסינגלים הבאים מתוך הפרויקט החדש כי בינתיים זה WOW!

 

3. DORINE LEVY– Crazier

כשקראתי לראשונה את הקומוניקט של דורין נאמר שמספר שירים שלה מלווים פרסומות ואני מבין מדוע, בכל פעם שאני מקשיב לשיר הזה אני מדמיין פרסומת בראש, נעורים, חיות, מעט חרטות, הרבה מעשים.

מבחינה טכנית השיר מופק באופן הכי טוב ששמעתי, הכל מה שנקרא "דבק" וזה תענוג כי עשו את השיר באהבה והוא בהחלט נשמע כך:4.שירי אלקבץ - חלשה

שיר רוק שמתחיל עם ריף גיטרה כל כך טוב שכבר שם "עפתי", הטקסט חושף את החיים של שירי,, הילדים, הזהות האישית, הפחדים וחוסר הביטחון והאמת הכי פשוטה ש"היא חלשה" וזה אמיתי וכובש, אני אוהב בטקסטים שלא לוקחים אותי לסיבוב אלא מספרים לי סיפור אמיתי וכנה על הדובר וכך קורה בשיר, כל שור בפזמון עשתה לי טוב כי הרגשתי שאני לא לבד בזה שאני רוצה "שיעריצו את השטיות שלי" אז שירי! יופי של שיר: 

5.מעיין קאופמן – GIVE

פולק רך וטוב, כזה שהגיטרה מלטפת יחד עם השירה, אולי זו אהבה נכזבת, חייב להודות שבשלב מסויים שקעתי ברגש ולא הקשבתי למילים, אבל אני שייך לזרם המובל דרך הרגש בשיר ולא רק לחן או מילים..רק רציתי שהשיר יימשך עוד ועוד:


עמרי נובל  - זמר יוצר, מפיק ומגיש תכניות רדיו ב"רדיו סול" ו"רדיו חוף אילת" 

לתגובות/פניות לעורך מדור מוזיקה: שחר כהן -  https://www.facebook.com/shaharole/  

לחצו לכתבות נוספות במדור המוזיקה של בכיוון הרוח


טואול - בניית אתרים