בין הביטלס לנעמי שמר/ נטע זינגר

זה אולי היה מקרי, אבל בטוח שזה היה סמלי, שהמופע "נעמי שמר והביטלס ", של יאן חיוט – שירה, גיטרה , צ'לו ויוקלילי ודנדן גלאור- שירה, גיטרה, פסנתר ומפוחית , התקיים ביום בו מלאו 36 שנים להירצחו של ג'ון לנון.
לא אעסוק כאן בויכוח הניטש על תרומתו של ג'ון לנון , כן או לא להצלחת ארבעת המופלאים, אלא רק אציין שהמופע מנציח בצורה נעימה ומעניינת את תרומתם של חברי הביטלס לעולם המוסיקה. ובאמצעות קישורים לא מאולצים, גם את מורשתה המוסיקלית של נעמי שמר.

המופע שילב לסירוגין שירים של הביטלס לצד שירים של נעמי שמר וסיפר את הסיפורים שמאחורי השירים. תמיד מעניין לשמוע , אותי לפחות, מה נרקם מאחורי שיר כזה או אחר.
בטח כשמדובר בשירים שהגיעו לאוזניהם ולבבותיהם של כל כך הרבה אנשים בעולם ושהצליחו לחצות גבולות , שפות ותרבויות.

LOVE IS REAL, HERE COMES THE SUN, WHEN I'M 64, LET IT BE  ועוד כמה שירים של הביטלס שכולם מכירים וסיפורים מעניינים שלא כולם מכירים ושהיה מאד מעניין לשמוע.

  \

הנה אחד למשל. בשנת 1969 כשהביטלס כבר היו לקראת פירוק ועיקר העיסוק שלהם היה בהתחשבנויות ביניהם ולא במוסיקה, אמא של פול , מרי, באה אליו בחלום ואמרה לו ש"הכל יהיה בסדר. ושיתן לדברים לזרום." נשמע לכם מוכר? 

When I find myself in times of trouble "
Mother Mary comes to me 
Speaking words of wisdom, let it be"… 

ובצורה דומה, סופרה והושמעה נעמי שמר.
למשל סופר הסיפור אודות השיר "זמר נוגה" (התשמע קולי) שהולחן בתחילה ע"י נעמי שמר בלחן של "שלג על עירי" ולאחר ששמעה שהשיר כבר הולחן ע"י שמוליק קראוס, נכתבו מילים חדשות ללחן "שלג על עירי"...
והושמעו שירים כמו "אור", "לו יהי" , "אין לי רגע דל" "שלג על עירי" "חורשת האיקליפטוס" ועוד, שלוו בשירה אדירה מצד הקהל שהורכב בעיקרו מבני 50 + שהתחברו למופע ולא התביישו להתרגש ולהשתתף בשיח ובשירה.


וניכר היה שבערב החורפי והקריר הזה, בו הקהל יצא את ביתו בחיפוש אחר אתונות, הוא בהחלט מצא מלוכה.


לתגובות/פניות לעורך מדור מוזיקה: שחר כהן -  https://www.facebook.com/shaharole/  

לחצו לכתבות נוספות במדור המוזיקה של בכיוון הרוח

logo בניית אתרים