פסטיבל סרטים אוקראינים ביפו/ דין לביא


פתיחת הפסטיבל ב 9.4 בשעה 18:30 במרכז תרבות אניס

רח' פעמונית 9 תל אביב יפו

 

 

SHTTL   יידיש אוקראינית

09.4.2024

19:15

 

סרט דרמה שצולם בשוט יחיד מספר את סיפורם המרובה דמויות של כפר יהודי באוקראינה, על הגבול עם פולין, 24 שעות לפני פלישת גרמניה הנאצית לברית המועצות. הסרט, שצולם באוקראינה, מתפתח על רקע הידיעה על הטרור וההרס הממשמשים, תוך שהוא מתמקד בתודעה בחיוניות של חיים שעומדים להימחץ. בסרט משתתפים שחקנים מצטיינים, בהם משה לובל (שהופיע בהחייאה ביידיש של "כנר על הגג" בברודווי) והשחקן הדובר יידיש, שאול רובינק.

 

LA PALISIADA

 

09.04

21:15

 

 

אוקראינה, 1996. חמישה חודשים לפני המורטוריום על עונש המוות. שני חברים ותיקים - חוקר משטרה ופסיכיאטר פורנזי - חוקרים את רצחו של עמית, אלמנתו של המת אהבו שניהם כשהיו צעירים. טבולים בזיכרונות מהעבר, הם ללא ידיעה יוצרים עתיד בו ילדיהם יצטרכו לחיות, קוטפים את פירות תקוותיהם האבודות של הוריהם.

 

 

 

We will not fade away

10.4.2024

18:45

לאחר הסרט Q&A session with a producer Valery Kalmykov

 

 

גדלים בין הריסות, שדות מוקשים, מקלטים וכריות פחם של דונבאס, אנדריי, איליה, לרה, ליזה ורוסלן חיים בעולם שבו, מאז 2014, ירי ופיצוצים הפכו לשגרה כמו הכמיהה הקבועה לחיים טובים יותר. משלחת להימלאיה נותנת לחמישה הנערים האוקראינים הזדמנות להגשים את החלום הזה לרגע, לפני שהפלישה המלאה של רוסיה פברואר 2022 מסיימת להרוס את שאריות התקווה האחרונות. במבטו העדין והרגיש, הסרט מצייר דיוקן מרגש של דור של צעירים המוקפים בחושך, אשר בכל זאת – או אולי בדיוק בגלל זה – מצליחים לזהות ולחגוג את היופי השביר של החיים.

 

The Living Fire

11.4

18:30

Q&A session with a producer Gennady Kofman

 

פרויקט שנמשך ארבע שנים, תיעוד של שלוש דורות של רועי צאן בקרפטים האוקראינים במאבקם לשמר את המסחר העתיק במול מציאות משתנה של ימינו.

 

 

--

 

logo בניית אתרים