מופע להקת קמע -בהקיץWILD  AWAKE      / ורדה שפין גרוס

 

להקת המחול "קמע"

אולם סוזאן דלאל , תל אביב, 6.2.24

תמיר גינץ , כוריאוגרף ומנהל אמנותי של להקת המחול 'קמע' אומר:

"בימים אלה, יש חשיבות אולי גדולה מתמיד לאסקפיזם. התובנה שמובילה אותנו היא שאנו לא מבדרים את הקהילה אלא נותנים לה מזור לנשמה, שעות של הפוגה לנפש, השראה והדמייה של שגרה.  תרבות היא מזון לרוח, הבסיס לתקווה. בלי תקווה לנורמליות שעוד תחזור לא נוכל לאתגרי התקופה".

הקהל שגדש את האולם בסוזאן דלאל מחפש כנראה אסקפיזם, הפוגה לנפש, רוצה ומרשה לעצמו  לעוף בערב תרבותי -אמנותי.

אוירת החלום על הבמה מלווה את הקהל כבר מהכניסה לאולם. על הבמה עומד גוש דמוי  שיש, מכוסה לבן, מואר יקרות באלומת אור לבנה ועננים מרחפים על פני הבמה.

זוהי פנטזיה סוריאליסטית על תשוקה אהבה חברות אינטימיות פחד ואושר.

 

והביצוע של 14 רקדנים ורקדניות ושפת התנועה שלהם -מרגשים.

מוזיקה מקורית - אבי בללי, שהעניקה עומק למחול, החל מאשליה של טיפות הזורמות כאילו מהשמים וכובשות את החלל ועד מוזיקה כמו אלקטרונית, חזקה ומרשימה.

תמיר גינץ ואבי בללי ממשיכים בשיתוף הפעולה הפורה ביניהם שהניב יצירות קודמות, ("במדבר דברים", "לא נודע" , "מנמוזין" ו"זעם").

תלבושות ועיצוב במה- אביעד אריק הרמן, רקדן ומעצב אופנה בינלאומי

עיצוב תאורה- שי יהודאי

להקת המחול קמע הנה מהמובילות בלהקות המחול בישראל, מציינת 21  שנה להקמתה ויצירותיה מועלות פעמים רבות בשנה בארץ ובעולם, והינה בית לרקדנים ישראלים ורקדנים מרחבי העולם.

 

***

וברוח הימים האלה אומר תמיר גינץ "אני בוחר באופטימיות כדי לתת לעצמי תקווה להמשך הדרך גם אם הדרך בהמשך עלולה להיות לנו קשה."

נראה שכל אחד בקהל שגדש את האולם– מרגיש בליבו את המלים האלה ומזדהה איתן.

 

גילוי נאות- בפעם הראשונה ראיתי את 'בהקיץ' במרץ 2023. אחרי הקורונה ולפני המלחמה.

היום בעיצומם של הימים האלה נראה לי שזו נחמה, סוג של, לצאת מהבית להופעת מחול, להניח לעצמנו ליהנות מהיופי של התנועה,הריקוד והמוזיקה.

 

logo בניית אתרים