על הסרט אינדיאנה ג'ונס וחוגת הגורל/ ראובן שבת

 

אף סרט מסדרת אינדאנה ג'ונס, לא אכזב אותי מעולם. לא הראשון ולא זה האחרון|( בינתיים) ששמו-"אינדיאנה ג'ונס וחוגת הגורל". 2023

איני יודע, אולי זה בגלל האריסון פורד הנצחי, התסריט העלילתי המותח והעשוי היטב. שימור התקופה, האווירה, המסתורין, קפיצות הזמן.
על כל פנים, הסרט והסיפור מאחוריו בהחלט מרתקים ומשובחים.

הארכיאולוג הנצחי,ג'ונס, המתפרנס ממשרה משמימה של מרצה באוניבריסטיה, מגלה פתאום שעליו לצאת מחדש למסע לחיפוש אחר חוגת הזמן, המסתורית והמיוחדת.

מעט רקע היסטורי:

החפץ הנחפץ שהוא גיבור הסרט, היינו חוגת הגורל, הוא שעון עתיק יומין שעל פי הסרט הומצא ופותח על ידי ארכימדס. והוא מסוגל לחולל שינויי זמן מהפכנים שישנו את פני ההיסטוריה.

במציאות –"חוגת הגורל" מבוסס על הלוח המסתורי והחידתי שנקרא –"מנגנון אנטיקיתרה". לא שעון עתיק יומין ולא בדיוק לא שעון עתיק יומין. משהו באמצע. מדעי ומדוייק ומאידך לא מדעי כלל.

על כל פנים, אנטיקיתרה ( שלא הומצא על ידי ארכימדס, אלא נוצר 200 שנה אחריו ואולי יותר..)

שילהב חוקרים, פיזקאים, מדענים, חובבי מסתורין, מיסטקנים, ועוד.

בסופו של דבר העניין ברובו נותר בלתי פתיר...בסרט, ג'ונס צריך להילחם בנאצים מחליאים הרוצים לשים ידם על החוגה בשביל להחזיר את הנאציזם לימי תפארתו באמצעות סיבובי זמן

ולג'ונס חוברת בתו של עמיתו האנגלי, אריכאולוגית חובבת, אבל חכמה ונועזת, המשוחקת היטב היטב על ידי פיבי וולר ברידג' ,שחקנית עם טמפרמנט טורבו ויכולת משחק מרשימה ומצוינת

הם נלחמים יחד בחוכמה, אומץ ועוז נפש, מול יורגן פולר, הנבל הנאצי הגאוני, המשוחק טוב על ידי מאדס מיקלסן

 ועם כמה שמות נוצצים ושחקנים מוכשרים כמו אנטוניו בנדרס,בויד הולברוק,שונט רונה וילסון,

הסרט מצליח להיות עלילה מרתקת, באמת עוצרת נשימה, ומעניינת לכל אורכה, עד הסוף הטוב, בו הם נפגשים גם עם דמות היסטורית מיתולוגית וככל עלילות אינדאנה ג'ונס זה מסתיים בהפי אנד.

הסרט מומלץ ביותר לצפיה. הוא נותן לנו הנאה צרופה ועומק עמיתי בעניין מסקרן כמו מנגנון האנטיקיתרה שהתחפש בסרט לחוגת הגורל וזה לא מוריד מערכו כלל.

 

בימוי: ג'ימס מנגולד 154 דקות.

שחקנים ראשיים            :האריסון פורד

פיבי וולר-ברידג'

ג'ון ריס-דייוויס

מאדס מיקלסן

שונט רנה וילסון

טובי ג'ונס


בויד הולברוק

logo בניית אתרים