צילום: ענת מינץ

בועז כהן ושחר כהן  - שיר. סיפור בפסטיבל הפסנתר /  רויטל וואלר


המופע הזה היה מיוחד בנוף הפסטיבל, המתקיים פעם בשנה במוזיאון ישראל בתל אביב. זה היה מופע יפה ומפתיע.   שחר כהן, בועז כהן והעראק רוקס מארחים את סולן להקת פונץ' המיתולוגית, יוסי בבליקי במופע "שיר.סיפור".

"שיר. סיפור" הינו  מופע מוזיקלי, בביצוע מרתק ומחשמל, בשירה ובגיטרה החשמלית של שחר כהן, בשילוב מעניין של גיטרות אקוסטיות, מנדולינה, כלי הקשה אתניים ואיך לא...הפסנתר של בועז כהן, שדרן הרדיו המיתולוגי.

המופע  ייחודי בתמהיל המרכיב אותו. ומשלב ברגישות ובחן, מבחר שירים משנות ה- 70, 80 וה- 90 וקטעי מוזיקה  בסגנונות של רוק, אתני ומה שביניהם וכולל שירים ולחנים מקוריים של שחר כהן כמו "מה נשתנה" "אישה באדום" ולחנים לשירי משוררים – "סולו עראק" (רוני סומק), "כל עוד נפשי" (אלי אליהו) . כמו כן , הלהקה ביצעה קאברים ל"בראשית" של גבי שושן,  "עיר מקלט" של אהוד בנאי, "נגד הרוח" של שלום חנוך, "אינתה עומרי" של אום כולתום ועוד ועוד.

אחד מהרגעים המרגשים של המופע,  היה שמור לסולן להקת פונץ', יוסי בבליקי, ששר בליווי הפסנתר של בועז כהן  והגיטרה המחשמלת של שחר כהן בשילוב הרכב וקולות של ה"עראק רוקס" והצילו - איך הוא שר. בבליקי נתן ביצוע מרגש עד דמעות (הדמעות שלי, לפחות) לשירים המוכרים והאהובים של להקת פונץ' "ונדמה שישוב", ו"אני מאוהב בבחורה מבת ים", הנכיחו את עצמם מחדש בצבעים חמים של עבר והווה  וקינחו בביצוע סוחף ל"לא יכולתי לעשות עם זה כלום" (יונה וולך) של אילן וירצברג ושמעון גלבץ מ"בציר טוב", שמו זכור לטוב.

בין השירים והקטעים המוזיקליים בועז כהן, כמו לקח את הקהל, בקולו החם, דרך מנהרת הזמן, ודרך עיניו של ילד  אל ישראל של שנות ה- 70 וה- 80. הסיפורים הוקראו מתוך ספרו של בועז  "סיפורים קטנים, תקליטים גדולים". כל מי שגדל כאן בשנים הללו התענג לרגע על המציאות הרומנטית, הפשוטה והנשכחת של התקופה ההיא.

המופע נחתם בהדרן בלתי נשכח, עם הקראת סיפור בשם "ברכת כהנים" בליוויו של שחר וההרכב שהותך אל תוך השיר "אדון הסליחות", מתוך תפילת יום הכיפורים. הביצוע המחשמל לתפילה המסורתית, היה בסגנון  רוק - אתני אינסטרומנטלי ומיוחד של להקת ה"עראק רוקס", הקפיץ את הקהל מרגליו ואת המקום מיושביו.

ואם אני צריכה לסכם במילה אחת את המופע הזה -  אז..."שיר. סיפור" – ואו.

***

שחר כהן -  שירה וגיטרה.

בועז כהן -  סיפורים ופסנתר.

אילן ביטון -  כלי הקשה.

גידי אבישי - מנדולינה.

דולי יריב-  גיטרה אקוסטית

אורח מיוחד:  יוסי בבליקי, שירה וגיטרה.טואול - בניית אתרים