על הסרט אספן העצמות/ ראובן שבת

בימוי: פיליפ נווס 115 דקות

יש משהו גותי קסום ומיוחד בסרט הזה.

לינקולן ריים (וושינגטון) חוקר משטרתי גאוני, המרותק למיטתו בעקבות תאונת עבודה קשה, מתגייס/ מגוייס מחדש לעבודה משטרתית מאתגרת וקשה ובה עליו לנסות להגיע לרוצח מתוחכם, ואכזר, יתכן גם פסכיפוט המענה גם את קורבנותיו ומותיר בהם בדרך כלל שרידי עצמות.

לצידו, נמצאת החוקרת היפפיה  והפקחית  אמיליה דונאגי ( אנג'לינה ג'ולי) ההופכת להיות הידיים והעיניים שלו במסגרת חקירה מתמשכת של רוצח מטורף שמענה אנשים למוות. השניים הופכים להיות צוות מקצועי ומשופשף, למרות האימה של הרוצח שמתקרבת ומתחילה לאיים עליהם באופן אישי. ריים המרותק למיטה הופך ליריב של הרוצח ובו זמנית למתחרה בחוקר המשטרה שמנסה במקביל לפתור את פרשיות הרצח בדרכים פשוטות יותר.

עלילת הסרט מותחת ואיכותית לכל אורכה. למעשה במילים פשוטות זה סרט מתח עוצר נשימה.

עם כל האלמנטים המשובחים שיכולים להיות בסרט מתח מעולה: מסתורין. חידתיות. קלוז אפים מבעיתים של דם וחיתוכים. הרבה יריות. בריחות והימלטויות.

דנזל וושינגטון, הוא שחקן מעולה. ובפרט כאשר הוא לא נע בסרט ומשחק אדם חסר אונים למעשה.

הוא מציג דמות מחוספסת, המצילה עצמה ממרירות נפש קשה דרך חקירה שכלית ופסיכולוגית מאומצת מאוד.

אנגל'ה ג'ולי, יפה ומעולה במשחק מהיר, איכותי משובח מראה כיצד היא הופכת בהדרגה מבלשית משטרה, הססנית ובלתי בטוחה בעצמה, למישהי הלוקחת את העניינים לידיה ומתחילה להכיר בערך האמיתי של שכלה וכוחה בכך   שהיא מצרפת עצמה ונעשית כלי העזר העיקרי של וושינגטון בחקירתו המאומצת.

הן העלילה, הן המשחק וכמובן התסריט והבימוי נעשו היטב.

ואם נחזור לעניין הגותי, הרי הוא נמצא בדמותו הדי מפלצתית ומרתיעה של הרוצח ובמסריו וגם באופן שהוא ביצע את הרציחות.

אם נרצה נוכל לכנות זאת-גותיות מודרנית

אבל בהחלט מהסוג המשובח והטוב ביותר שניתן למצוא בסרטים כגון זה

 

 

שחקנים / שחקניות דנזל וושינגטון- לינקולן ריים  אנג'לינה ג'ולי- אמיליה דונאגי  קוו'ין לאטיפה- ת'למה  מייקל רוקר- קפטן הווארד צ'יני  מייק מוגלון- הבלש קני סולומון

במאי/ת פיליפ נוייס

logo בניית אתרים