על הסרט כל מה שאני יכולה/ מארי רוזנבלום

 

בימוי: שירי נבו פרידנטל 87 דקות

סרט ישראלי. שחקנים מעולים. תוכן מעורב ומרוב עצים.......

 

ועל מה הסרט?

 

תובעת תל אביבית, ממוצא רוסי,  צעירה ועצמאית, רוכבת על אופניים , מטפלת בתיק של עבירות מין. היא מתאהבת בסניגור, גרוש ואב לילדים.

אז קחו את הנתונים הראשונים האלה, תכניסו את אניה בוקשטיין למיטה, תערבבו עם שרון סטריבמן המדהימה, קצת משפחה רוסית, קצת אמא יהודיה, קצת מוני מושונוב המעולה וה -"רע"...קצת, אולי הרבה מין כל על צדדיו וסטיותיו ומגי אזרזר  .....

הכל מכל ואין עומק ואין ואין......

דקות שלטעמי בוזבזו וחבל.

מה שחשוב לציין כי שירי נבו, הבימאית,  עבדה כתובעת בפרקליטות, ולמדה כיצד מערכת המשפט הישראלית נוהגת בעברייני מין ובקורבנות שלהם.לדבריה, זה היה הבסיס לסרטה "כל מה שאני יכולה", בכיכובה של אניה בוקשטיין.

 

ראינו כבר כמה סרטים עלילתיים תוצרת הארץ על תרבות האונס ועל תקיפות מיניות, למשל "אישה עובדת" המצוין של מיכל אביעד. "כל מה שאני יכולה" נבדל מהם, כיוון שהוא עוסק בסוגיות הללו מנקודת המבט של פרקליטה המייצגת קורבן של עבירות מין. זה סיפור סמי-אוטוביוגרפי, כי התסריטאית-במאית נבו פרידנטל הייתה פרקליטה כזו בעצמה, עד שעזבה את אולם המשפט ועברה מאחורי המצלמה"..

"הגעתי לפרקליטות עם תפיסת עולם נאיבית", אומרת היוצרת בריאיון לקראת עליית סרטה לאקרנים בסוף השבוע. "עם הזמן הבנתי שזו מערכת עבשה וקפקאית. אין דבר קפקאי יותר ממנה. לא בגלל שרודפים אחרייך, אלא בגלל שזה מנגנון סופר מורכב. לעתים נדירות יצאתי בתחושה של סיפוק. עזוב 'צדק'. 'צדק' זו בכלל מילה גסה. יש פרקליטים שיש להם על הדלת מדבקה - 'צדק זה שם של כוכב'. במקרה הכי טוב יכולתי להשיג משהו שקרוב לצדק, אבל בסך הכל הייתי בורג קטן מאוד במערכת גדולה."

שרון סטרימבן היא , לטעמי, הכוכב הבא הישראלי.

 

אל תתבלבלו, היא לא השחקנית הראשית,  אבל היא אדירה. לאורך הסרט היא מתפרקת שוב ושוב.

סטרימבן מגלמת נפגעת הטרדה מינית במשפטה ונזכרת באירוע הטראומטי שעברה וזאת לכל אורך הסרט בעת חקירת פרקליטי ההגנה הגסים.

 

היא לא מגזימה אבל לא מרפה ואתה שבוי בקסמה. המונולוגים שלה נפלאים.היא תגיע רחוק!

אז קחו קערה והכניסו לתוכה דג מלוח, ריבה, בייגלה, יין וערבבו.

 

מה יצא??????

 

תוכנו של הסרט לא מאפשר לרדת לעומקו, רק סקרנות ומין על כל צדדיו.

 

 

שחקנים: אניה בוקשטיין, שרון סטריבמן, מגי אזרזר, רועי אסף, מוני מושנוב

 

 

logo בניית אתרים