על תערוכת הבוגרים של המרכז האקדמי ויצ”ו חיפה 2022 /נפתלי בלבן-אוברהנד

 

המרכז האקדמי לעיצוב הוקם בשנת 1971 על ידי ארגון ויצ”ו העולמי, כמוסד שנועד לקדם את החינוך המקצועי בארץ. במהלך השנים המרכז שכן בתוך מבנה ביה"ס התיכון "ויצ”ו לאמנות" באזור הכרמל, ובשנת 2002 הועבר למשכנו החדש והמודרני במושבה הגרמנית בקרבת המקום השוקק שדרות בן גוריון בו בתי קפה, אשר רבים מגיעים אליו מחיפה ואף מאזורים אחרים בארץ. את אישור מל"ג (לקבלת התארים) קיבל המוסד ב-2004.

 

תערוכת בוגרי ויצ”ו לשנת 2022 נפתחה ב-19 ליולי. הפתיחה התקיימה באולמות המכללה בהם הייתה תצוגה מופלאה של מיטב הכישרונות מבין תלמידי המוסד. השנה סיימו את לימודיהם למעלה ממאה סטודנטים.

 

לאירוע החגיגי הגיעו כ-500 אורחים, ונכחו: פרופ' שמעון עמר, נשיא המרכז האקדמי, ד"ר כרמלה דקל – יו"ר אספה כללית של המרכז האקדמי, נינה שפירא מאגף החינוך של ויצ”ו העולמית, ד"ר כמאל חואלד - מפקח מוסדות להכשרת עובדי הוראה, במשרד החינוך, אייל מור – מנכ"ל הוט סינמה, צוות המורים והנהלת המוסד.

לאחר סיור העיתונאים במקום, האורחים התכנסו על מרפסת גג המבנה, משם נראה הנוף המדהים של המפרץ ונמל חיפה וכן המושבה הגרמנית שהוקמה לפני כ-150 שנה הייתה הרחוב הראשון בחיפה המודרנית ונבנתה ע"י הטמפלרים.

מראות שקיעת השמש ומוצגי התערוכה השרו על הקהל הרגשה של מיזוג האמנות עם יופייה של העיר.

 

את הנוכחים בירך נשיא המרכז האקדמי ויצ”ו חיפה, פרופ' שמעון עמר שציין בין השאר: "לאחר שנתיים מאתגרות (של הקורונה) אנחנו חוזרים לתערוכת הבוגרים המסורתית של המרכז האקדמי ויצ”ו חיפה. השנה התערוכה מתקיימת במלוא הדרה במרכז שלנו במושבה הגרמנית, כאשר התערוכה תתפרש על כל קומות הבניין ובכיכר שלידה. הסטודנטים במחלקות לתקשורת חזותית ועיצוב גרפי, בארכיטקטורה, בעיצוב אופנה ובצילום ואומניות המסך מביאים לתערוכה את תוצרי לימודיהם שארכו ארבע וחמש שנים. תוצרים, אשר יביאו לידי ביטוי לא רק את הידע והמיומנויות שרכשו אלא גם את אישיותם. רגשותיהם מהולים בתובנות ומסקנות על החיים, המדינה, ההוויה הפוליטית, האנושות וחוויות שעברו לאורך חייהם...

 

בין התצוגות בתערוכה בלטו:

 

מהמחלקה לתקשורת חזותית בפרויקט ״Evolution of you״, בהנחיית רונית יזרעאל,  בת דזבליו ותום בר-גל. במסגרת הפרויקט, יצר דניאל רביד טבראני ממשק חווייתי אינטראקטיבי שנועד ללמד משתמשים בצורה פרטנית על עברם האבולוציוני ולחבר אותם לזהותם כקופי-אדם.

 

המחלקה לארכיטקטורה הציגה פרויקט של נועם ספיבק, בשם "הפסקת אש" בהנחיית פרופ' אדר' אירית צרף נתניהו. "המטרה הינה יצירת מרחב תיווך בין הטבע לבין האזור הבנוי, אשר יוכל להגן על חיפה בזמן שריפה ויחד עם זאת לספק לה בשגרה מרחבים עירוניים בעלי ערך מוסף. כבר כיום השלכותיו של משבר האקלים באות לידי ביטוי בצורה של סופות, הצפות, שריפות ועוד. למניעת אסונות יש לפתח יכולות של הסתגלות וחוסן.

 

המחלקה לצילום ואמנויות הציגה פרויקט של סופיה טליה טראנסקי בשם "בטן רכה" בהנחיית ראובן קופרמן. סופיה יצרה סדרת דימויים מצולמים וסרוקים במדפסת ביתית והיא בוחנת את מדיום הצילום וגבולותיו דרך עיסוק בחומרים שונים וחיבוריהם בעבודות קולאז'".

 

המחלקה לאופנה מציגה פרויקט של שירל אברג'ל בשם: I used to be you בהנחיית שאול אהרוני. "הפרויקט עוסק במציאות של האוכלוסייה "השקופה" - דיירי הרחוב המספרים שעל אף הקושי הם רואים גם נקודות אור. גם חיוך או התעניינות בחסרי הבית יכולים לסייע ולתת תקווה בנוסף לכסף, אוכל או סמים.

הקולקציה מציגה את שלבי המעבר מחיים רגילים, לאובדן פיזי של קורת גג ,אובדן נפשי ועוד.

 

תערוכה זו יפה ומעניינת מאוד בכל קנה מידה ומומלץ לבקר בה.

 

התערוכה תהיה פתוחה עד ה-3/8/2022 במרכז האקדמי ויצ”ו רח' הגנים 21 חיפה.

שעות הפתיחה: א'-ה' 10:00-20:00, ו'- 10:00-15:00 שבת- 10:00-18:00

צפייה בתערוכה באינטרנט בקישור: https://www.2022.wizodzn.ac.il/

logo בניית אתרים