צילומים: עמי ורדי

מופע הוקרה לזכרו של מאיר אריאל/ עמי ורדי

נתחיל מהתחלה. את הערב פתח מוש בו ארי עם "הולך בטל" ,ביצוע יפה לשיר מלהיב . יואב קוטנר שהוא אגדה בפני עצמה , נתן כמה מילים והזמין את נתן גושן ששר בעדינות ורגישות רבה את "אגדת דשא ."

עולה לבמה -איה זהבי פייגלין ומתחילה לשיר את ירושלים של ברזל ,לפתע מתחילה אזעקת אש ,איה המשיכה הגבירה את עוצמת השירה והתעלמה מההפרעה הבלתי צפויה ,לא נעים אך לא הוריד במאומה מהביצוע האדיר של השיר המרגש שבוצע לראשונה  בכנס הצנחנים באוניברסיטה העברית בהר הצופים לאחר מלחמת ששת הימים.(אגב אותה אזעקה פעלה גם בשירתו של דויד ברוזה שגם הוא התעלם ).

מגיע תורו של אסף אמדורסקי שמתחיל בהתלהבות יתרה את טרמינל לומינט ותיכף מפסיק מסתבר שגם כוכבים מתרגשים במעמדים מסויימים והתחיל שוב בביצוע מלהיב של השיר . בניה ברבי שר את מים מתוקים ,אכן כמו שאמר קוטנר שיר שלא היה זוכה למבט שני מצד אף אחד לאחר לכתו של מאיר הפך ללהיט בלתי מוסבר ומצותת בכל מקום . ברבי הירבה לשיר את השורה הנצחית " היא אומרת שאני משקר,אפילו בשתיקה". והקהל הרב לא נשאר אדיש והריע ארוכות .

אהוד אריאל שר את לא יכול להוריד ממך את העיניים ואחריו עלתה אמו תרצה אריאל לבמה שלא זוכרת ולא מבינה איך מאיר הגיע לגיל 80 והוא הרי לא ממש עזב אותנו . לאחר נאום , קצת ארוך מדי לטעמי אך בהחלט מובן שבו הודתה לכל העוסקים במלאכה בערב שכזה עלתה לבמה ג'יין בורדו ששרה שיר תת מודע זמני שלא התחברתי למבצעים ולביצוע לעומת שדות גולדברג בביצוע מדהים ועם פרשנות אישית מפתיעה של לאה שבת שלזה מאד התחברתי .

זהבה בן הייתה בערב כחול עמוק ונקי מאד ( וזה לא פשוט). קרן פלס עלתה לשיר שלל שרב שנראה שהשיר קצת "גדול" עליה למרות שבשלב מסויים שרה נפלא והבליטה את השיר הרי שסיימה לשיר בקול ענות חלושה .אביב גפן שר את נשל הנחש בפרשנות אישית משלו עדין ורך וגרף את אהבת הקהל .

אחת הזמרות שהגיע נתנה את כולה גם בריקוד וגם בשירה עם הבעה עמוקה של מה שאומר השיר הייתה מירי מסיקה ששרה איך לפעמים אני ...

המנחה יואב קוטנר הביא את תופי הקונקוס ושר יחד עם יהודה עדר המנהל המוזיקלי של הערב אתבצהרי היום.

דויד ברוזה שר שיר חדש של מאיר שמצאו אותו והוא הלחין " אל תתחיל איתי" ולאחריו שר ברוזה את מתחת לשמים יחד עם כל הקהל .

שחר אריאל עלה עם שיר כאב וגם כאן הקהל הצטרף בהמוניו . שולי רנד שר ונאם את ארול אחד השירים היותר אהובים עלי של מאיר אריאל .

הגיע שלום חנוך ,  שלום שלא הופיע תקופת מה עלה לקול תשואות אדירות של הקהל ושר את זרעי קיץ בהחלט אחד הרגעים המרגשים יותר בערב כולו . לאחר זרעי קיץ צירף שלום את ביתו רומי ואת יהודה עדר חברו ללהקת תמוז ושלושתם שרו את סוף עונת התפוזים מאד מרגש.

אלון עדר שר עם אביו יהודה עדר את טוק טוק על דלתי מרום שאותי אישית מאד ריגש .

לסיום עלה שי צברי עם קולו האדיר ושר את מודה אני .

אכן ערב מופלא , מושקע ומסודר מכל הבחינות הסאונד היה מעולה התאורה נכונה בזמן ובמקום

והוידיאו ארט רק הוסיף .

תודות גדולות למשפחת אריאל וכל ידידיו הפועלים מדי שנה לשמר את זכרו ולהעלות מופע עם שיריו של מאיר .

כל הכבוד להפקה של חברת טומיקס בהחלט הפקה שנראה שעמדה באופן מכובד ביותר בכל היעדים

הקהל הרב יצא עם הרגשה שלא צריך לחכות שנה לביצוע של ערב כזה נוסף.

 

טואול - בניית אתרים