צילום: עמי ורדי 

ג'ו עמאר - הרצאה  וקונצרט משיריו בפסטיבל מוזיקה יהודית/ עמי ורדי

פסטיבל מוזיקה יהודית שהתקיים השנה באוניברסיטת בר אילן, קיים אירוע מיוחד וחשוב על יצירתו של הזמר והפייטן ג'ו עמאר. האירוע כלל הרצאה מרתקת מאוד ולאחר מכן קונצרט. את ההרצאה נתן העיתונאי וחוקר המוזיקה דודי פטימר.

 

דודי פטימר - יוזם פרוייקט דודיפדיה לתיעוד המוזיקה הישראלית ,חוקר מוזיקה עיתונאי במעריב ושדרן ברדיו 103 fm . דודי פטימר העביר הרצאה מעמיקה ומרתקת  על ג'ו עמאר. על שורשיו במרוקו, על הבית הדתי שליטתו המושלמת בעברית (היה מורה לעברית ) על לימודיו בישיבה במקנ'ס ולימודי המוזיקה שלו שכללו את המזמורים היהודיים את השירים במרוקו ,את השאנסונים מצרפת והמוזיקה האנדלוסית מספרד .במהלך  ההרצאה ניהל דודי פטימר שיחות עם הקהל ואיפשר למעשה לכך  שהמאזינים לקחו חלק פעיל בהרצאה  ואלו שדיברו סיפרו כל אחד על ה"ג'ו עמאר, שלו .

 

 ג'ו עמאר  היה החלוץ של המוזיקה המזרחית בארץ אבל הוא השכיל לשלב כל כך הרבה אלמנטים בביצועיו.

 

היו גם הפתעות במהלך ההרצאה כגון  העובדה שג'ו עמאר שר ביידיש, שזה ממש הפתיע גם אותי ועוד ועוד הפתעות.

 

 

הקונצרט שהתקיים אחר כך כלל את הזמר  החזן והפייטן חי קורקוס

לקורקוס יש  קול אדיר  ובעל נוכחות מעצימה.

 

ההופעה עם אנסמבל נהדר שניגן את התפילות והפיוטים בדייקנות בקצב ובעוצמה המתאימים . חי קורקוס התמקד בשירי התפילה וביצע אותם באופן מושלם . ההתמקדות הייתה בשירה הדתית היות והערב כולו נערך במסגרת פסטיבל ימי המוזיקה היהודית .

למרות שהיה דגש על מוזיקה יהודית , הרי בלחץ הקהל בסוף הערב ביצע  חי קורקוס  בחן  רב מאוד גם את השיר ברצלונה  ובכך סיים באופן ראוי ערב מושלם שהעלה על נס את פועלו יכולותיו ותרומתו  של ג'ו עמאר למוזיקה היהודית והישראלית כאחת. 

 

טואול - בניית אתרים