הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו מצדיעה לרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי/ אבי נחמני

 

חברי הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו נפגשו ב30.7.21  עם הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי במסגרת אירוע הוקרה לרמטכ"ל שהתקיים בקריה בתל אביב.

באירוע שנערך ביוזמת נשיא הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו מר סם בן-שטרית, כיבדו בנוכחותם בכירי הפדרציה בישראל בניהם הרבנית ברוריה זבולוני, חתן פרס ישראל פרופ' אהרון ממן, כלת פרס ישראל מרים פרץ, סגן שר הביטחון לשעבר הרב אלי בן-דהן, ניצב בדימוס ברטי אוחיון, ח"כ לשעבר ד"ר יוסי ונונו, יו"ר בית נבחרי ההסתדרות שלמה אביטן, עו"ד עמי סביר יועמ"ש הפדרציה ומכובדים נוספים.

בפתח דבריו בירך נשיא הפדרציה בן-שטרית את הרמטכ"ל כוכבי על תרומתו ופעילותו לביטחון מדינת ישראל וסקר את פעילות הפדרציה ומפעל מלגות הסטודנטים הייחודי בישראל של הפדרציה, שהעניקה עד כה, מעל 10 מיליון דולר מלגות לסטודנטים בישראל ללא הבדל דת, גזע ומין. חברי הפדרציה העניקו גם תעודת הוקרה לרמטכ"ל, הנושאת את שמו בספר הזהב של יהדות מרוקו.

 

כלת פרס ישראל מרים פרץ הזכירה בדבריה את ערכי צה"ל והמחויבות של הצבא עבור כל חייל וחיילת שמתגייסים לשירות. סגן שר הביטחון הרב אלי בן-דהן נזכר בערגה בימים בהם הגיע ללשכת הרמטכ"ל לפגישות עבודה, וציין את מחויבות מדינת ישראל והאחריות לביטחון תושביה. חתן פרס ישראל הפרופ' אהרון ממן בירך את הרמטכ"ל ודיבר בשבחו ותרומתו הרבה.

 

ראש המטה הכללי, רב אלוף אביב כוכבי הודה לנשיא הפדרציה סם בן-שטרית על האירוע ודיבר על חשיבות הסכמי השלום והנורמליזציה עם מרוקו ושיתוף הפעולה עם צבאה. הרמטכ"ל גם סקר בפני הנוכחים את אתגרי הביטחון של צה"ל ודיבר על ייחודיות הצבא, התרומה והערך לכל חייל שנכנס בשעריו.

logo בניית אתרים