המלחין הקלאסי הישראלי המצליח ביותר בחו"ל בתקופת הקורונה/ שירה נעמן

בעוד חלק גדול מאולמות הקונצרטים בישראל ובעולם סגורים ממשיכים קונצרטים מיצירותיו של ברוך ברלינר להופיע ברחבי העולם בתאריכים 17, 20 ו-22 ליוני יתקיים פסטיבל "לילות התנ"ך", באלמטי בירת התרבות והמדע של קזחסטאן וב30 ביוני וב-2 ליולי ינוגנו יצירותיו במולדובה, לצד מוסיקה חסידית.

בימים בהם הבקיאות בתנ"ך בישראל הולכת ויורדת יתקיים, במדינה מוסלמית, פסטיבל שכולו הצדעה לספר הספרים. במרכז פסטיבל "פסטיבל לילות התנ"ך" שיתקיים החודש יבוצעו שלוש יצירותיו המונומנטליות של המלחין הישראלי דר. ברוך ברלינר: "בריאת העולם", פואמה סימפונית לקריין ולתזמורת, האורטורייה "אברהם" וכן "חלום יעקב", קונצ'רטו לצ'לו ולתזמורת. היצירות מיוחדות בכך שקטעי קריאה ששולבו בהן, כחלק מן היצירה, הם טקסטים מקראיים, ובזכות היות התנ"ך רב מכר, שתורגם לכ-700 שפות ניתן לקוראם בכל ארץ בשפתה.

בתוכנית תבוצע גם התפילה "אל מלא רחמים" בלחן מחודש מתוך הנושא לסרט "הכתובת על הקיר" שדן בטבח "באבי יאר". היצירות שינוגנו בוצעו בהצלחה רבה על במות העולם.

הפסטיבל הוא פרי יוזמתו של המפיק והמוזיקאי הישראלי נחום סלוצקר, והביצוע של התזמורת הסימפונית של קזחסטן והמקהלה הלאומית של קזחסטאן.

בקונצ'רטו לצ'לו "חלום יעקב" ישולב הסולן והצ'לן הבינלאומי בוריס אנדיאנוב (BORIS ANDRIANOV) שניגן כבר את היצירה בהצלחה רבה.

לינק לפרומו "חלום יעקב"

על התזמורת ינצח המנצח הבינלאומי מיכאל קירכהוף  MICHAEL KIRCHOFF)).

בקונצרטים שיבוצעו במולדובה תנוגן היצירה "בריאת העולם" של ברלינר שהוצגה כבר בארבע יבשות לצד 5 קוינטטים בביצוע הסולנים של התזמורת הפילהרומנית הלאומית של מולדובה.  בריאות העולם. 2 הקונצרטים באוויר הפתוח עקב הקורונה על רקע נופים מולדוביים מרהיבים.

 

יצירותיו של ברוך ברלינר ממשיכות לכבוש את במות העולם - אפילו בתקופה המורכבת של הקורונה. כבר כיום הוזמנו הופעות רבות לשנים 2021 ו 2022.

ערוץ היוטיוב של ברוך ברלינר (Baruch Berliner) פעיל במיוחד וצפו בו כבר כמיליון צופים.

 

"בריאת העולם" מטיילת בהצלחה רבה ברחבי העולם ומתקבלת בחום רב אצל קהל המאזינים. בכל מדינה מקריא הקריין את הפסוקים מהתורה בשפה המקומית.

לוידאו "בראשית" ברחבי העולם:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

טואול - בניית אתרים