אירוע בלי פוזה בסלון/ דנה ורדי

ביום חמישי 27.4.21  התקיים בסלון הספרותי בדיזנגוף סנטר  ערב ספרותי מרתק בהשתתפות הסופרת והמשוררת רונית רוטלוי והמשורר אבי דבש, תוך שילוב מיוחד מאד של שירה ופרוזה.

 

רונית רוטלוי, עורכת דין במקצועה, הוציאה לאור שני רומנים מז'אנר פרוזה מקור- "לשחק באבא ואמא" ב- 2019  בהוצאת שניר ו"פק"ל געגוע" ב- 2021 בהוצאת ברנש.

 

אבי דבש מקיבוץ רמת- רחל הוציא לאור בתחילת שנת 2020  ספר שירה בשם "כשלא יהיה על מה לחלום" בהוצאת פיוטית.

 

לשני היוצרים היכרות רבת שנים, והם סיפרו על תהליך היצירה וההוצאה לאור, על שילוב שירה בתוך רומן ( רוטלוי שילבה קטעי שירה ברומן פק"ל געגוע),  על ילדות ונוסטלגיה, על כתיבת פזמונאות והקושי הרב להגיע לזמר מבצע מפורסם, על מקורות השראה, וכן על מקומה של ירושלים בשיריו של אבי דבש, ירושלמי במקור, ועל משמעותה של העיר תל אביב עבורו, וכדברי דבש- " אם ירושלים  היא האשה החוקית, תל- אביב היא המאהבת".

הסופרת הקריאה קטעים מהרומן האחרון, וסיפרה על תהליך הכתיבה המעניין וגם העלילה עצמה, השזורה בחלקה בהוויה הקיומית של הציבור הדתי לאומי

אבי דבש, דיבר על תהליך ההבשלה אותו עבר עד החלטתו לכתוב שירה ולא רק פזמנאות ועל ההשפעות שספג בשירה הן מעירו ירושלים והן ממשורים אחרים ,שהם מקור השראתו.

 

את הערב ליווה הזמר והגיטריסט קובי ניזרי בשירים שהלחין לטקסטים של אבי דבש.

היוצרים הכניסו אותנו ל"מאחורי הקלעים" של תהליך היצירה וההוצאה לאור, ואין ספק שהצליחו לסקרן ולרתק את הנוכחים ובסיום הערב השיבו גם לשאלות הקהל. 

 

logo בניית אתרים