בדל של אור - ברי סחרוף ודודו טסה/ אלדד בוברוביץ'

 

מפגש פסגה של ברי סחרוף ודודו טסה, נסיכי הרוק עם התבלון האוריינטלי, זה לא משהו שקורה כל יום. התיישבתי להאזין בסקרנות גדולה עם ציפיות בשמיים. ההתרגשות, הסקרנות והציפייה לצלילים הראשונים, זרקו אותי לימים רחוקים, ימי התקליטים.

נזכרתי ביום שיצא 'מחכים למשיח' של שלום חנוך, איך רצתי חסר נשימה לחנות התקליטים הקרובה לרכוש אותו ואז ממהר חזרה הביתה, לפתוח את הניילון הנצמד, להוריד את המחט ולהתמכר לצלילים. עכשיו זה קורה דיגיטלית, האלבום לא יצא עדיין בפורמט פיזי (דיסק או תקליט) ומודה שלי זה קצת עצוב. יש דיבור שאולי ייצא במאי בוויניל. כרגע נאלץ להסתפק בספוטיפיי.

כאחד שעוקב באדיקות אחר מוזיקה ישראלית חדשה, קונה, שומע, מתעדכן, לא יכול שלא להתפעל מהעשייה של דודו טסה בשנים האחרונות, אם ביצירה לעצמו וכמובן בהפקות לאחרים, מזכיר לי בהספק וברב גוניות את מתי כספי של שנות השבעים-שמונים. הנה הוא מוציא אלבום חדש עם הכוויתים ואז אלבום ספר אישי לשירי המשורר אלי אליהו ואחריו אלבום הופעת 'אנפלאגד' ולפתע משום מקום ללא שום התראה, כמו במבצע צבאי סודי, נוחת האלבום הזה עם ברי סחרוף ובקרוב גם הפקה לאלבום חדש של שלמה ארצי. לא ייאמן.


'קראטש' הפותח מכניס לאווירה רוקיסטית אוריינטלית כצפוי ואז מגיע 'ראי זה פלא' שלאזניים שלי נשמע יותר טסה מברי אבל מתנגן נעים וכייפי ומוביל אל השיר הבא 'הכי קרוב שיש' המתמזג וזורם אל 'כל שנוצץ (בר סיכון לנפילה'), קלאסיק ברי סחרוף גרובי וכייפי שמעורר אצלי לראשונה את בלוטות הריגוש ומשם זורם האלבום אל 'הרגעים האחרונים של האור', לטעמי השיר הכי יפה באלבום. שיר יפהפה, מינימליסטי ואווירתי שמתמזג מושלם עם רוח התקופה, כולל שמו 'הרגעים האחרונים של האור''. "לאן הולכים מכאן?" שואל ברי ואתה מאמין לו לכל מילה.

 

השיר הבא "יא בא לא", בשירה ערבית ועיבוד תואם, מתגלה כשיר מדליק עם עיבוד מעניין וגרובי, אחריו מגיע 'מה אספר לך' השיר עם הפוטנציאל הכי להיטי באלבום וגם השיר בו החיבור טסה-סחרוף נשמע הכי הומוגני ועולה על סך חלקיו. בשיר האחרון 'על פי הבאר' מצטרף גם אהוד בנאי, חיבור טבעי ומתבקש, לפינאלה שווה, גרובית וכייפית לאלבום.

 

לסיכום, מדובר באלבום מאוד מופק, מהנה וכייפי שמתאים ככפפה לרוח התקופה. אין פה מגה להיט שיחרוך את תחנות הרדיו וגם לא בטוח שהחיבור טסה-סחרוף, עולה על סך חלקיו. נצטרך להמתין בסבלנות לאלבום הבא שלהם ביחד, במידה ויהיה, ולראות לאן החיבור הזה הולך.

 


טואול - בניית אתרים