בכיוון של אלדד – אוקטובר  2020/ אלדד בוברוביץ'
שישה סינגלים באווירה מלנכולית סתווית ועוד אחד קצבי ומקפיץ 

 


מיקי גבריאלוב


מה יהיה


 


מילים, לחן, עיבוד והפקה מוזיקלית: מיקי גבריאלוב


"מה יהיה" – סינגל חדש ליוצר מיקי גבריאלוב חתן פרס למפעל חיים של אקו״ם ואמ"י, במבט מסכם על השנה העברית עם סינגל חדש "מה יהיה", צמד מילים שגורות בכל ארוחת שישי בכמעט בכל בית בישראל.

"בעקבות המצב הלא מעודד בעולם ובארץ, מחשבות על הקורונה, העתיד והעבר מתערבבות להן", מסביר גבריאלוב בקומוניקט ומוסיף: " אני לא זוכר תקופה כזו שבה אנשים פחדו כל כך מההווה ולא מהעתיד. אני מקדיש את השיר לכל מי שגלגל שיחות עם עצמו בשנה הזאת וחיפש תשובה".


מבחינה מוזיקלית מדובר בשיר מאוד נעים בעיבוד סבנטיזי מובהק המנוגד לטקסט המדבר על מצוקה ותהיות קיומיות ברוח תקופת הקורונה, מה שיוצר מתח מעניין.

"המרוץ הזה בחיים
לא לכל אחד הוא מתאים
אם נכנסת בלי הכנה".


***


 


נורית גלרון
עומד בשער

מילים ולחן: עמיר בניון
עיבוד, הפקה מוזיקלית וגיטרות: עומרי אגמון


בימים של טרום תקופת הקורונה וממש לאחר הסגר שפקד את כולנו, עבדה נורית גלרון על פרויקט חדש של גרסאות כיסוי לשירים ישראלים בביצועים אקוסטים, עם המוזיקאי והגיטריסט עומרי אגמון.

נורית אספה שירים שהיא מאד אוהבת ומחוברת אליהם והקליטה להם ביצועים חדשים משלה. התוצאה של מפגש מקסים ומפתיע הוא השיר "עומד בשער", מהשירים האהובים והמזוהים של עמיר בניון והוא השיר השני מתוך הפרוייקט, לאחר ש"יפה כלבנה" שוחרר לפני כחודש.


הצידוק לקאבר טוב בעיני הוא אם מוענקת לשיר אינטרפטציה חדשה שמאירה את השיר באור אחר ולכאורה חדש ובמקרה שלפנינו אפשר להגיד ללא היסוס שזה אכן קורה ובגדול.

נורית גלרון, מטובות הזמרות של הקאנון הישראלי, לקחה למחוזותיה שיר ענק שמאוד מזוהה עם עמיר בניון הכותב והמבצע המקורי. אם לא הייתי מכיר את השיר קודם לא הייתי מעלה על הדעת שמדובר בשיר שלו. בהחלט ביצוע קסום ומרגש שעושה חשק לשמוע את האלבום השלם.
 


***


 


ארקדי דוכין & ארינה פופובה


בלדה על מתמחה לרואה חשבון


מילים: אנדרי רודיונוב וארקדי דוכין, לחן: ארקדי דוכין
עיבוד ביטים קלידים והפקה מוסיקלית: ארקדי דוכין, ביצוע: ארקדי דוכין & ארינה פופובה


בלדה על מתמחה לרואה חשבון'- דואט ושיר ראשון של ארקדי, אחרי שנים שלא יצר ושר בשפת האם רוסית.

ארקדי מספר בקומוניקט:

"אני מאוד גאה בשיר הזה, הוא מטפל בנושא של הטרדה מינית, בצורה מאוד מורכבת, הרי מי שמטריד מינית, בשיר. הוא נענש מייד, לא מחכים פה למשטרה, הוא פשוט נרצח ע"י בחור שקולט את הדבר הזה, לבן בעיניים ורוצח את המטריד מינית, מוציא אותו להורג ללא משפט. סיפור מוזר, אפל כמו שרק אנדריי רדיונוב,יודע לספר, אני מאוד אוהב את השיר שמציג גישה אחרת להסתכל על הנושא של הטרדות מיניות".


"מתמחה צעירה ל‏רואה חשבון


סוף סוף מצאה לה איזה ג׳וב


הייתה לה שרשרת מזכוכית פשוטה


ותיק גדול וריק


היא הגיעה למקום עבודה החדש


ובהיסוס שאלה :״מה עלי לעשות?!?״


רואה החשבון בשתיקה הצביע על הכיסא


והורה בסימן ״להתפשט!״


 


מבחינה מוזיקלית השיר תופס מהשניה הראשונה עם מלודיה מנצחת כמו שארקדי יודע לרקוח ואוירה עכשווית ומלנכולית. הקולות של ארקדי ואירינה פופבה משתלבים נהדר. שיר שעושה חשק לשמוע עוד ועוד כאלה מארקדי. 


***

אורית עזרייב
אני חצי בן אדם

מילים: אורית עזרייב, לחן : דנה מלכה ואדיר אנטר
הפקה: דנה מלכה. אדיר אנטר. שחר כהן.( הפקת שירה)

"חצי בנאדם" הסינגל השני של היוצרת והשחקנית אורית עזרייב, מגולל  סיפור חיים של ילדה הגדלה בצילו של אב נרקומן. מילות השיר מתארות תחושות של ילדה שהפכה לאישה בעל כורחה כתוצאה מהנסיבות של תלות של אב נרקומן בביתו וכמובן חלוקת התפקידים הטבעית שמתחלפת:

"את האחת שלי

הוא אמר לי

את הבת שלי

ואם תלכי מכאן

מה נשאר לי

אולי תגידי לי"

 


המוזיקה נעה על התפר שבין אמצע הדרך לרוק עם שירה מעט דרמטית כיאה לנושא הטעון ובהחלט מעוררת הזדהות וסקרנות לשמוע עוד חומרים 


***


 


Titi Woo - Down Here on the Bottom


מילים ולחן: טיטי וו (ג'ודי ודוד), עיבוד והפקה מוזיקלית: אורי שלזינגר


מאחורי השם טיטי וו עומד אמן אינדי רוק ישראלי בשם ג'ודי לוי שעלה לארץ בגיל צעיר מסנט פטרסבורד עם אחיו התאום דוד לוין.


האחים הקליטו בעבר שירים עם השפעה של מוריסי מ'הסמיתס' ובריאן מולקו מ'פלסיבו' שגם היווה להם השראה ענקית לא לפחד ולצאת מהארון כהומוסקסואלים בגיל שש עשרה.


המסע של האחים לחיפוש האני העצמי שלהם הביא אותם לכתוב ולהקליט שבעה שירים. במהלך הקלטת השירים אובחן האח דוד עם סרטן מסוג לוקמיה ונפטר כעבור שנתיים.


כעת האח ג'ודי עובד עם טכנאי סאונד על ליטוש השירים שהשאיר דוד על מנת לשחרר אותם לאויר העולם בפרוייקט שנקרא: תמונות פולארויד של נערות נצחית כהומאז' לנערותו הנצחית של דוד.


הסינגל החדש עוסק בבדידות וחוסר אונים. השיר שודר בניו יורק בתוכנית רדיו Rising Stars שאותה מעביר ריק אברל WHPC 90.3 FM וצוין במס' בלוגים מוזיקליים נחשבים בארה"ב.


השיר מתאר אהבה נכזבת, שיר של נסיכה מהאגדות שמחכה לנסיך שיבוא ויציל אותה. היא מבטיחה שתתן את כל כולה אבל עדיין הנסיך לא מגיע. השיר ממשיך בנימה אופטימית ובזה שהיא עדיין מקווה שיום אחד הנסיך יגיע.
 


***


 


Antonia Haran
Stay Here


 


אנטוניה הרן, מקימת ההרכב "פנדה דרימרס" משחררת שיר חדש שמדבר על מהות האהבה מנקודת ראותה שזה אומר לרצות שלאדם שלצידך יהיה טוב, ולא רק לאהוב את איך שהוא גורם לך להרגיש.


על כן ברגעי משבר קיצוניים, בהם אדם מתלבט אם למעשה להישאר בחיים או לא יכול מאוד להיות שתבחר להישאר בחיים בשביל האדם השני, ולא בשביל עצמך, וזה בסדר.


במהלך תקופה ממושכת של דכאון וחרדה חוותה אנטוניה דכאון וחרדה  והאהבה אל בן הזוג ואל המשפחה שלה היא זו שנותנת לי תחושה של שליחות עליונה ומשמעות. כמובן גם האהבה למוזיקה שנשמעת כאילו מגיעה ממימד אחר, פופ, אטמוספרי מכשף, רוחני ואוונגארדי עם השפעות חזקות של קייט בוש, פינק פלויד ואליוט סמית'.                          


                                                                                                                                                                            

***


 


אריאל דימנט - מגיע לנו יותר


מילים ולחן: אריאל דימנט


בחירת ערך המדור (שחר כהן) שכותב:


אריאל דימנט בסינגל חדש, שיתוף פעולה נוסף בינה לבין המפיקים גיא ויהל.


הפעם מדובר בשיר קצבי ומרקיד עם פזמון חוזר קליט במיוחד שנתן לשיר את שמו ומשמעותו - "מגיע לנו יותר", ואולי מכוון לתקופה הלא פשוטה שעוברת על כולנו.


אריאל היא זמרת פופ-סול עם קול יפה ויכולת הלחנה, הלחן של השיר אפקטיבי והמסר קליל.


מסקרן לראות לאן תתפתח אם תיקח את עצמה למקומות מעט יותר אמנותיים ועמוקים, לפי שירה הקודם שעסק במערכת יחסים מורכבת היא בהחלט מסוגלת לכך.

***


 


אלדד בוברוביץ'  - מעצב גרפי ואיש כותב.


אתר:  https://www.atar2b.co.il


בלוג: https://atar2b.net


 


שחר כהן -  עורך מדור המוזיקה "בכיוון הרוח"


ליצירת קשר: www.scmusic.co.il
  https://www.facebook.com/shaharole


 


ר

 


 


logo בניית אתרים