נורמן בר פתיחת עונה בצד  ימי הקורונה -סוף מאי 2020/ מיכל דורון

נורמן בר, הוא בר בפאתי חיי הלילה התוססים של תל אביב. בין שולחנות העץ וענני הבירה, יחזקאל נפשי  ואחיו ציון   , יצרו בר תרבות ושירה בשם שירת הנורמן.

לאחר שלושה חודשים של הסגר בהם היינו צפונים בבתינו, שריקת הפתיחה של העונה ניתנה והבר התמלא במבקרים הקבועים ובאנשי תרבות ששמחו לפקוד את השולחנות, לשתות יחדיו ולהחליף חוויות. החשש עדיין קיים באוויר , אך תאוות החיים חזקה תמיד. יחזקאל נפשי המשורר והסופר קיבל את פנינו בחיוך, ובטרם הלכנו הגיעו עוד ועוד מבקרים. ישבנו במרחק בין שולחן לשולחן וחיבקנו חיבוק וירטואלי אך הלב הפועם עלה על גדותיו שהרי האדם הוא יצור חברתי וסתגלני.      

הבר עורך שנים רבות ערבי שירה מתוקשרים, וכעת יוצאת אונטולוגיה שירת הנורמן, המהווה מעין פסיפס של משוררי הבר שפקדו את ערבי התרבות בבר.

הקונספט של שירה על הבר לא מעונבת יוצרת מפגש של תרבות ושיח יומיומי. רצון להנגיש את השירה לחיי היום יום ומהצד השני לשמור את מעמדה. באחד המפגשים היפים ספוגי עשן אלכוהול ורעיונות יצירתיים לאחר ערב שירה מוצלח הציע אחד המשוררים לערוך הקבלה בין מנהיג למשורר כמוביל חברתי. הרעיון התקבל בתשואות חמות, ונראה לי שאם אכן היה מתקבל בחלונות הגבוהים מצב התרבות היה משתפר ללא ספק...

 

logo בניית אתרים