צילום: אופיר רכבוך 
Echoes
ראיון עם חברי הלהקה/ אמנון שלמון


למה דווקא פינק פלויד
?

פינק פלויד עבורנו זאת המוזיקה שגדלנו עליה, והיא תמיד הייתה שם בסביבה. כולנו מוזיקאים שיוצרים גם חומרים מקוריים אבל פינק פלויד היא "הדבק" המאחד. לנגן את המוזיקה הזאת ויותר מזה, להופיע איתה, זוהי זכות אדירה עבורנו.


במה אתם שונים מהרכבי מחווה אחרים?

המטרה שלנו ב echoes היא לא לתת אינטרפרטציות לשירים, המוזיקה של פינק פלויד היא כמו יצירה קלאסית וככזו צריך להתייחס אליה בצורה הראויה. לכן, אנו מקפידים לבצע את החומרים בצורה המדויקת ביותר מתוך האלבומים. פינק פלויד היו גם חלוצי הסאונד והאפקטים מה שדורש מאיתנו התייחסות מיוחדת לנושאים האלה. המטרה שלנו היא שהקהל במופע שלנו יחווה חוויה אמיתית של סאונד וויז'ואל


לפני כשנה הצטרפתם ל- UK Pink Floyd Experience בביקורה השני בתל אביב ולמעשה ביצעתם את כל היצירות שנכתבו על ידי רוג'ר ווטרס, בעקבות הדרישה של רוג'ר ווטרס מהם שלא לנגן את שיריו בישראל. איך הרגשתם עם הסיטואציה?

כישראליים שחיים בישראל ואוהבים את המדינה שלנו המטרה מבחינתנו הייתה לגרום לאירוע הזה לקרות. המופעים האלה היו חוויה מיוחדת וכמובן שלא ניסינו לקחת את הפוקוס מהחברה הבריטים אבל מטבע הדברים ברגע שביצענו את היצירות הגדולות זו הייתה התוצאה. לדעתנו זאת הייתה סיטואציה בלתי אפשרית עבורם, הם אנשים נפלאים שנקלעו לסיטואציה הזויה. בכל מקרה, מבחינתנו שמחנו שיכולנו לתרום את חלקנו למאבק בחרם.

מה מיוחד באלבום "החומה"?

"החומה",  זהו למעשה אלבום על-זמני מכיוון שהוא עוסק בנושאים אוניברסליים. הטקסטים הגאוניים של רוג'ר ווטרס עוסקים בהרבה מובנים בהתמודדות אישית שבה כל אחד יכול למצוא את עצמו. יש באלבום הזה אמירה מאוד חזקה שנעה בין האישי לחברתי בין אם זה המסגרת של בית הספר, היחסים במשפחה, הקשיים במערכות היחסים וניכור חברתי.  

כמובן שלא ניתן להפריד את האלבום, מהסרט שנוצר בעקבותיו וכמובן מהמופע הייחודי אותו העלתה "פינק פלויד" בתחילת שנות השמונים, אשר במהלכו נבנתה חומה פיזית בין הלהקה לקהל. האלבום, הסרט והמופע נחשבים לקלאסיקת רוק ו"אבן דרך" בתולדות הרוק מה שהופך את ביצוע האלבום הזה למאתגר במיוחד.


מה הייחודיות של המופע "החומה 2020" ? 

הקונספט של המופע - מוזיקה ותפאורה - שזורים אחד בשני בלי יכולת להפריד ולכן זה היה נראה לנו לא נכון לבצע את האלבום בלי החוויה של הויז'ואל. 

החשיבה על הקונספט הויזואלי למופע כללה רעיונות רבים, החל ממופע תאורה ומסך עגול, עד לבניה פיזית של חומה על הבמה. לבסוף, לאחר שקלול כל הרעיונות שהועלו, יחד עם האילוצים הטכניים ואחרים, הוחלט על קונספט הכולל וידאו ארט המוקרן על גבי מסכי לד ענקיים. מדובר למעשה בחומה דיגיטלית  ברוחב של 15 מטר על 5 מטר גובה.

הוידאו ארט נוצר מאפס כאשר תהליך העבודה כלל מידול הדמויות הקלאסיות מהאנימציה המוכרת כמו למשל המורה, האישה והאמא של פינק ובנוסף שיחזרנו סצנות קלאסיות מהמופעים של פינק פלויד ורוג'ר ווטרס כמו למשל אנימציית הפרחים בשיר empty space.

 

הביקורות המרשימות על המופעים בתל אביב ובבאר שבע הפתיעו אתכם

כאשר אתה בתוך ההפקה אתה מדמיין, מצפה ומקווה שאנשים יאהבו את החוויה שיצרת עבורם. אבל למען האמת התגובות הפתיעו גם אותנו. כשיוסי חרסונסקי מבקר המוזקה כותב "מקצועיות שנדיר לקבל מהפקה מקומית" או שהמוזיקה "מבוצעת ברמה שמתאימה לבמות המרכזיות בעולם" אתה מבין שעשינו פה משהו גדול. הפידבקים ממשיכים להגיע כל הזמן ומבחינתנו זה נותן לנו "דרייב" לקיים עוד הופעות של "החומה 2020".

מה מצפה לקהל שיגיע להופעה בחיפה במרכז הקונגרסים?

מדובר במופע יחודי, ביצוע מלא של האלבום החומה כמו שפינק פלויד ביצוע בסיבוב ההופעות המקורי. המופע משלב לא רק חוויה מוזיקלית ברמה הגבוהה ביותר אלא גם חווית צפיה מרשימה של למעלה משעתיים, שבהם אי אפשר לעצום עין לרגע, ואפילו הצגה. למי שמעריך הופעות רוק איכותיות מובטחת חוויה איכותית. למעריצי פינק פלויד זאת הופעה שאסור לפספס. אולי הדבר היחידי שאנחנו קצת מצטערים עליו זה שאנחנו לא נזכה להיות בקהל. 

 

טואול - בניית אתרים