המרכז לסיינטולוגיה ישראל חוגג את יום השנה ה-35 להתאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית/ גיא נוב


כ-250 מבני הקהילה הסיינטולוגית הישראלית, אורחיהם ותומכים נוספים ציינו ביום שבת את יום השנה ה-35 של ה-
IASInternational Association of Scientologists. באירוע הוקרן תדריך של שעתיים שניתן שבועיים לפני כן על-ידי מנהיג תנועת הסיינטולוגיה העולמית, מר דייויד מיסקביג', באחוזת סיינט-היל באנגליה (כשעה וחצי נסיעה דרומית ללונדון). התדריך, אשר ניתן לקהל של יותר מ-7,000 סיינטולוגים מכל רחבי העולם, סקר את הישגי הפעילויות העולמיות של סיינטולוגיה לשיפור חברתי בשנה האחרונה.

התאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית הוקמה ב-7 לאוקטובר, 1984, באחוזת סיינט-היל באנגליה (מקום מגוריו של מייסד התנועה, ל. רון האברד, בשנות ה-60, והמטה הבינלאומי של ההנהלה הבינלאומית שלה באותם שנים), בתור ארגון החברויות הרשמי של תנועת הסיינטולוגיה העולמית. כיום חברים בה מאות אלפי אנשים מ-195 מדינות ברחבי העולם. ההתאחדות מממנת כיום כמות אדירה של פרויקטים ברחבי העולם, ובכללם התכנית החינוכית הגדולה ביותר בעולם לחינוך למניעת שימוש בסמים המנוהלת על-ידי המוסד למען עולם ללא סמים בלוס-אנג'לס, התכנית החינוכית הגדולה ביותר בעולם לחינוך על תוכן ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות אדם, "מאוחדים למען זכויות אדם" והפעילות העולמית של "ועדת האזרחים למען זכויות האדם" (CCHR) לחשיפת הונאה והתעללות בתחום בריאות הנפש והפסיכיאטריה.

בשנות השמונים והתשעים התמקדה ההתאחדות במימון המאבקים הרבים של תנועת הסיינטולוגיה להכרה ברחבי העולם. כיום, לאחר ש-36 מדינות בעולם מכירות בסיינטולוגיה כדת לגיטימית באופן רשמי, ופעילויותיה מתבצעות בשיתוף עם אלפי ארגונים ממשלתיים וגופים בינלאומיים, ההתאחדות מתמקדת בשיפור החברה ובהתרחבות של התנועה, אשר כוללת פתיחת מרכזים חדשים בערים מרכזיות בכל העולם. בניין תיאטרון אלהמברה המיתולוגי, מקום משכנו של המרכז לסיינטולוגיה ישראל ביפו, שנחנך באוגוסט 2012, הוא מרכז שכזה.

בשנה האחרונה ההתאחדות מקדמת גם את ערוץ הטלוויזיה של סיינטולוגיה, שהושק ב-12 למרץ 2018. הערוץ, אשר זמין בארה"ב דרך DirectTV (ערוץ 320), זמין בכל העולם ב-17 שפות על גבי פלטפורמה אינטרנטית של סטרימינג באתר Scientology.TV (בנוסף ל-Apple TV, Roku, fireTV, יוטיוב ואפקליציות סלולריות לאייפון ואנדרואיד). לכבוד האירוע הושק פרק חדש בסדרה עתורת הפרסים של הערוץ "בתוך סיינטולוגיה" המתמקד בסיינט-היל, בהיסטוריה של המקום ובפעילויות העכשוויות של ארגון הסיינטולוגיה השוכן בו. ניתן לצפות בפרק בלינק הבא: https://www.scientology.tv/he/series/inside-scientology/saint-hill.html

על התאחדות הסיינטולוגיה הבינלאומית והפעילויות שהיא תומכת בהן ניתן לקרוא באתר ההתאחדות, https://www.iasmembership.org/he.

 

logo בניית אתרים