הסרט עיניים שלי  מועמד לפרסי האקדמיה האירופית 2019/ אבשלום גרנק

 

הזוכה הגדול של פסטיבל ירושלים, 'עיניים שלי', שגרף את פרס הסרט הטוב ביותר, השחקן הטוב ביותר ופרס חביב הקהל, מועמד כעת לפרסי האקדמיה האירופית. מועמדות זו מצטרפת לשורה של מועמדויות לפרסי אופיר עבור הסרט, הבמאי, הליהוק והשחקן הטובים ביותר. לאחר ההצלחה של בכורתו העולמית בפסטיבל ברלין וגריפת שבחים מצד מבקרים בכל רחבי העולם, נבחר הסרט לצד 45 סרטים נוספים לרשימת הסרטים המועמדים לפרסי האקדמיה האירופית.

 

הסרט מגולל את סיפורו של קצין משטרה (ערן נעים) מוערך החולם להביא לעולם ילד עם אשתו הטרייה. כששני נערים מתלוננים שפגע בהם מינית, הוא מושעה מעבודתו ומוצא עצמו נתון לחקירה. הבושה וחוסר האונים חושפים צדדים בלתי צפויים באישיותו.

 

ירון שני, במאי הסרט, חוזר ב'עיניים שלי' לשיטת העבודה הייחודית בזכותה היה מועמד עם סרטו 'עג'מי' לסרט הזר הטוב ביותר בפרסי האוסקר לשנת 2010. שני משתמש ביצירתו בשחקנים לא מקצועיים שעוברים תהליך ארוך של היטמעות בדמות שבסופו מצולמת העלילה באופן כרונולוגי ללא תסריט. זהו הסרט השני בטרילוגיה יוצאת הדופן של שני, טרילוגיה על אהבה, אותה כתב ביים וערך.

 

בשבועות הקרובים יצביעו יותר מ-3,600 חברי האקדמיה האירופית ויבחרו את הסרטים הטובים ביותר בקטגוריות השונות, כשב-7 בדצמבר יוכרזו הזוכים הסופיים בטקס שייערך בברלין.

 

מפיקי הסרט סער יוגב ונעמי לבארי מגיבים לבשורה: "קיבלנו את הודעת האקדמיה האירופית בהתרגשות. מדובר בהוכחה נוספת ש"עיניים שלי" הוא סרט רלוונטי ורב עצמה החוצה את גבולות השפה והגאוגרפיה וזאת תוך כדי שמירה על אותנטיות וריאליזם חשופים".

 

טריילר:

https://vimeo.com/346715540

 (קרדיט: באדיבות בלאק שיפ הפקות סרטים בע"מ)

 

 

 

עיניים שלי – רשימת קרדיטים עיקרית

שחקנים ראשיים: ערן נעים, סתיו אלמגור, סתיו פטאי

במאי ותסריטאי: ירון שני

מפיקים: סער יוגב, נעמי לבארי

מפיק שותף: מיכאל רויטר

מפיקה בפועל: אלונה רפואה

צלמים: שי סקיף, ניצן לוטם

עיצוב פסקול: אביב אלדמע

עורך: ירון שני

מלהקת: מאיה קסל

חברת הפקה: בלאק שיפ הפקות סרטים בע"מ

logo בניית אתרים