להיות בהרמוניה  עם דפנה ארמוני/ ראובן שבת
ראיון עם שחר כהן על הסינגל ושיתוף הפעולה עם דפנה ארמוני

אני מלווה מהצד את מסעו של שחר כהן בעולם המוזיקה הישראלי שנים רבות, רואה איך הוא משנה פנים וסגנונות אבל שומר על אותה אמת פנימית נחושה, ששמורה בעיני ליוצרים אמתיים. לפני כשנה הוציא אלבום שני בשם "40 20" ונטש את שירי המשוררים מהאלבום הראשון לטובת שירים אישיים, מעין תיעוד של חייו בין גיל 20 ל40.
לאחרונה הוציא סינגל וקליפ חדש לאחד השירים הבולטים באלבום, "להיות איתך" ובו משתתפת בקולות הרקע ובקליפ זמרת שהותירה חותם גדול בסוף המאה הקודמת דפנה ארמוני, שיתוף הפעולה הזה מאוד סקרן אותי.

- שחר, ספר על הסינגל והקליפ החדש בו אתה וההרכב, "ערק רוקס" מארחים את דפנה ארמוני
שיר אהבה שכתבתי בשנות ה20 לחיי, אהבה סוערת שקיוויתי שיש בה "משהו תמים" והגיעה לשיאים חזקים אבל גם נגמרה מהר.
סינגל חדש מאלבום רוק אוריינטלי שהוצאתי והוכתר ע"י דודי פטימר ב"מעריב", כאחד מהאלבומים המומלצים של השנה - "40 20". האלבום מתעד 20 שנה בחי, אבל בצורה כלשהי גם את התבגרות דור הX  והY שכן נולדתי בתפר שבין הדורות.
אני בגיטרה ומלווה בנגנים שחלקם הפכו להרכב שלי "ערק רוקס", המשלב גיטרות בס תופים וצליל מזרחי אותנטי. הפעם טעימה מהצד הרוקיסטי יותר, בלדת רוק במעטפת פולקית של כינור ופסנתר.
לשמחתי השיר והאלבום מעוררים ענין בתקשורת, למשל אירוח בג'אם של קוטנר בגל"צ, אצל קרן נויבך בכאן 11/רשת ב ועוד.

לקליפ של "להיות איתך":


- איך נוצר החיבור עם דפנה שהוביל לשיתוף הפעולה בשיר ובהופעות?
הכרנו בפרויקט "שירים מהמיטה" של רועי יבין ז"ל, חולה ALS  שכתב ממיטת חוליו וממש בכוחותיו האחרונים, ובתמיכת אשתו ושכנתו בינה פלד אלבום אקלקטי שהולחן והוקלט ע"י אמנים מוכרים ואמני אינדי – הדג נחש, ורד קלפטר, אורי בנאי, סגול 59 ואחרים.
דפנה ביצעה שם דואט יחד עם שחר אבן צור (ממוניקה סקס), ואני הלחנתי וביצעתי בדואט עם דניס סקורפיץ (מוזיקאית מוכשרת מהקריות שהתבלטה גם בThe Voice) את "חייב שיהיה שוב שמח". השיר נכנס גם לאלבום "20 40" ובעצם היה הראשון שהוקלט לאלבום.
להאזנה:-לאחרונה התהדק שיתוף הפעולה ביניכם מעבר לשיר, ספר על זה
התארחתי בהופעה של דפנה בשישי שעבר (26.7) בקפה ביאליק ת"א, באותו יום גם התארחנו בתכנית סופשתרבות בערוץ "כאן 11" לקראת יציאת הסינגל שיצא בשני לאחר מכן, ביצענו יחד גם את ספק ילדה ספק אשה (דו קרב) של דפנה.

וידאו של הביצוע מהטלויזיה:


- מי השתתף בהופעה בקפה ביאליק ואלו שירים משותפים בוצעו?

דפנה ארמוני בליווי הקלידן תמיר מילר, זמרת הפופ-סול צעירה (21) אריאל דיאמנט שביצעה שיר שלה הצטרפה אלינו לביצוע של "ספק ילדה ספק אשה" שהלחין מיקי  גבריאלוב למילותיה באלבום הבכורה המופתי שלה. בדומה לאירוח בטלויזיה אני ודפנה ביצענו גם גרסא אקוסטית של "להיות איתך".
 
- מה היה המיוחד במופע מבחינת שיתוף הפעולה וכיצד זה בא לידי ביטוי?
ביצוע של שיר בפורמט אקוסטי יוצר פוקוס הרבה יותר גדול על השירה, ומכיוון שדפנה היא אחת הזמרות הגדולות של הרוק-סול הישאראלי ויש לה עדיין יכולות קוליות יוצאות דופן תפקידה גדל משמעותית בגרסא הזאת, כמעט דואט.
כך גם ב"ספק ילדה ספק אשה" בו אני שתי את הפזמונים ובעצם "שיחקתי" את הדמות הגברית, אחד הדברים שלמדתי מדפנה זה הגשה תיאטרלית שמעצימה את השיר.

מה הלאה?

הקהל הגיב מעולה לחיבור בינינו ואנחנו מתכוונים לקחת את שיתוף הפעולה הזה הלאה, להופעות ואולי גם שירים נוספים (צפו להפתעות)

הביצוע האקוסטי ל"להיות איתך":


שחר כהן-עורך מדור מוזיקה בפורטל בכיוון הרוח 
לדף הפייסבוק: www.facebook.com/shahar.music
יוטיוב: https://www.youtube.com/user/shaharcoen


 

טואול - בניית אתרים