הודו לה' כי טוב / שחר כהן
נועה זילברמן בהשקת אלבום הבכורה –"המסע שלי"
טוענים כנגד הדור שלה שהכול פופ וכבר אין שם רוקנ'רול, אבל נדמה שאת הגיטרות החשמליות החליפו אקוסטיות, למרות או אולי בגלל הטכנולוגיה רבים מהם מתחברים דווקא לפולק א-לה סבנטיז, עם עיטורים מקומיים מהמזרח, או במקרה של נועה זילברמן המזרח הרחוק.
היא זמרת-יוצרת פולק אקוסטי רוחני להגדרתה ששחררה לאחרונה את אלבום הבכורה של "מוסיקת מסע" שנכתב במהלך ובהשראת מסעותיה בעולם והופק על ידי תומר ישעיהו, מבולטי ומובילי הסצנה.
כראוי לכך מופע ההשקה לאלבום התקיים ב4.5 על גג של בניין אומנות בגני תקווה, מעל מספרת "בנון", חובב אומנות ומוזיקאי מוכשר בפני עצמו  (להקת "הודסקא") באווירת "הודו" נעימה עם כריות ומזרונים מפוזרים על הרצפה, בירות ונשנושים חריפים כמתבקש, ואפילו תערוכת צילומים יפים של שבטים נידחים ומראות אקזוטיים מהעולם של הצלמת יובל כהן.


הנגנים של נועה מיומנים וההרכב נשמע טוב יחד, הרכב לא סטנדרטי שכולל את נדב מלמן בתופים, שני ושלר בבס אקוסטית וקולות, ניב שרף שהתבלט בחליל צד (ולעתים גם אקוסטית), קולות רקע של קרן פז, ואורי אזני המצוין בגיטרה חשמלית.
מוזיקה נעימה שהתאימה לבריזה שעל הגג, נועה שרה בקול רך, כשלפעמים האנרגיות מתגברות והיא עולה לגבהים או מתבלת בסלסולים אתניים, הודו כבר אמרנו? למשל "החיבוק שלי":התארחה במופע דניאל רובין, זמרת בולטת בסצנת הפולק-רוק המקומית, לביצוע שני שירים של נועה ושניים משלה: "כלום לא עובר על ידי" שלפניו התוודתה נועה על העור הדק שלה וההזדהות שלה עם רגישותה של דניאל שעומדת במרכז השיר (שהוא גם שיר הנושא של אלבומה האחרון), וגם "בדמיון שלי", הנה הביצוע שלו מההופעה:עד כה שוחררו שני סינגל - קליפים מהאלבום:

"יוצאת לטייל" שהקליפ שלו מורכב מעשרות סרטונים של תרמילאים ותרמילאיות, וביניהם גם סרטונים ממסעותיה של נועה.

השיר השני "שקט בין החדרים" מדבר על מאבק אישי ובקליפ שולבו סרטונים של נשים הנאבקות במאבק ציבוריים-אישיים. הוא מזוהה עם מחאת "צעדת השרמוטות" המוחה נגד הטרדה מינית.

בקליפ מופיעות בין היתר סתיו שפיר, צופית גרנט, שחר פאר, נלי תגר, שלי יחימוביץ', ננה שרייר, ריי שגב, מיי גרף, ברכה ברד, עדי קיסר ועוד.

להאזנה לאלבום המלא: https://song.link/album/il/i/1458335101 


נועה עדיין יכולה להתפתח כזמרת, אבל יש לה סגנון מיוחד, חן  ודרך משלה לעשות את הדברים. מהסגנון המוזיקלי, דרך בחירת הנגנים ועד הלוקיישן בו בוצעה ההופעה וזה נכון וחשוב בעיני, אנחנו ב"כיוון הרוח" נמשיך לעקוב אחריה.
מאת: שחר כהן - זמר-יוצר מפיק ומקים בית היצירה "שחר עולה"

לתגובות/פניות -  https://www.facebook.com/shaharole

מדור המוזיקה של בכיוון הרוח (לחצו כאן לדף מוזיקה ראשי) 

logo בניית אתרים