הסיינטולוגיה מציינת את השנה ה-108 להולדתו של ל. רון האברד/ גיא נבון

165 ארגונים וכ-2,000 מרכזים בעולם ציינו בשבוע שעבר את השנה ה-108 להולדת מייסד דת הסיינטולוגיה, הסופר והפילוסוף ל. רון האברד. האברד, שזכה לתואר "הסופר הפורה ביותר בעולם" ו"הסופר המתורגם ביותר בעולם" בספר השיאים של גינס, ייסד את דת הסיינטולוגיה ב-1952 לאחר שספרו "דיאנטיקה: המדע המודרני של בריאות הנפש" הפך לרב מכר ב-1950 ויצר תנועה עולמית עם מאות קבוצות שיישמו את העקרונות של התורה. תגליות נוספות, כתוצאה ממחקר אינטנסיבי אל תחום המיינד, הביאו את האברד למסקנה שהאדם הוא ישות רוחנית ונצחית שהינה עצמאית ונפרדת מהגוף, ולהולדתה של הדת העיקרית הצעירה ביותר בעולם. כיום סיינטולוגיה מוכרת רשמית כדת בכל רחבי העולם ומונה מיליונים.

האירוע מתנהל כל שנה בתאריך יום הולדתו של האברד, ה-13 למרץ, בקלירווטר, פלורידה, ומוקרן לאחר מכן בארגונים ומרכזים בכל העולם. במרכז לסיינטולוגיה ישראל התקיים האירוע במוצ"ש, בנוכחות יותר מ-350 סיינטולוגים, מנהיגי דת וקהילה ואורחים מכובדים. לפני הקרנת הסרט עלו לברך את הקהילה פרופ' אליעזר גלאובך-גל, סגן ראש עיריית ירושלים לשעבר וזוכה פרס יו"ר הכנסת, שר קזריאל, מראשי קהילת האפריקניים העבריים מדימונה ושייח קאסם באדר, ראש מרכז ההסברה הדרוזי ומייסד המרכז להידברות

מעבר לתדריך המסורתי של הביוגרף של האברד, מר דן שרמן, שכלל ראיונות עם אנשים שונים שנתקלו בהאברד במהלך חייו והשתנו לעד כתוצאה מכך, ציין שנה ליום השקת ערוץ הטלוויזיה החדש של סיינטולוגיה, "Scientology Network", הזמין בארה"ב דרך ערוץ הלוויין Direct TV מס' 320 ובכל שאר העולם בפלטפורמות אינטרנט שונות. בשנה האחרונה צפו בו כבר מיליונים, מ-234 מדינות וטריטוריות בעולם.

logo בניית אתרים