שיר חדש לזכר רונה רמון/ אתי יוחנן
אופטימיות קוסמית

בימים אלו יוצא שיר חדש לזכרם של רונה, אילן ואסף רמון, על ידי הזמרת ג'ולי עידן לוי, מהלוחמות הראשונות במג"ב העובדת כסייעת בחינוך המיוחד. בעקבות בקשתה האחרונה של אמה שנפטרה מסרטן, היא שרה במקום להיכנס לדיכאוןלקראת צאת אלבומה החדש, ממנו הוציאה עד כה כבר שלושה סינגלים, מוציאה הזמרת ג'ולי עידן לוי מראשון לציון את "מסדר כנפיים" לזכר רונה רמון. השיר נכתב ביום, בו עסקו כל מהדורות החדשות במותה של רונה רמון ממחלה, על ידי המשורר והסופר יהורם גלילי. שיר אחר שלו בשם "פרשת כפותיך", לזכר נשיא המדינה שמעון פרס, הוקלט על ידי הזמרת עירית דותן והושמע בגלצ ובתחנות רדיו אזוריות. את השיר הלחין ועיבד מוזיקלית ראובן חיון, שאף מנגן במספר כלים ומצטרף בקולות בהקלטת השיר.
קישור לשיר:
בפזמון החוזר בשיר מזכירה ג'ולי את הטרגדיה המשפחתית של משפחת רמון, ששכלה בתאונות אוויריות את אב המשפחה אילן רמון ז"ל ואת הבן אסף רמון ז"ל:
מָה חוֹלֵל הֶחָלָל? רַע-הָמוֹן,
מְכַלֶּה זַעֲמוֹ בַּאֲהוּבֶיהָ
וּמְפַזֵּר זִכְרָם בָּאַטְמוֹסְפֵרָה
בְּסִחְרוּר וּבִתְחוּשַׁת וֶרְטִיגוֹ.

לפני מספר שנים איבדה אִמָּהּ של ג'ולי את השליטה על הרכב, אותו קבלה במתנה במסיבת ההודיה שנערכה לרגל החלמתה. הסתבר שהתאונה התרחשה עקב התפשטות הגידול בראשה. אז התבשרו ג'ולי ומשפחתה על כך שאמה אליזבט חולה בסרטן, ולאחר תקופת סבל נפרדה אמה של ג'ולי מכל אחד ואחת מבני המשפחה, "ובקשתה האחרונה הייתה שאחזור לשיר ולהופיע. מאז, במקום להיכנס לדיכאון עמוק ולהרגיש כאב על מות אמי, אני פשוט שרה. אני מרגישה שזו צוואתה אותה עליי לממש בכל דרך אפשרית. אמי הייתה מלאת שמחת חיים, עזרה לאנשים וטיפלה בילדים עם צרכים מיוחדים. כמו רונה ז"ל, היא הייתה עמוד התווך של המשפחה והאישה הכי חזקה שהכרתי".
ג'ולי, זמרת ויוצרת מוכשרת עם יכולות ווקאליות מרשימות, חיה ונושמת מוסיקה. כבר מילדות היא כותבת ומלחינה: בילדותה הופיעה עם צעירי ראשון לציון, ובשירותה הצבאי הופיעה פעמים רבות עם תזמורת המשטרה. יכולותיה המוזיקליות באו לידי ביטוי במופעים של יחידת מוסדות חינוך של המשטרה ובאגף התנועה של משטרת חולון בהן שירתה. במשמר הגבול, בו שירתה במחזור הלוחמות הראשון, הייתה עדה למראות קשים של פיגועי התופת בשוק מחנה יהודה בירושלים ובקפה אפרופו בתל אביב.
עם שחרורה בשנת 1999, היא הגישה שיר שכתבה לתחרות קדם האירוויזיון. השיר הצליח לעבור את מבחני הקבלה והתברג בין 13 השירים שהגיעו לישורת האחרונה בתחרות. למרות שהשיר זכה לביקורות אוהדות, החליטה ג'ולי לא להמשיך הלאה משיקולים שונים. במקביל, אביה של ג'ולי יצר קשר עם דורון אשכנזי, לימים בעלה של עפרה חזה, אותו הכיר מקרוב, כדי "לשדך" בינה לבין עפרה חזה, על מנת שתפרוש את חסותה המוזיקלית על ג'ולי, שגדלה על שיריה של עפרה חזה ואף הגיעה לחתונתם של עפרה חזה ודורון אשכנזי. חזה האזינה לקלטת של שירים בצרפתית שהקליטה ג'ולי, והסכימה להיפגש איתה ואף לשמש כמנטורית שלה. חזה אמרה לאביה של ג'ולי: 'בתך מלטפת בקול הפעמונים שלה, ולדעתי יש פה פוטנציאל גדול'. היא ציינה שג'ולי מזכירה אותה בקולה כשהייתה צעירה'. ג'ולי הייתה נרגשת לפגוש את אלילת ילדותה ולהגשים את חלומה, אך מספר חודשים לאחר מכן ניתק הקשר עם עפרה חזה – ואז נודע על אשפוזה הטראגי בבית החולים ולאחר מכן על מותה של חזה בגיל 42 כתוצאה מסיבוך ממחלת האיידס.
אליזבת, אִמָּהּ של ג'ולי שהייתה עמוד התווך של המשפחה, עברה ניתוח ארוך וקשה, ואחריו החלה בתהליך ממושך של החלמה ושיקום. דווקא בימים קשים אלו החלה ג'ולי לחדש את הקריירה המוזיקלית שלה וגם את השיר "בואי כלה", שהושמע בתחנות רדיו רבות. מאז הוציאה שירים נוספים לקראת אלבומה החדש, ובהם: "כשאתה קרוב" (מילים: טל סימן טוב, לחן: שולי יוסף) ו"השקט שלפני הסערה" (מילים: טל סימן טוב, לחן: שולי יוסף).
טואול - בניית אתרים