פסנתר לפ-סטיל וקמנצ'ה – לירון בן שמעון בפסטיבל הפסנתר/שחר כהן


בחמישי שעבר בפסטיבל הפסנתר ראיתי את לירון בן שמעון בביצוע מיוחד לשיריה עם פסנתר (ניר בלום), גיטרות ולפסטיל (מאור ויזל), קמאנצ'ה וסאז (ניסן ונטורה), לשירים מאלבומיה וכאלה שכתבה לאחרים (שיר לוי והאולטראס, ישי לוי ועוד), כשעל ההפקה המוזיקלית- נופר בסון, פיוז'ן מיוחד, עדין ומעניין.

מצורפים שלושה קטעים מתוך הפסטיבל שמייצגים את כל הגוונים של לירון וההרכב: השיר "ניסים" הרך והמלודי שהוא כנראה השיר המוכר שלה ביותר עד היום (שמבצת בעצמה), ביצוע לNo need to argue  של להקת הCranberries שזהרה בשנות ה90 וגם ג'אם מרוקאי מיוחד שעליו סיפרה "אמא טוענת שלא שומעים מספיק את המוצא המרוקאי במזיקה שלי, אז זה בשבילה".דווקא נראה שלירון מחפשת את שביל הזהב בחבור בין הסגנונות והחיפוש הזה מעניין. ראיתי אותה בעבר בהופעות "חשמליות" יותר והיא מרגישה טבעי בעמדת הרוקרית (למשל החידוש לגבר שר אצלי באמבטיה של ליליה), הפעם הגיטרות-בס-תופים קצת חסרו, אבל קיבלנו ממנה איזושהי עדינות חדשה שלרגעים נוגעת ללב והזכירה לי למשל את עופרה חזה.
ומצד שני, מסקרן יהי לשמוע את האלבום-מופע החדש שלה "אלקטרו מידל איסט" ולראות מה קורה כשהקצב עולה.
ראיינתי את לירון על ההופעות, האלבום ושיתוף הפעולה עם אמנים אחרים:

- מאיזה יוצרים וזמרים את מושפעת?
אני באה ממקום של טקסטים ורגש, לדוגמא אתי אנקרי בתחילת דרכה היא דמות משפיעה ובכלל זמרות יוצרות, גם רוקריות יותר השפיעו עליי. אם אנחנו מדברים על המדינה - יהודית רביץ, קורין אלאל, גדלתי על מכשפות ועל רוק ודברים התפתחו כשהכרתי והתחלתי להופיע עם אהובה עוזרי זיכרונה לברכה כשגיליתי את השילוב של מזרח ומערב והיא בכלל השפיעה עליי מאוד.

- מתי התחלת את דרכך בעולם המוזיקה?
התחלתי לכתוב ולהופיע בגיל 23 בערך אבל המוזיקה תמיד הייתה חלק בחיים שלי גם בתור ילדה שרתי רקדתי שיחקתי. דווקא היה נדמה שאלך בדרך של משחק אבל מוזיקה בסופו של דבר זו האמת שלי

- האם ספגת השפעות מוזיקליות שורשיות בביתך? מתי ואיך זה התחיל לחלחל למוזיקה שלך (לאור שילוב הצליל המזרחי ברוק לאחרונה)
בבית לא ממש ספגתי מוזיקה מזרחית יותר גדלתי על שירי ארץ ישראל זה קרה לי יותר בבגרות כשהתחלתי להופיע עם אהובה עוזרי צלילי העוד ויהודה קיסר, איכשהו הדברים התגלגלו לשם אהובה פתחה לי את הראש בנושא הזה.

- איך את מגדירה את הז'אנר המוזיקלי של האלבום החדש ובכלל?
אלקטרו מידל איסט- שם המופע ושם הז׳אנר מבחינתי:)

- מה השוני בין כתיבה והלחנה לאמנים אחרים והאם הביצוע לשירים שכתבת לאמנים אחרים משתלב בהופעותיך באופן טבעי?
ההבדל הוא שלכתוב לאחרים זה קצת כמו להיות שחקן, להתחפש ולנסות להבין מה הזמר ההוא היה רוצה, להוציא מפיו מה הוא היה רוצה להגיד. ולפעמים יש שירים כאלה שאני נהנית לשיר בהופעות שלי, זה באמת משתלב די טבעי.

- מה למדת מהעבודה עם אהובה עוזרי?
למדתי מאהובה לדבוק באמת שלי, לעבוד קשה מאוד כל יום, לסמוך בסופו של דבר רק על האוזן שלי גם אם זה קשה ועם כל החוסר בטחון, והכי חשוב: שהחיים יפים ושצריך להעריך כל יום מחדש

-איפה רואה עצמך עוד 10 שנים?

בעוד עשר שנים הייתי מאוד רוצה להצליח לגעת בעוד ועוד אנשים, שהיצירות שלי יהיו רבות וטובות , ולהופיע הרבה כי זה דבר שאני אוהבת מאוד. לגדול עוד ועוד בתוך המוזיקה.מאת: שחר כהן - זמר-יוצר ומפיק מוזיקלי, עורך מדור המוזיקה 

לתגובות/פניות -  https://www.facebook.com/shaharole

לעוד כתבות במדור המוזיקה של בכיוון הרוח

logo בניית אתרים