ג'אם עם ג'ופלין/ שחר כהן
(בהופעה בתיאטרון תמונע Jam & Joplin)
ב20.9.2018 קפצתי ל"תמונע" לראות מופע מחווה לג'ניס ג'ופלין, את אלי שהרבני גיטריסט ומקים ההרכב אני מכיר מג'אמים אקראיים, מה שנתן לי הרגשה שיש עסק עם מקצוענים, אבל האם יצליחו לשחזר את רוח התקופה ואת רמת הנגינה ובעיקר השירה הגבוהה של שירי ג'ופלין האגדית?

הרכב התגלה כגדול ומשובח - אלי בגיטרה חשמלית מובילה עם סולואים מרשימים, גיטריסט קצב נוסף שבהדרן ניגן גם סולו יפה ולדעתי צריך לעשות זאת יותר, שלישיית נשפנים מגוונת (סקסופון, טרומבון וחצוצרה), קלידן מוכשר (אריק אסלנוב), מתופף מאוד מדויק (רן קליין) שביום יום הוא טייס אל על, מה שאולי מסביר זאת, וציון בובליל הבסיסט המצוין שרקד יחף עם הבס על במה צדדית, או אולי היה זה מגבר ענק, כי הרכב של 9 נגנים הבמה הלא קטנה של תמונע היתה צרה מלהכיל.

והסוגיה המרכזית בערב הזה – האם יהיה ניתן לשחזר את שירתה העוצמתית והפגיעה לפרקים, צרודה אך מאוד יציבה האלמותית של ג'ניס ג'ופלין?
למיטל ניראל לקח קצת זמן להיפתח אבל כשהערב התחיל להתרומם וההרכב כולה עלה באנרגיות היא נתנה פייט יפה לג'ניס (וזה קשה), אם להשתמש בטרימינולגיה הולמת יותר, יחד עם ההרמוניות והגנינה ההדוקה של ההרכב, שרשראות הפרחים שנתלו על גבי הסטנדים של המיקרופונים על הבמה היו רגעים הרגשתי שהם מחזירים אותנו במנהרת הזמן לסיקסטיז ו"מפזרים פרחים" באוויר.

 

כאמור, להופעה לקח קצת זמן להמריא, בביצוע לשיר החמישי Summertime הקהל והבמה התחממו, כששיאים נוספים נרשמו בלהיטים הגדולים Bobby Macgee (כן, כן, השיר ששלמה ארצי שר עליו ב"שיר חייל"), Mercedes Benz ו- Piece of my heartשמיטל שרה א-קפלה באומץ ובכבוד.

אז, כשהערב התקרב לסיומו קיבלנו גם שיר של DEEP PURPLE  ולאחר מכן בהדרן של Blood Sweat &Tears הביצועים היו מעולים, טובים מרוב הביצועים לג'ופלין וקיבלתי עוד תובנה – רוב השירים של ג'ניס ג'ופלין נשענו על הקול והאישיות החד פעמיים שלה, המלודיות לא תמיד קליטות במיוחד ואין הרבה להיטי ענק, לכן דווקא בשירים "האחרים" יכולנו לטעום עוד מיכולת של הרכב וזמרת טובים מאוד, יהיה מעניין לראות אותם במופע שמשלב קאוורים להרכבים נוספים.

בשורה התחתונה הרכב מקצועי, מופע מושקע ומקצועי מאוד שעמד יפה במשימה לא פשוטה ועשה כבוד לאחת מאגדות הרוק הגדולות, חברה במועדון ה27 האגדי אך העצוב של כוכבי הרוק הגדולים והצעירים לנצח, גם המוזיקה שנתנו לנו תישאר נצחית. 

שירה - מיטל ניראל | קלידים - אריק אסלנוב | סקסופון - אלעד כץ | טרומבון - אמיר מנו | חצוצרה -יובל פדיה | תופים - רן קליין | בס - ציון בובליל | גיטרה רית'ם - ניצן ג'משי | גיטרה מובילה - אלי שהרבני

סט – ליסט:

1. As Good As You've Been Good 
2. Kozmic Blues
3. Try (vocals)
4. Cry Baby 
5. Summertime
6. Raise your hand (vocals)
7. Half moon 
8. Ball And Chain
9. Little girl blue
10. Maybe (vocals)
11. Bobby Macgee  
12. Down on me
13. Get It While You Can
14. Tell Mama 
15. Mercedes Benz
16.Lay Down Stay Down (Deep Purple)
18. Piece of my heart (vocals)
הדרן
19 I love You More Than You Ever Know (Blood Sweat &Tears)
20. Move Overכתב וצילם: שחר כהן

לתגובות/פניות -  https://www.facebook.com/shaharole

מדור המוזיקה של בכיוון הרוח (לחצו כאן לדף הראשי)

 

טואול - בניית אתרים