יום הידידות הבינלאומי במרכז לסיינטולוגיה ביפו/ גיא נירהמרכז לסיינטולוגיה ציין את ויום הידידות הבינלאומי שבוע שעבר בכנס שערך ברוח פלורליזם תרבותי ודתי במשכנו ביפו. הכנס, אשר כלל פאנל דוברים משש תנועות דתיות, התמקד במתן במה לנקודות מבט שונות בישראל על עזרה לזולת ומושג הנתינה, וכך להראות את המשותף ביניהן. באירוע הוצג הספר "הדרך אל האושר" מאת ל. רון האברד, מייסד הסיינטולוגיה, אשר מופיע בספר השיאים של גינס בתור "היצירה הספרותית המתורגמת לשפות הרבות ביותר ממחבר ידוע", ודן בקוד התנהגות הגיוני בן 21 כללים לחיים טובים יותר.

האירוע נפתח בהופעה מוזיקלית באדיבות קהילת העבריים מדימונה, אשר כללה ביצוע של שירים מקוריים מצמד האמנים שבחייה ואבי ולאחריהם מופע מרהיב של להקת Utopiyah. שייח קאסם בדר, יו"ר מרכז ההסברה הדרוזי, פתח את דבריו בדאגה שהביע לבני דתו בסוריה ובדיווח על הזוועות אשר התרחשו שם בימים האחרונים, אירועים שרוב הקהל לא היה מודע אליהן. לאחר מכן, שבה השייח את לב הקהל בסיפורי משל מסורתיים על אחווה ורעות והזמין את כל המעוניינים לבקר במרכז שלו בחורפיש, אשר בצפון הארץ.

מר הוד בן צבי, נשיא השלוחה הישראלית של הפדרציה העולמית לשלום סקר את הפעילות העולמית והמקומית של התנועה, שהוקמה על-ידי הכומר סון יונג מון בדרום קוריאה לפני 70 שנים והפכה לתנועה עולמית שפועלת לקירוב בין דתות ביותר ממאה מדינות בעולם ומטיפה לטוהר הזוגיות. הכומר ג'רמייה סאנדיי דיירו מקהילת Lift Your Head, אשר הגיע לישראל מקונגו לפני יותר מעשור ועזר עד היום ליותר מ-10,000 מבקשי מקלט ותושבי דרום תל-אביב למצוא את דרכם בארץ, סיפר לנוכחים על פועלו ועל העקרון המנחה שלו, המחשיב את אהבת האדם ואהבת האלוהים לפעולה זהה. גב' נהידה סקיס, פעילה חברתית ומחנכת בכירה אשר מרצה על האיסלאם בפורומים חברתיים ברחבי הארץ הייתה הדוברת האחרונה, והאירה את עיני האורחים על עקרונות השוויון והנתינה הכלולים בספר הקוראן.

בסוף האירוע קיבל כל אחד מהאורחים עותק משלו של "הדרך אל האושר" וערכת מידע על הפעילות, אשר הוכיחה את עצמה כיעילה ביותר בהורדת אלימות והרגעת קונפליקטים באיזורי סיכון ברחבי העולם: בשיקום אסירים במערכת בתי הכלא בדרום אפריקה, דרך גישור בין כנופיות לאחר 40 שנות מלחמה בלוס-אנג'לס ועד חלוקה מסיבית של מיליוני חוברות בקולומביה, שם קיבל מנהיג תנועת הסיינטולוגיה עולמית, מר דייויד מיסקביג', פרס מיוחד ממפקד המשטרה הלאומית על פעילות זו.

logo בניית אתרים