מאמר:
מנהיגות משמעותית/ ד"ר ברכה קליין תאיר
 


 

בארגוני המחר החדשים לא יהיה רק מנהיג אחד העומד בראש הארגון, אלא יהיו מנהיגים רבים מסוגים שונים, בעמדות מפתח שונות,

 

מדוע?

 

כי הדרך שבה מתנהלים היום הארגונים היא שערורייה. חצי מהעסקים מגלגלים אוויר וחיים על זמן שאול. אחרים חיים בתוך בועה חשבונאית שאין בה נשמה. אם חשבנו שהתמוטטותו של נוחי דנקנר, או הקריסה של אליעזר פישמן, הם כסף גדול, הרי באה טבע ומציגה הפסד של 200 מיליארד שקלים בשנתיים האחרונות. השמדת הערך הגדול בתולדות המשק הינה כישלון ניהולי מחפיר, ניהול סיכונים כושל, ניהול פיננסי כושל.

ההנהלה וגם הדירקטוריון היו שבויים בקונספציה שגויה, ואיש מהם לא השכיל להציב תמרור עצור בפני החברה. ומי משלם את המחיר? כמובן שאלפי עובדים.

אנחנו בתוך תקופה שמאתגרת אמונות, אגו, פרטניות,  רברבנות, גאוותנות, יהירות וחוסר צדק אנושי. ארגונים ומנהלים שלא יידעו לשחרר אחיזה במוכר ובידוע ולהתחיל לטפס אל עבר מציאות חדשה, יסגלו כושרים אסטרטגים חדשים, יממשו את הפוטנציאל האנושי העוצמתי (במקום להתמקד ברכישות ובהמתת המתחרים), יחוו לאורך השנים הקרובות כישלונות מהדהדים, פירוקים, ירידה מגדולתם (לדוגמה: אמזון נבחר כמקום הגרוע ביותר לעבוד בו...אזהרה מהדהדת).

 שגורם לכך שאלפי עובדים איבדו את מקום העבודה שלהם. הם המשלמים האמיתיים לאחיזה של המנהלים שלהם באמונות לא רלוונטיות, באגו, בפרטניות, ברברבנות, בגאוותנות, ביהירות ובחוסר צדק אנושי. לא ירחק היום והבלונים העסקיים – חינוכיים – ציבוריים שעדיין לא התפוצצו במהלך השנים האחרונות, יתפוצצו בפנינו, כי מה שהיה לא יכול להמשיך יותר (לדוגמה: אמזון נבחר כמקום הגרוע ביותר לעבוד בו...אזהרה מהדהדת).

 

על כולנו לעזוב הנו מדיום של קליפת אגוז (מודעות סגורה). הנו מדיום מצועף מידע השמיים, דחוס וחנוק מרוב אגו ושליליות. למרות הטכנולוגיה המתקדמת, רובנו חווים קשיים בגלל הבורות לגבי האמת. הפכנו לעבדי תשוקותינו. הפכנו להיות משרתים המשועבדים למשרתים (ביטוי הלקוח מ"ספר הידע"): משרתים של החומר והכסף, של ראוותנות, נהנתנות, גאווה של האגו, של בעלי השררה והכוח, של ערוצים אנוכיים ואגואיסטיים, של לעומתיות, הפרדות וביקורתיות, של תחרותיות שאין לנו בה סיכוי, של הרגלים ותבניות חשיבה של נכון/לא נכון, מותר/אסור. לכן אנחנו נחשבים ל"מתים מהלכים", או לאנשים ישנים, החיים במסווה של אדם. אנחנו משלמים מחירים גבוהים על איבוד החירות. רובנו איבדנו את המידות הרוחניות וחלק מהתכונות החומריות. אנחנו מאושרים ואוהבים על תנאי. מערכת החיסון שלנו קורסת בגלל זיהומים קשים ומחלות קשות.

 

זו הסיבה שאנחנו ממשיכים לחוות בכול תחומי החיים:

  1. ריקנות, היעדר משמעות אמיתית (הצהרות ותוכניות הופכות לנבובות וחסרות ערך), היעדר מוטיבציה, היעדר אהבה עמוקה שיש בה חמלה.
  2. התדרדרות ערכית – מצפונית ששוחטת כל פרה קדושה ומפרקת את המארג החברתי. כתוצאה ממצפון מקובע ומחוספס, הכול פועל לתועלת אישית.
  3. פחד משינוי והשתנות: אין לאדם את עצמו, אין לו אמון במצבי אי וודאות, אין לו הבנה מלאה לגבי האמת (שורשי הדברים). הספק מוביל. ההישרדות היא הבחירה.

 

 

מה יאפשר לנו לצאת ממדיום ההישרדות, לוותר על מה שאנחנו אוחזים בציפורניים ולנסות לחוות את המציאות האמיתית שלנו? מה יאפשר לנו להגיע להישגיות משמעותית צומחת לאורך זמן ולא להיתקע בבינוני או בטוב המוגבל שהשגנו? מה יגרום לנו להשיג חיים נפלאים במקום כאב, תסכול ופחד?

 

רק חיבור לתוכנית החדשה לאבולוציה, לפיה קיבלנו את הזכות: לצעוד קדימה וליצור מגע ישיר עם הנשגב והמופלא; להמריא אל עבר עולמות וממדים נסתרים הנמצאים אתנו בתלות הדדית, ללבלב את זרעי המהות שלנו כדי שנוכל לחזור חזרה אל נקודת המוצא שלנו - מקור המהות שלנו, ונממש את מלוא הפוטנציאל שלנו כיצורי אנוש אמיתיים אשר בקומה ה-100, בעלי היכולת הכול יכולה. כך נגלה את האמת הגדולה על הבריאה. אין האמת קשורה לתוכן או למחשבה, אלא לעוצמת תדר של מכלול שעוטף את הבריאה כולה.

 

לשם כך עלינו לקלף את עלי הכותרת מעל גוף המהות, הגוף השביעי הפנימי ביותר, גוף האור, הקפסולה יקרת הערך. אלא שקילוף עלי הכותרת מעל עושר המהות, איננו קל. הוא דורש מאיתנו ציות לתקנת אוניברסליות ולכושר טיפוס אל עבר הקומה ה-100. במילים אחרות, אנחנו נדרשים לפתח את המחשבה, התודעה והפוטנציאל התאי מעבר למה שהכרנו וידענו. כי כל עוד אנחנו מקובעים במדיום ארצי מצומצם ומוגבל, הבורות היא זו שמקיימת אותנו והביצה שאנחנו כורים לעצמנו הולכת ונעשית טובענית יותר ויותר.

 

ההתקלפות נעשית בתוך 4 עוגנים אסטרטגיים:

  1. החיים הם הלקוח היחיד
  2. התכללות היא העסק היחיד
  3. אהבה תודעתית היא הרווח היחיד
  4. צמיחה, התחדשות והשתנות הן העתיד היחיד

 

 

מי שאוחז ומממש את התכלית האוניברסלית שהיא הטיפוס אל עבר הקומה ה-100 ואת ארבעת העוגנים האסטרטגיים,  נחשב למנהיג משמעותי, ללא קשר אל מיקומו בהיררכיה הארגונית: לאדם שהוא מחונן עשייה...השיג את בגרות הרוח...את בינת הלב...ואוחז במצפון מאוזן. הוא בעל:

 

  • עוצמת תודעה/עוצמת מחשבה.
  • עוצמת תנועה/עוצמת מוח.
  • עוצמת השפעה/עוצמת מהות.

 

ביחד הם יוצרים אטום מרוכז ועוצמתי גם כלפי פנים וגם כלפי חוץ (הגוף ה- 7/הכתר). ככזאת, זו מנהיגות בעלת צווארון זהב...מודעת וערה...ראשה בשמיים ורגליה נטועות עמוק באדמה...ההגה לחייה בידיה והיא מאפשרת לאלף פרחים לפרוח.

 

 

 

logo בניית אתרים