פרס נובל נובמבר 2017/ עמרי נובל 

איזה חודש עובר עליי, "רולרקוסטר" אמתי, יש לי שם לחודש הזה וגם שחקן הוליוודי שיתאים:

2 חתונות, 2 לוויות ולידה אחת..מנחשים מי השחקן שצריך לחזור לתפקידו הגדול ביותר?  אני אסתפק בכך שאתם מספיק אינטליגנטיים לדעת לבד מבלי לתת את התשובה הבריטית הצפויה.

כן, הרבה רגשות בנובמבר 2017, כאילו כל הארועים המשמעותיים בחייו של אדם חוויתי החודש בין עם בהקשר ישיר אליי וקשרי חברים וכו'.

רק צפוי שבסוף אכתוב על זה ואולי גם אפרוק טיפה את אשר על ליבי, אולי גם אצליח לתת לכם טיפ או שניים שטרם שמעתם או שמעתם אבל שכחתם לקיים.

איך אני מתרגם את כל שעבר עליי עד כה החודש לעולם המוזיקלי (ולא רק) ובכן כמו תמיד מההתחלה דרך האמצע ועד הסוף הבלתי נמנע.

התחלה – לידה, כמה אני מחכה ללידה של בתי השנייה, אותו דבר אבל לחלוטין אחרת, איך היא תהיה? למי היא תהיה דומה? לאימא שלה? לאבא? לאחותה הגדולה?,
לידה של שיר אתם כבר מכירים מיהונתן גפן אבל לידה של אלבום? משבר האלבום השני? דווקא מהמקום האופטימי, בעידן שלנו שאלבומים מאבדים את מקומם וחוזרים קדימה לסינגלים, בכל סינגל אתם יכולים להמציא עצמכם מחדש. שיהיה שונה מאחיו. שיהיה טוב יותר מקודמיו, לא בגלל שיש ילד טוב יותר מאחר, אלא כי אתם הורים מנוסים יותר וכן חוק השלוש שניות הופך ל"בסדר אז נפל לשלולית, מתחת לבוץ יש גם מים",השירים שלכם יכולים להשתפר בכל לידה, בכל אלבום, תבואו מנוסים וחכמים, אל תחששו לנסות שיטות הורות חדשה לעשייה המוזיקלית שלכם, מה שעבד פה היום הוא כבר פאסה, תזכרו שהשירים כמו ילדים הוא בבואה שלכם לטוב ולרע.

אמצע - חתונה, האהבה פורחת, היצירתיות והיצר, לעשות, להתאחד, להקים בית ולייצר זכרונות ביחד של משהו שהוא גדול יותר מסה"כ חלקיו, לדעת לוותר, לדעת להלחם ביחד ולא אחד כנגד השנייה. כמו להקה, לכתוב שירים ביחד על אהבה, נישואים טובים נמדדים במערכת יחסים שמכבדת את שני בני הזוג ולאורך שנים, קל לחתוך היום אפילו בקלות אבל השותפים שלכם למוזיקה כמו בנישואים, צריך לשמר את התשוקה לאורך שנים, לא לפחד לתבלן את היחסים, כך גם היצירה שלכם תשביח לאורך שנים גם שקשה וברוך השם זוגיות זה דבר מאתגר, כך גם להיות בהרכב, דרך אגב את כל אשר ציינתי לגבי להקה או הרכב ניתן לתרגם למערכת יחסים עם הקהל, הדפוס הוא אותו דפוס.

סוף -  דודי היקר אריה מאיה שהלך לעולמו החודש ובמלי להכנס ליותר מדי פרטים אקח את האופן שבו הלך אחרי חלומו

שהיה טייס חובב ונגע בשמיים פעם אחת יותר מדי..מצד שני הוא הלך תוך כדי עשיית הדבר שהכי גרם לו הנאה, לא סבל (כן אבל נקודתית) לא מחלה נוראית ולא תוך ביזוי כבודו העצמי אלא בקלאס, טס בפעם האחרונה וזהו..זו שאלה אמתית לאמנים, האם תוכלו לחיות מבלי לנגן? מבלי שתהיה לכם היכולת להרים את הגיטרה? לפרוט? לכתוב שיר לזמזם מלודיה?.

 

אמנים שריגשו אותי בתקופה האחרונה

 

1.ג'וי ריגר – "כשאתה איתי"

האפילה או האפילה כובשת מהפתיחה של הגיטרה המלוכלת, שירו של מוחמד דרווש ששרת החינוך אוהבת לשנוא ותכל'ס לא ממש מעניין אותי מה הוא כתב אחרת, זה שיר טוב טקסטואלית עם הפקה אפילה שעשתה לי חשק לשקוע למטה.

לצפייה -

 

2.שימי מזרחי – "רק אתה"

פופ מזרחי שעשוי לפי הנוסחה ושמעו הנוסחה עובדת, נועד למועדונים בנישה, קצבי ונחמד, המוואלים טובים והשילוב של אתני עם רוק (בגיטרות) ואפקטים עכשווים – יאללה חגיגה, לא טקסט ענק אבל למועדון זה מספיק.

להאזנה -

 

3.עידו B  וצוקי – "ZOOLOO"

המשך ישיר מהשיר הקודם אבל בקצב פי שתיים, כולל קישוטים מזרחיים, ההרכב סטייל אינפקד משרום בפול ספיד, זה חזק, זה מקפיץ וזה בטראס לתוך המוח שלכם, הכל לפי הנוסחה בסגנון כולל האטה ובניה מחדש ואני בטוח שיש לזה שם מקצועי בז'אנר אז תגבירו ומהר!

לצפייה -

 

4.נטלי כחלון - "הזמן ואני"

זמרת מצויינת קודם כל, מרגשת עם ההפקה שמשרתת אותה, זה מזרחי לייט, מתקשר ונעים לאורך כל הדרך, יופי של שיר.

לצפייה -

 

5.BEMET – "ברזיל"

פורטוגוזית זו שפה שלא משנה מה יגידו בה זה ישמע טוב וסקסי, הפקה אלקטרונית שמתאימה לכל בית קפה ומועדון בתל אביב, הוקים קטנים שמרקידים מהתיבה הראשונה שהם נכנסים יאללה מגניב. אין לי מושג איך קוראים לזמרת אבל היא פשוט עושה את העבודה.

להאזנה -

 

6.הדרה לוין ארדי – "שיקרת"

פולק אינדי רוק, תראו איך הוא מתאים לפלייליסט ברשימה עד כה , בא בדיוק בזמן קצת להרגיע, הוק מצויין בקולות הרקע. כיף להקשיב לקצב, טקסט נוקב, סוג של שיחה או הטחת שאלות עצמיות המבקשות בסוף רק לאהוב.

להאזנה - c

 

7.יובל מן – "אלף חלומות"

השפעה בריטית של אינדי שהוקלט באולפן ביתי (כמחמאה) גם הקומוניקט מציין שיובל המפיק והנגן והקליט בביתו והביא יופי של תוצאה (כידוע אני חסיד של האולפנים הביתיים) שיר מגניב שגיטרת הבס תפסה אותי ישר, גרובי ועושה את העבודה.

לצפייה -

 

8.orgonite – "חמסה"

זה לא שיר לאנשים במצב צבירה רגיל, שילוב רייב של מוזיקה רוסית וערבית, במקרה ראיתי איתם ראיו לאחר ששידרתי אותם והבנתי את כל התמונה, את הרקע והשילובים המאוד מעניינים, ללא ספק מיוחד, תשתו הרבה או כל דבר אחר שיפתח לכם את הצא'קרות כי הם טורפים.

לצפייה -

 

עמרי נובל - זמר-יוצר (עמרי נובל ו"האצילים") מפיק ושדרן רדיו סול ורדיו חוף אילת בתכנית "בפנוכו"

עורך מדור מוזיקה: שחר כהן. לפניות/תגובות -https://www.facebook.com/shahar.music

טואול - בניית אתרים