גאווה ישראלית בעולם - השקת אלבום חדש לאסף אבידן/ שפרה פרץבאירוע מיוחד לתקשורת של הזמר-יוצר מוזיקלי אסף אבידן, נאספו אנשי מדיה מתחומי עניין שונים לכבוד השקת האלבום החדש של היוצר הבינלאומי - the study on falling, אשר  הושק לאחר מכן לקהל הרחב ב 3 לנובמבר.

המקום בו בחר אסף להשקה ברחוב הרצל בת"א היה מלא בטוב טעם טבעוני, מלצרים מעודנים מגישים באסתטיקה צלוחיות ודוגמיות  מיוחדות  של טופו  כרוביות ויין לבן. מחכים  בהתרגשות לאסף.

 

חקר הנפילה  (שם האלבום בהשראת אמנית  חבלים צרפתייה) הינו אלבום בינלאומי שיושק ב3 לנובמבר ויצא בארץ תחת  הלייבל העצמאי של אבידן, תלמבר רקורדס.

 

זהו אלבומו השישי אך זאת הפעם הראשונה שאבידן מקליט ומפיק אלבום מחוץ לגבולות ישראל. המקום בו אסף מחובר למוסיקה שאוהב הפולק -רוק. על ההפקה המוסיקלית מנצח  - מארק הווארד , אשר אחראי בין היתר לאלבומים של בוב דילן,טום וויטס , ניל יאנג ועוד.

באלבום ניתן לשמוע בין היתר את הנגנים האגדיים  ג'ים קלטנר על התופים ואת לארי טיילור על הבס.

 

כמו באלבום כך בהשקה מספר אסף ליואב קוטנר בראיון חי על הבמה, על  הקושי והמורכבות בנושא הרגשי, האהבה, ומבקש שיניחו לו עם שאלות על חתונה.

בגיל 21 חלה אסף בסרטן ונשאל אם הכאב הוא כוח המניע את היצירה. אסף סיפר כי הוא מפחד מהסוף , מפחד ממוות ,ולדבריו החיים הם יותר אמת של לאונרד כהן ופחות  רדידות של הנשיא טראמפ. 

באשר לשאלתו של קוטנר לגבי הדמות  הנשית אותה הוא נושא  בדרך המיוחדת בה הוא שר אסף מספר , כי הוא נושא בתוכו רגשות  חזקים הצפים ועולים  ויש שם גם משהו מסורס במעגל הפנימי של דמותו שלו בה הוא מכונס ועסוק רוב הזמן.

 

 בהשקה זכינו לכמה  ביצועים אקוסטיים מרהיבים  ומרגשים וקיבלנו טעם  רב לשמוע את האמן העמוק והמורכב הזה עוד ועוד.

המפוחית והגיטרה  עליהן  ניגן אסף בכישרון  רב , יצרו  אינטימיות של עולם ומלואו והכניסו  לי את השבת הכי  חם ללב שאפשר.

לכו לרכוש  את  האלבום  , אמן  אחד שכל כולו והוויתו  השראה.

 

שפרה פרץ - מוסיקאית רב תחומית, מבקרת מוסיקה ומגישת התכנית "מקום בעולם"

עורך מדור מוזיקה: שחר כהן. תגובות/פניות שלחו כאן -   https://www.facebook.com/shaharole  

לחצו לכתבות נוספות במדור המוזיקה של בכיוון הרוח


טואול - בניית אתרים