פרס נובל אוק' 2017 - ביקורת סינגלים/ עמרי נובל 
להגיד תודה - החגים זו הזדמנות מצוינת לעשות משהו שלעיתים נתפס כדבר טריוואלי ואני רוצה לנצל את הבמה לתזכר לעצמי ולכם.

תגידו תודה לכל מי שנקרא בדרככם, זו דרך להמיס לבבות, לשבור את הקרח, לעלות חיוך בפני זרים וקרובים וזה בעיקר חינם, שתי הברות שמשאירות אותנו עם רגליים על הקרקע, ענווים וצנועים.

לנהג שעצר לכם בזמן שעברתם את הכביש, מספיק אפילו הנהון עם הראש מעלה ומטה למשך שניה, הוא כבר יבין שאתם בעצם אומרים לו תודה.

בעבודה למנקה של הפחים שמגיע פעם בשעה וכנראה מרוויח שליש מכם, תגידו תודה. ובטח למנקה בשירותים שלעיתים יש לו עבודה ממש לא נעימה.

למנהל שלכם בעבודה, שאישר לכם את החופש או היציאה מוקדמת הביתה תגידו תודה, גם לו יש המון לחצים מלמעלה שאתם לא בהכרח חשופים אליהם.

תגידו תודה שהרכב מניע, שלא עמדתם יותר מדי בפקק ואם נתקעתם בפקק עקב חסימת הדרך במחמאה הנכים, תגידו להם תודה כי המאבק שלהם צודק והוא אומנם גורם לכם לאחר לאן שהוא אבל בלב אתם לוחשים תודה שאתם בריאים ושלמים.

מוזיקאים? תגידו תודה לנגנים שלכם, בתשלום או שלא בתשלום הם עוברים אתכם מסע שלעיתים מרגיש כמשא, וביננו אתם חושבים שאתם העילוי המוזיקלי אבל הם ראו ושמעו כבר הכל ועדיין יש להם סבלנות אליכם.

זיכרו לומר תודה לחברים למשפחה ששנים כבר באים לכל הופעה ומתרגשים מכל אייטם קטן בעיתון חסר חשיבות, בלעדיהם לעיתים תופיעו מול כיסאות ריקים.

תגידו תודה לבן או בת הזוג שמכילים אתכם ומוכנים להתגמש על הרצונות שלכם בלהופיע ולנגן וכמובן תפרגנו להם עם החלומות שלהם בצורה שווה אבל זה בלי קשר.

אימרו תודה לאלוהים/אלוהימא או כל כוח עליון שאתם מאמינים או שלא מאמינים בו, הנוכחות שלנו בעולם בריאים ומאושרים רוב הזמן היא כנראה סוג של כוח עליון.

הוקירו תודה לפאבים, למועדונים, שנותנים לכם במה, גם אם לעיתים זו במה לא ראויה אבל יש גם נקודות חסד ולמקומות הטובים שמפנקים אתכם – הוקירו תודה והערכה.

לאנשי הסאונד, המפיקים, הטכנאים ובעלי חדרי החזרות שמעניקים את שירותם המקצועי כדי שאתם כאמנים תהיו הכי מנצנצים ובהרבה מקרים מנקים אחריכם את הבלאגן הגשמי והרגשי אז בחייאת תגידו תודה בסיום הסשן.

לכתבים, שדרנים, בלוגרים אימרו תודה, הם יכולים לכתוב על הרבה אחרים ועדיין בחרו לכתוב עליכם והיצירה שלכם, גם אם כתבו לא יפה זו מתנה להשתפר כל עוד אייתו את שמכם נכון, אז אימרו תודה.

אימרו תודה לעצמכם שאתם חולמים, יוצרים, מעיזים ולפעמים גם מצליחים, תסתכלו ימינה שמאלה ותראו כאלו שקפאו על מקומם מחשש לזוז מאזור הנוחות, אז מגיע לכם מעצמכם תודה אמיתית.

אני אומר תודה לאמנים שריגשו אותי, שהזיזו משהו בפנים, בטקסט, הלחן, המלודיה או בהפקה כי מגיע להם פרס נובל!

 

1.גבריאל – "ואם זה ייגמר"

גבריאל הוא זמר רגיש, אני מוכן להמר שהוא גם גבר רגיש שכדאי לכן לתפוס תחת החופה, הקול שלו רך, פלצט נקי בפזמון, פופ רוק מתקשר ונעים לאוזן, נהנתי

להאזנה -

 

2.תמר לינדר "שיר נחמה"

ראפ נשי מנבכי הנפש של תמר שהיא מאוכזבת וכועסת בו זמנית על עצמה ועל הבן זוג הלא ראוי, גרובי, אפל, בס ליין שחור, מנגד הפזמון מאוד אפל עם מלודיה כאילו מוזרה אבל מהפנטת, זה תופס מיד את הלב.

לצפייה -

 

3.Volcania dread – Nice place you got here""

רוק אינדי מאוד עדכני, קצת מוזר אבל ללא ספק בעל שורשים תל אביביים, כלומר יכול להתאים ברקע של כל פאב ובית קפה בתל אביב, מאוד אהבתי את עבודת הגיטרות בין ימין ושמאל, והשילוב של קונגס בגרוב הכללי היו מאוד מחמיאים ונתנו רובד נוסף ועמוק יותר לרוק אינדי שלעתים יכול להיות צפוי ולשמחתי זה פתח את השיר

להאזנה -

 

4.דניאל רובין "הרגשתי יפה"

סופט רוק נשי ששרה דניאל שהיא זמרת טובה מאוד, הקול שלה יפה והיא מרגשת, אולי קצת שומעים את רימון בקולה אבל השיר פשוט חמוד ועובד, גרוב קצת 60S ושורת מפתח מדוייקת שמסכמת את השיר

יש גם קליפ מאוד יפה שמתלווה לשיר, בקיצור היא יפה מאוד.

לצפייה -

5.נרקיס "אל תעזוב"

וואו איזו פתיחה יש לשיר, אני זוכר ששמעתי את השיר בפעם הראשונה, שנרקיס פתחה את הפה ופשוט ריגשה אותי, יש כאב בקול שלה (על משקל יש לך משהו עצוב בעיניים), בלדת פרידה עם נגיעות אלקטרוני מזרחי אבל כזה שאוהבים ברדיו והוא לא נתפס כזול, שיר טוב מאוד.

להאזנה -

 

6.אלון ויסמן – After all""

מישהו פה גדל על פרינס, אני מוכן לחתום על כך, המון גרוב וגיטרות "אה לה פרינס" עם גרוב מדליק, שירת פלצט בבתים מעלה את הרמה של השיר בכמה רמות.

להאזנה -

 

7.היוונים – "מיסירלו"

הגענו לטברנה, בוזוקי במשקל ים תיכוני, מספרים את סיפורה של מיסירלו, סיפור אהבה בלתי אפשרי עם גרוב יווני, מה שיפה פה שזה מתקשר ולא זול, מאוד קל ליפול לקלישאה של מוזיקה יוונית אבל היוונים עושים את זה בטוב טעם ומייצרים מרקם נעים של מלודיה על גרוב חשמלי.

להאזנה -

 

8.נויה סול – "The tempters"

חזרנו לשנות העשרים ולברולסק החטאים של נויה, זמרת שחורה אמתית והפקה מאחוריה שחזרה במנהרת הזמן, ריתם סקשן של תופים עם מברשת וקונטרה בס, בתיבול פסנתר ובראסים, בחיי ניו אורלינס לא הייתה קרובה יותר מאור עקיבא.

לצפייה -

 

9.אושרי – "Bad reputasion"

אושרי בשיר פופ אלקטרוני שנועד לפתוח לו דלתות מעבר לים, אני בהחלט שומע את זה מושמע במועדון בניו יורק או לונדון מלא בהיפסטרים חובבי פופ.

לצפייה -

 

10.עדן "מה את מנסה"

הפופ אינדי שולט אבל בניגוד לאושרי מהשיר למלעלה, פה יש המון אופל, תחושה כהה, והגרוב מאחורי הכל מאוד מאוד שחור (לא בקצב אלא בהרגשה שזה מייצר) עדן מצליח להעביר תמונה מאוד קשה לחווית המאזין.

להאזנה -

 

עמרי נובל - זמר-יוצר (עמרי נובל ו"האצילים") מפיק ושדרן רדיו סול ורדיו חוף אילת בתכנית "בפנוכו"

עורך מדור מוזיקה: שחר כהן. לפניות/תגובות -https://www.facebook.com/shahar.music

לחצו כאן לכתבות נוספות במדור המוזיקה

 

logo בניית אתרים