צילום: דני מכליס 
פרס "גיטרת הזהב" למאסטרו דורון סלומון/ מאיה וינינגר 

דורון סלומון, לשעבר מנהלה המוסיקלי של תזמורת הסינפונייטה הישראלית ב"ש המכהן כיום כמנצח אורח ראשי שלה, הוא הישראלי הראשון שיקבל את פרס "גיטרת הזהב" בתחרות הבינלאומית לגיטרה קלאסית "מישל פיטלוגה" המתקיימת בסוף חודש אוקטובר באיטליה ומציינת 50 שנה להיווסדה.
הפסטיבל הבינלאומי לגיטרה קלאסית על שם מישל פיטלוגה באלסנדריה, איטליה,  חוגג 50 שנה להיווסדו. השנה יגיעו לפסטיבל כל אמני הגיטרה הגדולים בעולם. בשבוע שעבר, התבשר סלומון כי הוועדה האמנותית של הפסטיבל החליטה להעניק לו פרס מפעל חיים על הישגיו כמנצח וגיטריסט. מאסטרו דורון סלומון הוא היחיד שניהל מוסיקלית תזמורת גדולה בישראל ובמקביל לכך – ניגן וניצח על קונצרטים לגיטרה במדינות שונות בעולם ביניהן איטליה, שבדיה וגרמניה.
כמנצח, סלומון ביצע ביוזמתו קונצרטים רבים לגיטרה ולתזמורת, חלקם בביצוע בכורה. ביניהם הקונצרטים של ג'ון מקלפלין ושל ליאור נבוק .הבחירה במאסטרו סלומון לקבלת הפרס היוקרתי "גיטרת הזהב" היא תקדים כפול: זוהי הפעם הראשונה שהפרס מוענק למנצח והפעם הראשונה שהוא מוענק למוסיקאי ישראלי. הזוכים בתחרויות קודמות היו מבצעים, מורים, בוני כלים ומוסיקולוגים. הפרס יוענק לסלומון במסגרת חגיגיות ה-50 שנה לפסטיבל ב-30 באוקטובר 2017
מאסטרו דורון סלומון על בחירתו:  "אני גאה לקבל את הפרס היוקרתי "גיטרת הזהב" מטעם פסטיבל הגיטרה באלסנדריה-איטליה, על מפעל חיים כמנצח ונגן גיטרה. תודה לוועדה שדווקא בימים מורכבים אלו בחרה להעניק את הפרס בפעם הראשונה בתולדותיה לישראלי, במעמד המכובד במלאות 50 שנה לפסטיבל. זוהי גם סגירת מעגל עבורי, כי הפעם הראשונה שהופעתי על במת הסינפונייטה היתה בהזמנתו של מנהלה המוסיקלי של התזמורת דאז, מנדי רודן, בקונצרט שבו ניצחתי וביצעתי יצירות בגיטרה כסולן."
קלאודיה צובל, מ"מ מנכ"ל הסינפונייטה הישראלית באר-שבע: "מאסטרו דורון סלומון מלווה את הסינפונייטה  שנים רבות, הוא מקדם ומלווה את התזמורת בפרויקטים שונים. אנחנו גאים בו על  זכייתו בפרס היוקרתי, בכך הוא מהווה שגריר המביא עמו מסר המקדם את הפן התרבותי של מדינת ישראל בחו"ל וזהו הישג אדיר. אנו נמצאים בפתחה של עונת הקונצרטים ה- 45 של הסינפונייטה בה סלומון ישתתף במסגרת סדרת הקונצרטים החדשה שלנו. "
 
 
 
 
 
 
 
logo בניית אתרים