פרס ראש הממשלה למוזיקה  לאורי ברנר/
מאיה וינינגר


רגע לפני פתיחת העונה החדשה של הסינפונייטה הישראלית באר-שבע, מלחין הבית של התזמורת, אורי ברנר, נבחר להיות בן הזוכים לפרס יצירה לקומפוזיטורים מטעם ראש הממשלה לשנת תשע"ז. ברנר יליד מוסקבה, בשבע השנים האחרונות מכהן המלחין הבית של הסינפונייטה כמו כן, מכהן כמנהל המוזיקלי של תיאטרון מיקרו בירושלים 2016 וכמנהל של קונסרבטוריון שולמית בירושלים. למד במוסדות מוזיקליים מובחרים ברוסיה גרמניה, הולנד, בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת בר-אילן. ברנר משלב ביצירותיו בין התרבויות וזרמים מוזיקליים שונים החל מהמסורת הרוסית של המאה עשרים, דרך מוזיקה אירופאית עכשווית ועד למוטיבים יהודיים וג'אז, כל זה בדגש על החוויה הבלתי אמצעית של המאזין. ברנר כתב קרוב למאה יצירות בז'אנרים שונים ולהרכבים מגוונים, מקטעים לפסנתר סולו ומוזיקה קאמרית עד לסימפוניות וקונצ'רטי לכלים שונים.

הקשר של ברנר עם הסינפונייטה הישראלית באר-שבע התחיל לפני כעשר שנים, עם מאסטרו  דורון סלומון שימש אז כמנהל המוסיקלי של התזמורת. מיד עם כניסתו לתפקיד כמלחין הבית של התזמורת השתתף ברנר כסולן בביצוע בכורה פרי עתו של הקונצ'רטו מס' 2 לפסנתר ותזמורת. ברנר עשה עד כה עיבודים רבים לתזמורת הבולטים שבהם הוא התזמור החדש ליצירה "קרמינה בורנה" והלחנת אגדה מוזיקלית "מרק תזמורת" קונצרט דו לשוני ייחודי.

השופטים נימקו את בחירתו של אורי "יצירותיו של אורי ברנר פורשות מנעד יוצא דופן המהדהד ומתיך סגנונות וסוגות מוזיקליים לאורכן. ולרוחבן של המאות התשע-עשרה והעשרים. כתיבתו היצירתית כמו גם אוּמנותו נסמכות על אופק תרבותי, סוגתי וסגנוני רחב, המבקש לתזמר, לעדכן ולשאול את הישגי העבר המוזיקלי לכדי אמירה פרשנית בהווה כתוצאה מכך מתהוות ביצירותיו של ברנר תרכובות מוזיקליות מרעננות המאתגרות תדיר את מושג האותנטי".

ההודעה על זכייתו של ברנר ריגשה את הנהלת וחברי התזמורת. מ"מ מנכ"ל התזמורת, קלאודיה צובל מסרה "אורי מלווה אותנו שנה שביעית ברציפות כמלחין הבית של התזמורת, הוא חלק משמעותי ממשפחת התזמורת. יצירות ועיבודים שלו בוצעו על ידי התזמורת וזכו לתגובות חמות מהקהל. הבשורה על זכייתו בפרס תפסה אותנו ממש רגע לפני ביצוע יצירה שכתב לקונצרט מיוחד לילדים ולכל המשפחה. אנחנו נרגשים בשבילו ובטוחים שזה רק פרס אחד מני רבים שמחכים לו בהמשך הדרך".

 

 

 

logo בניית אתרים