לא תבואי שישי שבת - סקירת המופע מאור כהן בצוותא / נטע זינגר

 

מה הדבר הראשון שעולה לכם בראש כשאומרים לכם מאור כהן?

ארץ נהדרת? הזבובים? זקני צפת? הבליינים? עבודה עברית? כנראה שהכל גם  יחד ועוד. 

מודה שהגעתי להופעה שלו בצוותא ביום שישי 15.9 מבלי לדעת למה לצפות. ואם נקדים את המאוחר אומר שזו הייתה בחירה מצוינת לערב שישי.

״הכול מתחיל ונגמר באדם לבד עם גיטרה כנגד כל העולם," ציטט מאור כהן באחד הראיונות איתו את אריק קלפטון. וכך התחילה ההופעה, רק מאור והגיטרה .

 

באווירה אינטימית בצוותא 2  ,ההופעה נפתחה עם ״לילה עיר״ המלודי והנוגה מתוך האלבום דיסקגרפי (2008) אלבום אוסף ראשון וכפול שסיכם את הקריירה שלו מאז ימי זקני צפת(1990) ועד צאת האלבום.

מיד אחריו אדם אחר (מתוך מיני אלבום שהוציא ב-2015 רק הוא עם המחשב, הסמפלרים והגיטרות), יום חולין (במקור של אילנית, חידוש מתוך עבודה עברית 60) וארץ קשה-״ארץ קשה/ לא תרגיש הקלה/ אם תצחק יחשבו זהו בכי/ היי תתעורר/ חול היום אותך קובר בלי עצב" שיר פוליטי חברתי מתוך אלבום הסולו האולפני השני שלו ״החופש הגדול״.

 

עוד בוצעו שקט שקט בייבי הרוקנרולי, של ההרכב של מאור כהן  ״צמד ראות״ יחד עם רע מוכיח גם הוא מיוצאי להקת הרוק זקני צפת), העט של בנצי , למילים של חנוך לוין - גם הוא מהאוסף דיסקגרפי, כשבמהלכו עושה מאור כהן סולו מיק ג'אגר בתנועות הגוף ובשירה,  

ריקי מתוך האלבום הראשון של זקני צפת שיצא ב1992 (בה היו חברים מאור כהן, אורן לוטנברג, רע מוכיח ויוני בן טובים), כשבין לבין לא הפסקנו לצחוק מקטעי המעבר הקומיים שסיפק מאור בכל מיני ענייני דה יומא, מבלי שיהיו לו חרצובות בלשון. אומן עם פנים רבות, מוכשר ווקאלית, מוסיקלית ואומנותית שלא מפחד לחבור וליצור יופי של שירים בחיבורים מחיבורים שונים. 


והיה גם ביצוע לשיר של אלביס מלווה בחיקוי לא רע של המקור:


 

וכמובן לא תבואי שישי שבת- שיצא באלבום ״זקני צפת״ ב1993 (ההרכב כלל את מאור כהן יחד עם תום מוכיח, יובל קיינר ואביב פאפו):

 

 

״הכל יכול״ של להקת הבליינים  שהוקמה ב2001 יחד עם יחד עם אורן , סיפק טוויסט עלילתי לשירי הרוק והמחאה שלימים קיבל ״חותמת״ מזרחית (כך לפי מאור כהן) כשזכה לאחרונה לחידוש של פאר טסי .

רק אל תלכי - גם הוא מהאלבום השני, הכי יפה בעולם מאלבום הסולו המצוין שלו״ טוב לנו יחד״ מ1999, Fly me to the moon של פרנק סינטרה ובדרך לגימנסיה של אריק איינשטיין- חתמו את ההופעה שכללה שני הדרנים.

אני נהניתי, צחקתי ושרתי. מה עוד אפשר לבקש?

 


כתבה וצילמה: נטע זינגר

עורך מדור מוזיקה: שחר כהן. לתגובות/פניות -  https://www.facebook.com/shaharole

לחצו כאן לכתבות מוזיקה נוספות באתר "בכיוון הרוח"logo בניית אתרים