דרור זמיר - Insatiable child / תומר פישר 
סיפרתי לכם בעבר על הגיטריסט המופלא והוירטואוזי, דרור זמיר והפרויקט האינסטרומנטלי The synthesis project. מה שלא סיפרתי לכם זה שהוא לא נח לרגע על זרי הדפנה והלך ליצור אלבום חדש, שכעבור תשעה חודשים יוצא לאויר העולם.


Insatiable child, הוא אלבום רב צבעים, רב משתתפים והפעם הוא לא מסתפק בחמישה קטעים. אנחנו מקבלים לא פחות משניים עשר קטעים מורכבים, מאתגרים שנותנים למאזין לצלול לתוך עולם הלא נודע. גם הפעם הוא צירף לאלבום כמה מחבריו. אמיתי פריינטא בבס וניר נקב בתופים שפגשנו אותם בדיסק הקודם. כמו כן, גם מתארחים ניצן עין הבר בכלי נשיפה, אורן צור בויולה, כינור וצ'לו וכרמי שימרון המופלאה בקולות. דרור מנגן בדיסק הזה על שלל כלים : גיטרות קלאסיות, חשמליות, אקוסטיות, תכנותים, פסנתר וקלידים.


ההאזנה לדיסק לא קלה, משום שאצל זמיר, שום דבר לא וודאי. בשנייה אחת, הוא יכול לקפוץ מסגנון לסגנון, משקט לרעש. מתוך המאגר המופלא הזה, כמה קטעים שהרשימו אותי במיוחד. הראשון, הקטע הפותח, Memories. מתחיל עם גיטרה קלאסית מלטפת ונכנס ללופ של אנרגיה מחשמלת, ספק אייטיזית נוסח סטינג, ספק פרוגית. לקראת הסוף, דרור חוזר לפתיחה הענוגה עם הקלאסית, מלהיב.הקטע השני, Angle dance, יש בו הרבה עוצמה והוא קצת מזכיר את הפרוג בשנות השבעים עם ניחוח רוק כבד. מוטיב ריתמי שעובד, עם גיחות מפתיעות של ניצן בכלי נשיפה. קצת כמו ריקוד פרוע.

הקטע השלישי, The village plaza, מתחיל קלאסי עם גיטרה ופסנתר. שם בולט קולה הענוג של כרמי שימרון שמרים את המנגינה של דרור לגבהים חדשים:גם  בקטע החמישי, Forgivness יש משהו שמצליח לרגש אותי. איזון יפה בין שקט חלומי לרעש מהדהד.

הקטע השמיני, מוקדש לאימא ובו יש משהו קצת ספרדי, קצת ג'אזי וקצת משב נוסטלגי חם מהעבר שנעטף בתוך קרוסלת הזיכרונות של דרור. שם בולט אורן בנגינה מלאת רגש בכינור. ואחד הקטעים שבשבילם האלבום נועד - שיר הנושא, Insatiable child.

אופרת רוק בת עשר דקות על ילד אחד שאינו שבע משום דבר ומחפש כל הזמן אהבה באוויר. באיזשהו שלב, הוא מתפקח ומבין שהזמן לא עומד לרשותו. הקטע נפתח בפתיחת פסנתר משגעת של אלדד, נמשך לסיפור מלהיב של בובי לקס המספר, עם גיחה מוצלחת של עידו רבי בשירה. וזה נגמר בפאתוס.אלבום אמנותי ומיוחד, נדמה שנהר היצירה של דרור זמיר, עולה על גדותיו יותר ממה שאפשר לדמיין.


מאת: תומר פישר - מוזיקאי, שדרן ברדיו קול גת, רשת ג' ו88fm

תגובות/פניות לעורך מדור מוזיקה :  https://www.facebook.com/shaharole

לכתבות נוספות במדור המוזיקה של בכיוון הרוח 

logo בניית אתרים