אירוע יום הולדתו של ל. רון האברד נחגג במרכז לסיינטולוגיה ישראל/ גיא מרום

כל שנה, ב-13 למרץ, נחגג ברחבי העולם יום הולדתו של רון האברד, סופר, פילוסוף, הומניטר ומייסד תנועת הסיינטולוגיה. ל.ר.ה. (לאפייט רון האברד), כפי שמיליוני החברים בדת הסיינטולוגיה מכירים אותו, היה איש אשכולות – אדם בעל ידע נרחב בתחומים רבים. מתחילת נערותו כאשר היה הצופה המצטיין הצעיר ביותר בהיסטוריה של ארה"ב (תואר שקיבל ימים ספורים לפני יום הולדתו ה-13), ל.ר.ה סייר ברחבי אסיה ובא במגע עם דתות המזרח כבר בגיל 15, וברבות הימים הפך להיות הסופר המתורגם ביותר בכל הזמנים על-פי ספר השיאים של גינס, בו הוא מופיע כסופר הפורה ביותר בכל הזמנים גם כן.

עבודתו הדתית בפיתוח הפילוסופיה ובארגון של תנועת הסיינטולוגיה ממשיכה לתת השראה למיליונים ברחבי העולם. בחגיגות יום הולדתו שמתרחשות כל שנה בכנסיות הסיינטולוגיה ברחבי העולם ניתנת סקירה על חייו ופועלו, מחקרו אל נפש האדם והמורשת שלו בדמות התורה היישומית של סיינטולוגיה, באמצעותה אנשים חוקרים את יכולותיהם הרוחניות האמיתיות ומגיעים לתובנות בנוגע אליהן. אותו מעמד משמש גם כדי לספק את החדשות האחרונות על עולם הסיינטולוגיה והתרחבות התנועה.

באירוע, שהוקרן באודיטוריום המהודר של המרכז לסיינטולוגיה ישראל ביום שבת (לאחר שהתקיים בפלורידה שבוע שעבר), סיפק הביוגרף הרשמי של ל.ר.ה, מר דן שרמן, הצצה נוספת אל חייו של המייסד. עיקרי הסיפור שהציג היו עדויותיהם המצולמות של כמה מאלה שפגשו את האברד במהלך חייו לפני עידן הסיינטולוגיה – בשנות השלושים והארבעים של המאה הקודמת – כקברניט בחייל הים האמריקני, כסופר, כאדם שרק התחיל לפרסם את הטכניקות שפיתח כדי לעזור לאנשים להתגבר על מחסומים מנטליים להחלמה מפציעות בשדה הקרב. "הערב הוא הנקודה בה נשאלת השאלה: 'ומה אם היו עדים לסיפור?'", פתח שרמן את נאומו. "מה אם היו אלה שייתכן ולא הבינו בזמנו את כל מה שקרה, אך עדיין חוזרים עכשיו כדי לספק לנו מה הם ראו 'בימים הטובים ההם'".

בשעה שלאחר מכן המשיך מר שרמן לחלוק עם הקהל את העדויות המרגשות של האנשים הללו – אשר סיפקו עדויות מיד ראשונה על ההיסטוריה של ל.ר.ה שכללו שירות על אניות מלחמה נגד צוללות במלחמת העולם השניה, בתי חולים צבאיים במפרץ סן-פרנסיסקו, ניו-יורק הבוהמית של שנות הארבעים ואף תחילת דרכה של תנועת ה-Counter Culture האמריקנית. כל אחד מאלה שדיברו הדגיש כיצד ל.ר.ה השאיר חותם עמוק בכל מקום אליו הגיע ובחייו של כל אדם אותו פגש.

המשך האירוע התמקד בהתרחבות הסיינטולוגיה ברחסי העולם, וכלל את הפתיחה החגיגית של ארגון הסיינטולוגיה האידיאלי החדש באוקלנד, ניו-זילנד, שם סיינטולוגיה מוכרת רשמיתך כדת כבר שלושה עשורים וקהילת הסיינטולוגים חוגגת 62 שנים של פעילות (מאז 1955). מר דייויד מיסקביג', מנהיג תנועת הסיינטולוגיה העולמית, הציג את הבניין ההיסטורי מ-1844 שהכנסייה רכשה ושיפצה כמקום מושבו של הארגון החדש ווידאו של הפתיחה והדוברים המכובדים שנכחו בה ונשאו דברים לכבודה. מיסקביג' ציין כי סיינטולוגיה פתחה יותר מחמישים ארגונים אידיאליים בעשור האחרון ואז הכריז על הארגונים האידיאליים אשר עתידים להיפתח בחודשים הקרובים: ארגון ה-Valey בלוס אנג'לס (אשר נפתח ביום ראשון האחרון ב-19 למרץ), מיאמי פלורידה (אפריל) וקופנהגן בדנמרק (מאי).

logo בניית אתרים