צילום: איציק בירן 
אירוע טקס פרסי תיאטרון הבימה/ עינת בר עם

ביום רביעי ה5 לאוקטובר,  התקיים טקס פרסי התיאטרון הלאומי הבימה. מדובר במסורת ארוכת שנים שבה מחולקים פרסים בעלי ערך כספי בקטגוריות שונות, באמצעות קרנות ע"ש של שחקנים ויוצרים מוערכים.

בין הזוכים הגדולים זכתה שירי מימון בפרס ע"ש אלה דן על תפקידה כאווה פירון במחזמר 'אוויטה'. שירי שיתפה בנאומה ואמרה כי בבוקר ההודעה התקשר אליה קפטן הבמאי ואמר: "בוקר טוב אוויטה" שירי קפצה אז מהתרגשות ואמרה זה פשוט התפקיד שפיללתי לו". מיד לאחר קבלת הפרס ביצעה שירי את אל נא תבכי ארגנטינה ולא השאירה עין אחת יבשה בקהל. את הפרס בסה"כ 5000 ₪ החליטה מימון לתרום לעמותה ע"ש אדל ביטון שנהרגה בפיגוע יידוי אבנים בכביש חוצה שומרון. הוריה של ביטון הקימו עמותה להתמודדות עם שכול ואובדן בנסיבות טרגיות.

גם השחקן רן דנקר זכה בפרס ע"ש הדסה ורפאל קלצ'קין לשחקן מצטיין על תפקידו בהצגה 'נעצר בחצות' ועל תפקידו במחזמר 'אוויטה'. רן הגיע בליווי משפחתי שכלל את אביו, אימו ואחיו. "אני נרגש מאוד מהמעמד הזה. נכנסתי להבימה לפני 3 וחצי שנים לקבוצת הצעירים של שי פיטובסקי ואז שאל אותי אילן רונן אם אני בטוח שזה מה שאני רוצה. היום אני יכול לענות בביטחון כן, כן וכן! זו גאווה עבורי להיות חלק ממשפחת הבימה.

עוד קיבלו פרסים השחקן: מיכאל כורש, השחקנית מאיה מעוז, השחקן בן יוספוביץ, השחקנית הגר טישמן ואחרים.

 

logo בניית אתרים