2023-איה כורם/ תומר פישר 

כשאתה צעיר, נדמה שכל העולם לפניך. אתה יכול במחי עט לכתוב כל שורה, לחלום כל חלום והרבה לראות יופי. השאלה היא מה עושים כשאתה לא מסוגל לחשוב כלום. על השאלה הזאת, איה כורם ניסתה לפצח באלבום קונספט מופלא העונה לשם, 2023. זהו סיפור בהמשכים על אלכס, שלא מצליח לזכור מי הוא. הוא רואה את כל האנשים סביבו, אבל הוא לא מצליח להרגיש כלום כלפי סביבתו. עד כדי כך, שבשלב מסוים הוא הולך ללשכה מיוחדת שתוכל למכור לו מחשבות. העולם הפנימי של 2023, עמוס בלבטים ובשירים יפים ונוגעים ללב.

נדמה שאיה כורם מוצאת את המפתח לחיים מאושרים ומלאי יצירה, בעזרת האנשים שסבבו אותה בפרויקט. אם תיכנסו אליו, תוכלו לשמוע את קולם של מזי כהן, דני ליטני, נילי פינק, לאה שבת, ארקדי דוכין, ישי לוי, נצ'י נצ'. בין השירים, נשמע קולו המחמם של יובל מסקין שמוליך את המאזין אל השביל הנסתר. במהלך יותר מעשרים דקות של האזנה, אתה מגלה משהו אחר על עצמך. אתה מגלה שאתה בסך הכול אדם. מעבר לכול הדברים שצפים, שסובבים אותנו בימים אלה. בסופו של דבר, אתה צריך להישאר שלם עם עצמו. כמו שאיה כותבת בשיר הסוגר והמרגש, איש טובע. "מה לומד על עצמו, איש טובע, שאוויר זה דבר הכרחי".

https://www.youtube.com/watch?v=5Ksj9dfKj4E

מה שריגש אותי בדיסק, זאת המוסיקה המלווה את הסיפור, אותה יצר אדם בן אמיתי והיא מצליחה להעלות רגש שאולי לא קיים במקומות אחרים.

https://www.youtube.com/watch?v=hwx5QRdi6CI

איה כורם, אדם בן אמיתי ושי רינגל הצליחו לפתוח את ליבי ולו במעט לארבעים דקות. אולי בזכות התזמור העשיר של רפי קדישזון ואולי בזכות הפקה מוסיקלית רגישה וחכמה. אולי זה בזכות הרכב עשיר ומופלא של נגנים שמצליחים ביחד לרקום חלום למאזין. אם נסכם, עם כל כך הרבה שפע, אפשר ללכת לאיבוד בשבילי הסיפור והמלודיה, אבל 2023 של איה כורם, מצליח לעורר אצל המאזין חווית האזנה שונה וייחודית. רוצו לחיות את החלום הזה, אולי גם אתם תיפתחו קצת אל עצמכם.

https://www.youtube.com/watch?v=WHpt5rMd0qc

 

logo בניית אתרים