מתאר קסם פיוטי

( על האלבום קווי מתאר-רות נודלמן)/ ראובן שבת 

לעיתים גדולתה היפה של מוזיקה נבחנת בנקיון צליליה. האלבום הראשון של רות נודלמן-"קווי מתאר", מתאפיין היטב בצלילים נקיים המשולבים בקסמם של מילים שאת רובם כתבה הזמרת והמלחינה בעצמה.

רות נודלמן היא זמרת ויוצרת מוזיקלית בעלת קול יצירתי ייחודי מאוד. היא החלה את דרכה המוזיקלית בהרכבים שונים שאותם הובילה בעצמה והופיעה עימם בעצמה. אחר כך, פנתה ליצירה עצמאית ושם היא נתגלתה באיכויות שהתווספו למוזיקה שלה.

היצירה המוזיקלית של רות נודלמן כפי שהיא באה לידי ביטוי במיטבה באלבום הראשון שלה ממזגת בתוכה כשרון מוזיקלי מקורי המשלב טקסטים אישיים נוגעים, עזי מבע.

לכל אורך האלבום אפשר להקשיב באופן נפעם לשילוב הזה. האלבום מקנה תחושה של אווירה רוחנית, של מצלול נקי. הנגיעה הזו, הבלתי אמצעית בהוויות מורכבות של אמונה ואהבה.  באה בחפות לב. מגיעה מתוך הלב  של היוצרת ומטרתה אכן לגעת בנשמת המאזין.

בביצועים עצמם ישנה נגיעה מיטבית, שיש בה הרבה רוך, בדברים כמו אהבה, אמונה, חיפוש משמעות, התגברות על משברים וקשיים.

השירים הראשונים באלבום-" פגישה", "תני בי אור," אצטרובל" נוגעים בהוויה פשוטה וזו מתמזגת היטב בקולה של הזמרת ובנגינתה.

השירים "מלח" " רקפת", הם למידה עצמית למען זהות עצמית אמיתית וטובה.

 והלחנים לשירים "עוד מעט "של פנחס שדה ו "מי שאין נפשו" לרב יצחק אברהם קוק זצ"ל, ממחישים כיצד לחן מינמליסטי יכול להשיג תוצאות כבירות.

חשוב לציין כי רמת הפקה המוזיקלית והעיבוד שנעשה בשיתוף המוזיקאי והמלחין דודי לוי, מהווים מלאכת מחשבת של איכות הפקה מעולה.

בסיכומו של דבר  מתאר הקסם הפיוטי באלבומה הראשון של רות נודלמן ניגלה כאן בהחלט במיטבו וטובו.

https://ruthnudelman.bandcamp.com/

logo בניית אתרים