גבריאלה מורז/ ועידת און לייף לנשים וכסף : בואו נשים את הכסף על השולח

בתאריך 31 במאי, בקונסרבטוריון הישראלי בתל אביב, בשעה 8:30 פרצה מיני מהפכה מהולה במחאה שקטה, מאד נשית – כלומר מעודנת אך נחושה.
היום החל בקבלת תגים במתחם הכניסה לבנין: עבור כל משתתפת הוכן תג עם שמה ושם העסק ממנו הגיעה ותקרובת אלגנטית ומושקעת (אף הושמה תשומת לב לטבעונים).

קבלת הפנים היתה בסבר פנים מחייך ונעימות כמו לומר "אנחנו כאן בשבילכן".
לאחר כשעה וחצי של מפגשים, שיחות, היכרויות התכנסנו לתוך האודיטוריום של הקונסרבטוריון. האולם היה מלא מפה לפה ובהרבה מאד אוזניים קשובות.

הראשונה לדבר היתה  השרה לשוויון חברתי, ח"כ הגב' גילה גמליאל, שהכנס הזה היה בתמיכתה ובמידה רבה ביוזמתה.
היא דיברה על פעילותה בכנסת למען שוויון ההשתכרות והמעמד של נשים בישראל וציינה כמה וכמה הצעות חוק ביוזמתה ש"הצעידו" את ישראל אל עולם שוויוני ונאור יותר.
השאלות המרכזיות שהונחו על שולחן הדיונים – הפאנלים שנערכו בקבוצות  היו " אתן רוצות
להרוויח כסף, בטח ובטח לקבל את המגיע לכן, ואף יותר. אתן רוצות לדעת איך לדבר על כסף, איך לדרוש אותו, איך לתמחר את עצמכן, את העבודה שלכן או את המוצר שאתן מוכרות. אתן לא רוצות להתנצל יותר על השאיפות שלכן, על החלומות שלכן ועל הרצון לטפס למעלה וקדימה"

כל מרצה בתורה, בפאנל בו השתתפה, הביאה את ה"אני מאמין" שלה, סיפרה על הדרך שעברה, ההישגים שהשיגה, כאשר הרציונל המשותף לכולן היה: "אם תאמינו בעצמכן, בדרך שלכן, במוצר שלכן - ההצלחה מובטחת והיא מעבר לפינה.


בין המשתתפות היו (לא בהכרח לפי סדר הופעתן)
-  הגב' דלית שטאובר עד שנת 2013 מנכ"לית משרד החינוך, ובנוסף לתפקידה זה מילאה גם תפקידים ציבוריים רבים
החל משנת 2016 מכהנת גב' שטאובר בנוסף גם כחברת מועצת תאגיד השידור הציבורי כדירקטורית במועצה הישראלית לצרכנות, מרצה וחברה בחבר הנאמנים של הקריה האקדמית אונו ודירקטורית במרכז "מיטיב" לפסיכולוגיה חיובית במרכז הבינתחומי בהרצליה. היא דיברה בעיקר על המעבר הקשה מתפקיד ציבורי משולם היטב לחיים "האזרחיים" בשוק החופשי.

-  הסופרת ומנחת הטלוויזיה אודטה שוורץ. סיפרה בחן הידוע שלה על ההתחלה- ההמשך וההצלחה, איך התגברה על הקשיים בעיקר בזכות האמונה שלה בעצמה.

-                                                             - לינוי בר גפן - עיתונאית, מגישת טלוויזיה ושדרנית רדיו. סיפרה על מהלך ההתקדמות שלה מתחילת דרכה בטלוויזיה.

-                                                             -  ליאת שוחט, שנבחרה השנה לראשת העיר אור יהודה, דיברה על פועלה המיוחד בעירייה כאשה המחדשת נהלים, פועלת ברגישות נשית לשוויון החברתי בעיר.
קרן ברנע סמנכ"לית שיווק בבית ההשקעות "פסבות" שדיברה על היסטוריה של הדרת נשים בעולם העסקים והעלתה על נס שבבית ההשקעות "שלה", מחצית מהעובדים הן נשים.

-                                                             -  השחקנית קרן מור סיפרה על ההתחלות ואיך חוסר הבטחון והאמון בעצמה עיכבו אותה למרות כישרונה הברור לעין. השינוי הגיע עם הבנה והעלאת המודעות ליכולותיה. הונכון להיום יש לה מופע עצמאי (שלא במסגרת תיאטרון רפרטוארי) שבקושי העזה לחלום עליו.

-  דגת הזהב – גלית בנגלס שהטמיעה בעולם העסקים שלה את הסיסמא: לדעת לבקש ולהיות בצד המקבל, זה לאפשר לאחר לתת.

-                                                             -  סיגל יושע – מנכ"ל "מלכת המדבר". סיגל הגתה, יזמה  והגשימה את ההרפתקה הנחלמת האולטימאטיבית כאשר הבינה מה בעצם יגרום לנשים להנות. הגשמת חלומם של אנשים ושל עצמה היתה סוד הצלחתה של סיגל.

-                                                             -  ענת כנפו תבור - מנכ”ל פסגות גמל ופנסיה, הדגישה בדבריה את הפן של תחרות בתחום הפיננסי בעולם שנחשב פעם ואולי גם כיום, לעולם גברי.

-  ד"ר דאליה פדילה יוזמת ובעלים של רשת בתי הספר לשפות קיו סקול. היא ערביה ישראלית שבכל שלב של חייה, מהרגע בו יצאה מכפרה ללמוד, זכתה להרבה מאד אי שביעות רצון מצד המשפחה וקרובים, ואפילו לכשסיימה את התואר השלישי והיתה כבר נשואה ואם לשלושה, הטיפו לה להניח לכל זה, לעטות מטפחת ולחזור להיות "אשה מוסלמית מהוגנת".
ד"ר פאדילה לא נרתעה ובחברה מאד לא סובלנית ומפרגנת (לנשים) ולמרות כל ההתנגדויות שליוו אותה לכל אורך חייה, היא המשיכה להגשים את חלומותיה אחד לאחד.

- מיכל צפיר, כוהנת בריאות מצליחה מאד, שהיא בעצם "מוכרת" כמוצר את  ההשג האישי שלה בתחום ומגלמת בתוכה את ההצלחה, פשוט אמרה כי סוד ההצלחה במקרה שלה הוא ההתלהבות והתשוקה שלה אותן הדגימה היטב בכל מילה ושפת גוף שהפגינה.

לבסוף הופיעה בפני הקהל הנפעם עד אין סוף, אמו של נפתלי פרנקל ז"ל, אחד משלושת החטופים שנרצחו. היא דיברה על הארוע הקשה כל כך מזוית הראייה הפרטית והאישית שלה. לבסוף שאלה: אז מה אני יודעת על כסף? כלום. אבל יודעת על כוחה של האמונה, של הנחמה בהרגשת האחדות, של אהבת הקהילה.
הקהל הנרגש קם על רגליו ומחא כפיים ממושכות והיה במחווה הזה הרבה הערכה והודיה לכנס מאורגן להפליא ולמסר שאי אפשר היה לפספס – כמה כוח טמון בכוח הרצון, בנחישות והתמדה ובעיקר בהערכה עצמית ובטחון בחלום והגשמתו.

 

 

 
 

 

logo בניית אתרים