המופע של נורית הירש בפסטיבל שירת הים גבעתיים 2016/ אסנת יששכרוף

 

לחניה הרבים והמגוונים של נורית הירש פורטים על נימי התרבות הישראלית השורשית- החל מאהבת הארץ, נופיה, השכול, ועד ההוויה היהודית. שיריה טבועים כה עמוק בכל אחד ואחת מאתנו עד כי רובנו כלל לא מזהים את חלקם כשלה אלא מקבעים אותם עמוק בתודעה כשירי עם החקוקים בזכרון הקולקטיבי מאז ומתמיד.

ביום שני ה-25.4.2016 נערך מופע מיוחד ממיטב שיריה של נורית הירש במסגרת פסטיבל 'שירת הים' אשר התקיים במהלך חול המועד בתיאטרון גבעתיים. הקהל אשר מילא בהמוניו את האולם,זכה לעבור מסע קסום בזמן בניצוחה החינני של הירש,והתרפק על אותם שירים נוסטלגיים אהובים ,החל 'מפרח הלילך','ללכת שבי אחרייך',דרך שירי הלהקות הצבאיות,ועד לחניה של הירש לטקסטים הלקוחים מן המקורות- 'עושה שלום במרומיו', 'על חומותייך ירושלים',זאת לצד מספר סיפורים ואנקדוטות על שיריה ויצירתה של הירש לאורך השנים.

הפן היהודי חסידי בלחניה של הירש קיבל ביטוי רב במהלך הערב, כאשר הזמרת רותי נבון- חברתה הטובה,עלתה על הבמה וביצעה מספר שירים שהלחינה הירש מתוך תהילים, תפילת 18 ועוד.השילוב בין גוון קולה הג'אזי והמיוחד של נבון לטקסטים הרוחניים והעוצמתיים,ריתק את הקהל והעניק רובד נוסף למכלול היצירה. נראה כי ההוויה היהודית והחיבור למקורות  מהווים נדבך משמעותי ביצירתה של הירש לאורך השנים, שכן מלבד אותם טקסטים הלקוחים מן המקורות הירש גם נהגה להלחין לא מעט שירים אשר נכתבו בהשראת סיפורי התנ"ך השונים-'מלאך מסולם יעקב' של יורם טהרלב,'כשקיבלו את התורה' של לאה נאור ועוד.

מלבד נבון את הירש ליוו לאורך הערב המוסיקאים- קרן טפרברג- תופים וכלי הקשה,איתן שפירא- אקורדיון והזמרים הצעירים  הראל ליסמן וענת מושקובסקי- חברי להקת 'החברה טובים' המורכבת מיוצאי להקת חיל החינוך.

logo בניית אתרים