ערב ההשקה של ספר "יחפה" מאת גבריאלה/ ענת גרי לקריף

ביום חמישי, ה-10 במרץ, הושק ספרה של גבריאלה, משוררת וסופרת מקריית חיים. זהו סיפרה השני של המחברת ובד בבד עם השקתו היא התבשרה על קבלתה לאגודת הסופרים והמשוררים העבריים בישראל.

אירוע ההשקה היה, בין השאר, גם מפגש מרתק של משוררים, סופרים וקהל מפרגנים.

במהלך הערב הובאו לאזני ועיני הקהל איכויות הספר על חלקיו השונים: קטעי הגות וסיפורים קצרצרים, שירים מהודקים ומדויקים, נוקבים עד כאב  ואותנטיים ללא כחל וסרק.

האירוע נפתח בהופעה ייחודית של להקת 'גִ'יפְּסוֹשִׁיגֶן' המורכבת משבעה נגנים מופלאים ומנגנת מוסיקת ג'אז יהודית-צוענית מהפנטת.

ראובן שבת, סופר, עיתונאי, משורר, בעליו ועורך אתר התרבות בכיוון הרוח ובעל הוצאת הספרים 'ארגמן מיטב' שבה יצא ספרה של גבריאלה לאור, הפליג בשבחי הספר, קרא קטע פרוזה מתוכו ותיאר את ההקבלה אל המחברת וכיצד מתבטאות תכונותיה האנושיות המיוחדות בכתיבתה.

לאחר דברי הברכה שנשאה גבריאלה עצמה, היא פתחה רשמית את האירוע.

בזה אחר זה עלו:

טל איפרגן – עורכת הספר, משוררת, סופרת ועורכת ספרותית, סיפרה על שלבי עריכת הספר עם גבריאלה, וקראה בהתרגשות אמנותית את השיר "לב אמיץ".

 אחריה עלתה ד"ר נורית צדרבוים, אמנית רב תחומית, חוקרת אמנות ומשוררת וקראה קטע בשם "אני כנראה אשכנזייה מומרת". נורית דיברה על הנונקונפורמיסטיות של גבריאלה וארגה בסיפור מספר שירים התומכים בדעתה.

את קריאתה של המשוררת עדה שלו ברזילי, ליווה בחן בלתי רגיל צביקה שקולניק הארכיטקט והמוסיקאי המוכשר. הסופרת תמר מחלין, המשוררת והסופרת ענת גרי לקריף,  גבריאלה עצמה וביתה בת חן עלו וקראו מתוך הספר שירים על פי בחירתן.

את האתנחתא המוסיקלית סיפק היוצר יותם בויום כשהוא מלווה בענבל הזמרת. הוא שר מספר שירים שהלחין מתוך הספר "יחפה" ושני שירים מקוריים משלו. הביצועים חשפו בפני הקהל שני צעירים מוכשרים מאד שעליהם בוודאי עוד נשמע.

דנה בת ה- 16.5, מעין בת טיפוחים של גבריאלה, ריגשה את הקהל בנגינה על חליל צד ובשירת

א-קפלה.

את האירוע הנחתה ברהיטות, חן וכישרון רב כהרגלה, ביתה של גבריאלה בת חן נקטלוב.

היה גם רגע מרגש במיוחד, כאשר גבריאלה, שקראה את שירה "אני מזמינה אותך", פנתה אל יורם רותם בן זוגה והוא עלה בספונטניות אל הבמה. גבריאלה המשיכה לקרוא את השיר תוך שהיא מפנה את מילותיה אל יורם.

יורם המוכשר הוא זה שציוריו מעטרים את כריכות ואת עמודי הספר 'יחפה' וגם את הספר הראשון 'נגיעות של אהבה'.

עמיקם יסעור, מנחה קבוצות ספרותיות וערבי תרבות הקדיש לספרה של גבריאלה דקות של ניתוח מושכל ומלא הומור על קטעי הפרוזה שבספר להנאת השומעים.

חברים משוררים רבים באו להשתתף בשמחתה של גבריאלה: שי חג'ג' משורר וסופר שהכריז מעל הבמה כי קרא את ספריה ואהב אותם,  ואז הכריז שהיא התקבלה לאגודה להפתעתה ולשמחת כל הנוכחים.  

בין האורחים הרבים שנכחו ביום חגה של גבריאלה  בלט יוסי גמזו פרופסור לספרות עברית, משורר, מתרגם ופזמונאי ישראלי שרבים משיריו הולחנו ('איפה הן הבחורות ההן', 'סתם יום של חול', 'סימן שאתה צעיר' ועוד רבים וטובים). פרופ' גמזו חתם את הערב הנהדר על ידי קריאת שיר על אקטואליה ישראלית מזווית ראייתו של 'פמיניסט' על פי הגדרתו.

בקהל החם והמפרגן מאד נראו: המשוררת מירי יערי, מנחת אירועי הספרות עתליה רוזנברג, המשוררת ד"ר דניאלה זבידה, המשורר מיכה היימר, המשוררת רינה סלומון, המשוררת יפה ובעלה גדעון בודמן, המשוררת הטריה ליאת סלע שאף הסריטה את האירוע, הצייר והמשורר אריה רבינוביץ' ועטרה רעייתו, הסופרת והמשוררת תלמה כנעני שטרחה להגיע מקיבוץ גבת, עופר ליפשיץ – חבר אישי שטרח להגיע מתל אביב הרחוקה, ד"ר עודד סושרד – משורר ספרי ילדים וד"ר למתמטיקה.


מופע ההשקה כולו היה מלא וגדוש ביצירה מכל הסוגים – שירה ופרוזה, מוסיקה והלחנה אבל בעיקר ומעל הכל באהבה. אז תראי גבריאלה, כשאת עטופה בכל כך הרבה חום ואהבה, לעולם לא יהיה לך קר ואת יכולה בהחלט להרשות לעצמך להוסיף וּלְהָלֵךְ יחפה


logo בניית אתרים