רשימה:

ואם השיר הזה נשמע לכם מוכר/ עמנואל בן סבו


שני שירים נכתבו על מעשה גבורתו של החייל נתן אלבז, השיר הראשון נכתב על ידי המשורר נתן אלתרמן והשיר השני נכתב על ידי המשורר עמוס אטינגר והושר על ידי הזמר המנוח ג'ו עמר.

שיר שהיה להמנון של גאווה ותחושת שייכות של קהילת יהודי מרוקו אשר פילסו דרכם במדינת ישראל הצעירה.

 


"כשפניתי לפזמונאי עמוס אטינגר בבקשה לכתוב גרסה מותאמת לשיר, לאחר 63 שנים, נעניתי בשמחה על ידי עמוס שימים אחדים לאחר הבקשה שלח את מילות השיר החדש - ישן בכתב ידו," משתף בהתרגשות המחנך והסופר, עמנואל בן סבו.

כשהזמר המנוח ג'ו עמר הרעים בקולו המרגש עת שר את מילותיו של הפזמונאי הנודע עמוס אטינגר את השיר שכתב לזכרו ולכבודו של הגיבור מצפרו נתן אלבז, קירות הלב רטטו מהתרגשות.

לאחר 63 שנים בהם הושר השיר לראשונה ולרגל הוצאת ספר הילדים הייחודי והמרגש "על שפת התעלה", המספר בחן רב וברגישות לדור הצעיר את סיפור ההקרבה והגבורה של הגיבור מצפרו הגיחה לאוויר העולם גרסה חדשה - ישנה, לשיר המרגש.

המחנך והסופר עמנואל בן סבו פנה לפזמונאי עמוס אטינגר, 86  מי שכתב שירים רבים, ובקשו לערוך "עדכון גרסה" של השיר על נתן הגיבור, בהלימה לדור החדש.

עמנואל בן סבו: "ראשית אני חב תודה עמוקה למשורר היקר עמוס אטינגר, אשר נענה בשמחה רבה לעדכן את הגרסה לשיר לאחר 63 שנים. השיר בגרסה החדשה הוא חלק מתהליך הצבתה בחזית של דמות המופת נתן, אוהב ארץ ישראל, מדינת ישראל, צבא ההגנה לישראל, אשר הקריב נפשו למען הצל חבריו. אני מייחל שיימצאו זמר או זמרת אשר ייטלו על עצמם את מלאכת השירה."

 

 

 

 

 

 

logo בניית אתרים