המחזמר איך להצליח בעסקים מבלי להתאמץ בתיאטרון לוגון/ דין לביא


תיאטרון LOGON האופרה הקלה בנגב מציג

איך להצליח בעסקים מבלי להתאמץ

 How To Succeed In Business Without Really Trying

המחזמר הקומי עטור הפרסים על עלייתו לצמרת של גיי' פיירפונט פינץ'

 

 

 

גם ה 7 באוקטובר לא הצליח לעצור מסורת בת 43 שנים. למרות שחלק מהחברים וגם הבמאי פונו מבתיהם ולמרות שאחד החברים נחטף (וחולץ!) תיאטרון לוגון דובר האנגלית מבאר-שבע מעלה הפקה חדשה.

חברי לוגון שמחו על הבחירה במחזמר הקומי וחיכו לתחילת החזרות אחרי החגים. ואז הגיע ה 7 באוקטובר והרעיד את עולמם. חברי קבוצה פונו מבתיהם בקיבוצי העוטף, חלקם איבדו קרובים והרקדן לואיס הר נחטף. עם זאת הקבוצה לא ויתרה. הבמאי יעקב אמסלם הגיע תחילה לחזרות מים המלח ובהמשך חזר ל"יבול". שחקנים קבועים רבים מאזור תקומה אינם יכולים להיות במופע כי לא חזרו לבתיהם.  כמה מהם הושיטו יד והציעו לעזור כשהם יכולים.. בחזרה הראשונה זכו לחגוג את חילוצו של לואיס הר וכולם מקווים שהוא יגיע כאורח לאחד מהתאריכים. ובודאי אחרי שסיפר, שהמחשבות על התיאטרון היו בין הדברים שעזרו לו לצלוח את תקופת השבי.

 

 

"איך להצליח בעסקים מבלי להתאמץ" –הוא מחזמר שנכתב על ידי פרנק לסר על פי מחזה מאת אייב בורוז, ג'ק ויינשטוק ווילי גילברט ומבוסס על ספר שיצא לאור ב-1952 מאת שפרד מייד.

המחזמר עוסק בצעיר שאפתן בשם ג' פיירפונט פינץ', אשר נעזר בספר "איך להצליח בעסקים מבלי להתאמץ" כדי להתקדם בעסקים. בעזרת ההבנה של עולמם הקטנוני הצמא להערצה של בני האנוש והפעלת מניפולציות שונות, הוא מצליח להתקדם ממשרה של מנקה חלונות, עד למשרת יו"ר מועצת המנהלים של חברת ויקט העולמית.

המחזמר עלה לראשונה בברודווי ב- 1961 בכיכובם של רוברט מורס ורודי ואלי

הם כיכבו גם בסרט המצולם שהפיקה  בשנת 1967 יונייטד ארטיסטס .  המחזמר זכה בשבעה פרסי טוני, בפרס מעגל המבקרים ובפרס פוליצר לדרמה לשנת 1962 ו והוצג  1,417 פעמים.

בשנת 1995 המחזמר הועלה מחדש, באותו התיאטרון ברחוב 46 בו עלה לראשונה והוצג שוב 548 פעמים הפעם בכיכובם של מתיו ברודריק ומייגן מולאלי. במלאת 50 שנה למחזמר, הוא הועלה פעם נוספת על בימות ברודוויי, בהפקה בבימויו של רוב אשפור ובכיכובם של דניאל רדקליף וג'ון להרוקט (שהוחלפו בהמשך). הפקה זו עלתה ב-27 במרץ 2011, והוצגה  473 פעמים

המחזמר תורגם לעברית על ידי חיים חפר ואהרן מגד ועלה בישראל בחודשים פברואר מרץ 1965 בתיאטרון אלהמברה בהפקתו של גיורא גודיק ובבימוי של הארי וולבור.

ג'וקי ארקין שיחק בתפקיד הראשי של ג'יי פיירפונט פינץ' ובין השחקנים היו גם אלברט כהן וג'וזי כץ.

 

 האופרה הקלה בנגב (LOGON – The Light Opera Group of the Negev) היא קבוצת תיאטרון דוברת אנגלית, שכוללת קשת רחבה של משתתפים בני גילאים שונים (15-85), עולים חדשים ותיקים  וישראלים

תושבי באר-שבע, עומר, קיבוצים ומושבים בהם רופאים ומדענים, אנשי הייטק, מורים ועוד.

הקבוצה נוסדה בשנת 1981 על ידי ד"ר אד שפיץ, רופא אלרגולוג ובעל קול בריטון ייחודי שעלה לישראל מארצות הברית והתיישב בנגב. בבית הכנסת "מגן אברהם" בעומר הוא פגש את דיוויד ולדמן, שהפך למנהל המוזיקלי.

התיאטרון זכה לשבחים מאושיות תיאטרון כנתן דטנר  בתפקידו כמנהל תיאטרון באר שבע, וממנחם גולן.

התיאטרון מכשיר את המשתתפים במשחק, ריקוד, שירה ודיקציה. הוא מטפח שחקנים כתום אמסלם (הכפולה, מיוחדת, המזח), יפתח מזרחי (היירספריי, פלאשדאנס, אקדמיית החממה בנטפליקס), ואילן שכטמן (היפה והחיה, מוזיקאי פעיל).

מאז ועד היום נותר גרעין איתן של חברים, שחוזרים להופיע או לקחת חלק מאחורי הקלעים ואליהם מדיי שנה מצטרפים חדשים לקהילה. כקבוצה סייעו בקליטת עלייה של לא מעט משתתפים, שהוכשרו כשחקנים בארצות-הברית ואנגליה.  כאלו הם כוכבי המחזמר השנה מייקל הרמן ולקסי לייטנר.

חברי הקבוצה מהווים קהילה תומכת גם לחברים שפונו, וחלקם עדיין לא חזרו הביתה וכנראה ישתתפו השנה רק כקהל.

 

המחזמר יבוצע באנגלית עם כתוביות בעברית

מילים ולחנים: פרנק לסר, Frank Loesser ,

 מחזה: אייב בורוז, ג'ק ויינשטוק ווילי גילברט

 Abe Burrows,

 Jack Weinstock, Willie Gilbert

במאי: יעקב אמסלם, מנהל מוזיקלי: דיוויד ולדמן

כוריאוגרפית: קשת מרגלית-שטיין, הפקה דבורה לבמן

 

 

 

תלבושות: עינת סמוליאן

מייקל  הרמן כגיי' פיירפונט פינץ' J. Pierrepont Finch Michael Herman

לקסי לייטנר כרוזמרי פילקינגטון Rosemary Pilkington Lexi Leitner 

ליאון גלקוף כג'י בי ביגלי  J. B. Biggley  Leon Gelkoff 

טטיאנה גולדווארג כהיידי לה רו  Tatyana Goldvarg - Hedy LaRue

20 שחקנים ורקדנים.

 

מרכז התרבות באופקים - יום ב' 17.6 בשעה 19:30

היכל התרבות מודיעין - יום א' 23.6. בשעה 19:30

תיאטרון ירושלים - יום א' 30.6 בשעה 19:30

בית יד לבנים רעננה - יום ג' 2.7 בשעה 19:30

מתנ"ס עיר ימים בנתניה - יום ה' 4.7 בשעה 19:30

משכן האמנויות באר-שבע - יום א'  7.7 בשעה 19:30

 

 

כרטיסים במחיר 90-120 שקלים בטל. 08-6414081

 או באתר :

 

 www.negevlightopera.com

 

 

 

logo בניית אתרים