על ניגון צבעים ייחודי ואמנות ויטאלית  עם שמעון  קונטראז'י/ ראובן שבת


Colors  of Music the  היא תערוכה מיוחדת מאוד. הצייר שמציג אותה, שמעון קונטראזי',מצייר בצלילים, מנגן בצבעים ושואב את השראתו גם מהצייר הרוסי הידוע קנדינסקי שפיתח דרכים רבות לייצוג צלילים בצבעים.  ציוריו הצבעוניים של שמעון, מצויירים ביד חופשית כמו אטיודים מוזיקלים, הקו והצבע בשילוב הקומפוזיציה יוצרים על גבי הקנווס את כל מה שמתרחש אל מול עיני הצופה. סגנון עבודתו ייחודי מודרניסטי צבעוני מלא תשוקה  ורגש . 


ספר מעט על עצמך ומדוע בחרת בציור?

נולדתי בטשקנט בירת אוזבקיסטן ב1962. ואני זוכר את עצמי מצייר למעשה החל מילדות ממש. זה נראה לי טבעי לגמרי, לקחת עפרון או מכחול ולצייר את הסובב אותי מכל עבר.

בכיתה ז' התחלתי לצייר את פני חבריי לכיתה ולבית הספר. ואז התלמידים אמרו לי שזה ממש דומה. זה עודד אותי וכך אט אט למדתי לשפר טכניקה וסגנון. לפני הגיוס שלי לצבא האדום ,התחלתי ללמוד  במכללה מקומית ללימודי גרפיקה ועיצוב. המשכתי ללמוד את התחום גם לאחר שהשתחררתי מהצבא האדום. גם שם שיפרתי את הסגנון שלי, למרות שלמדנו למעשה רק שנת קלאסיקה בסגנון אקדמי. כך, שהפעם הראשונה למשל שבה נחשפתי לציורי סלוואדור דאלי הייתה רק בשנת 1985, שהייתי בן 23. התמונות של דאלי דיברו אליי מיידית, ואחר כך נחשפתי גם לקלוד מונה והתחלתי לשפר את הסגנון שלי כתוצאה מכך, הציורים שלי החלו לקבל משמעות אחרת, בעיניי ובעיני הסביבה. עליתי ארצה ב91, ומה שהיה בתחילה ציורי פורטרטים, התפתח עם הזמן לסגנון ציור אחר, צבעוני,עם נושאים ברורים, וקומפזיציות בציורים תוך כדי הקפדה על דיוק מירבי.

כיום, יש לי סטודיו מטעם ארגון ויצ"ו שמשמש למעשה חדר העבודה המרכזי שלי.

מה לפי דעתך מיוחד בסגנון הציורים שלך?

 הסגנון והטכניקה שלי  נוגעים בעיקר במשחק צבעים חי ושוקק צבעוניות. התערוכה החדשה שלי היא מעיקרה  שמחת חיים ואהבת חיים. לכן, יש בציורים גם דמויות חושניות של נשים, המשתלבות היטב בצבעוניות הויטאלית במשחק הצבעים ובקומפציזיות. אני מקפיד להביא בפני הצופה את המראה שימשוך את עיניו שיעורר אצלו רגש טוב ואופטימי ככל שניתן במה שהוא רואה בציור מולו, בכל מקום וזמן שהציור מתאר או מראה."

 

מי הם שלושת הציירים שאתה מעריך הכי הרבה את עבודתם ומדוע?

הציירים הם מיכאנג'לו . גאון האמנות הגדול מכולם בעיניי. יש בו עוצמה אדירה . הוא מבטא, בדרכי ההבעה ובטכניקות שלו. יכולת בלתי רגילה שמשלבת נושאים אנושיים כבירים, עם תחושות נפשיות גבוהות מאוד, ובעיניי  כל היצירות שלו הן מושלמות לגמרי. השני זה בוטיצ'לי בגלל המקוריות, העין החדה והרגישה, ושלמות הצבעים הנמצאים בציוריו. השלישי זה ואן גוך, שהצליח לחבר היטב ואולי הכי טוב בין אמנוץ לאנושיות ,בכך ששילב בין הצבע, הנושא, הקומפוזיציות, לבין החיים עצמם. אני בהחלט רואה בו את גדול הציירים בעת המודרנית."
 

 

logo בניית אתרים