על הסרטים ירח המרד 1 וירח המרד 2/ ראובן שבתפעמים רבות, רובנו, או לפחות אלו שאינם נוטלים כל חלק בעסקי הקולנוע והסרטים חושבים בתמימות שסרט נעשה אך ורק למען בידור, הנאה, קתרזיס מחשבתי, משמעות רגשית ועוד ועוד.

אנחנו לא יודעים שמאחורי התעשיה הזאת|( וזאת הרי תעשיה לאחר הכל), ישנם גם מניעים נסתרים של כסף, אגו, תחרות עזה, קנאה ושנאה עזה.

כך, אפילו שנאה עזה.לא הייתי כותב על זה, אלמלא קראתי את מירב הביקורות המרושעות שהתפרסמו על ירח המרד 1 וירח המרד 2.

בכל האתרים כמעט( הגדולים) תמהתי כמה התפרס המלל לכדי קטילה שחצנית, מלווה בהבלים מכל הסוגים, כאילו עשו המבקרים שטחי הדעת, יד אחת לפגוע בסרטים הללו בכל כוחם. למען ההגינות נציין כי היו מעט מבקרים שכתבו באומץ אמיתי על איכותו הגבוהה של הסרט והסרטים.

וזאת... לעומת דעתם של מרבית הצופים שהגיבו ושיבחו את הסרטים עד מאוד.

ובכן, לדעתי ירח המרד 1 וירח המרד 2 הם יצירות מופת קולנועיות.

הן בנויות נכון, הן מדוייקות, הן מרגשות, הן מבטאות מאוויים כמוסים, אימה, התרגשות, אומץ, הקרבה, זעם, שמחת נצחון, אהבה טוטאלית

בקיצור כל מה שפוסט מודרניזם לא מבין ולא ממש אוהב, בעיקר שהמסר בסרטים הוא מודרני ונעשה בצורה פוסט מודרנית!!הבמאי המוכשר והגאוני, ז'אק סניידר, רקם עלילה מרתקת ,עוצרת נשימה.

מושבה קטנה, וצנועה, קשת יום, יוצאת במרד מול אימפריה גלקטית מרושעת וזדונית, שבראשה עומד רודן אופל, ציני, תאב כוח, פסיכוטי, שכל הבעיה שלו( לגבי מבקרים) שהוא נראה בסך הכל כמו העורך דין שלך או סגן ראש העיר שפנית אליו לעזרה....זה גם הרגיז מאוד כנראה את המבקרים, הרגילים מסאגות קולנועיות אחרות של מדע בדיוני, לטיפוסים עצבנים מדיי, או כאלה המבטאים מיידיות את כוחם העל אנושי וכו'.

מול הרודן הזה, ניצבת בחורה צעירה ואמיצה בשם קורה(סופיה בוטלה, דווקא לא צעירה מדיי, בת 42... צרפתיה אלג'יארית), שמשחקה איכותי, מהיר, טוב ונכון.

לעזרתה היא מגייסת לוחמים שונים, חלקם צעירים, חלקם וותיקים.

הם יוצאים ומתאגדים יחד להגן על המושבה המאויימת,

ומולם ניצב אדמירל מנוול , רשע במיוחד וחזק מאוד פיזית בשם אדמירל נובל( בגילומו המושלם של אד סקווין)

צוות המורדים בסרטים כולל שחקנים מוכשרים מאוד כמו: דג'ימון הונסו( בתפקיד מפקד המורדים גנרל טיטוס) צ'ארלי האנם            ,מיכיל האוסמן,   ביי דונה,            סטז נאיר, וגם אנטוני הופקינס התורם את קולו בלבד לדמות של רובוט עז נפש, חזק ואמיץ בשם ג'ימס).

בפנרומה הזאת,הפרוסה על פני סאגה מרתקת מאוד וצבעונית של ארבע וחצי שעות של שני סרטים(כמעט חמש שעות למעשה)הצליח ז'אק סניידר, במאי מוכשר שמאחוריו הצלחות יפות כמו הסרטים "300, באטמן נגד סופרמן" ליגת הצדק ועוד, ליצור יצירת מופת קולנועית שבה נשזרו יחד בצורה מושלמת: תסריט משובח, עלילה קולנועית עוצרת נשימה( בשני הסרטים, גם יחד), צילומים מקצועיים על גבול הגאונות( שכפול וסלוואו מושן, ביחד, עם חיתוכי סצינות מדוייקות להפליא), משחק מעולה שבו השחקנים, כמו שאומרים בכדורגל "נתנו את הנשמה", יצירת מארג חכם של מסגרת ערכית בסרט( מה שפוסט מודרנים לא אוהבים במיוחד, אם מדובר בערכים מאוזנים וקצת שמרנים...) ו... משמעות של מאבק צודק באמת, שאינו נשען בהכרח על אפוריזמים זמניים.ירח המרד 1 וירח המרד 2, הם סרטים מעולים ביותר!!

הם מבטאים מקוריות, רוח רעננה, אומץ והעזה בעשיה קולנועית חשובה.

בניגוד למה שכתבו מרבית מבקרי הקולנוע, מדירותיהם הדחוסות, אפופות זוהמת עשן תל אביב וכו', ההשקעה הכספית הכבדה של נטלפיקס בסרטים הללו של סניידר ,אינה מבטאת כשלון מגלומני, אלא העזה יצירתית מעולה

צפו , פנו אפילו חמש שעות


כל רגע שווה באמת!       

logo בניית אתרים