על הסרט אהבה נשכחת/ שושנה ויג

 

"אהבה נשכחת״  הוא סרט פולני באורך של שעתיים ועשרים דקות רצופות בעלילה מראשית המאה העשרים בפולין. אפוס יפהפה על ערכים כמו חברות, אהבה, נישואין, מעמדות.

הסיפור מתחיל מנקודה בחייו של הגיבור שהוא פרופ׳ ולצ׳ן רופא מפורסם שעומד לזכות במעמד גבוה, אלא שאז אישתו ובתו עוזבות אותו לטובת אהבה ליערן. הסיפור מסתבך כשקולגה שלו מקנא בו ונוצר מצב שהוא נחשב כמי שאינו בין החיים. כך האמינו כשמעשה הוא פשוט איבד את זיכרונו בהתקפה של חוליגנים ואולי זו פשוט נקמה של חברו הקנאי.

בבימוי הסרט  יש ניסיון ליצור אותנטיות לימים ההם שהיהודים חיו ואירחו את הקהל בבית מרזח שניהלו. חיי העיירה מתעוררים לחיים, חיים של יהודים וגויים, בני אצולה ופשוטי העם, נסיעה בכיכרות ובעגלות עם סוסים.

אהבתי את הסרט שנע ברצף עלילתי יפה של סיפור של שכחה כיצד החיים מתגלגלים לרופא שאינו זוכר מאין בא, אינו יודע מהו שמו האמיתי וחי בדרכים אבל תמיד עוזר לאנשים ומרפא אותם בכישרונו המיוחד. הרופא ששכח את זהותו הוא גיבורו של הסיפור עד לסיום המפתיע של הסרט שבו בתו היחידה מצילה אותו. סיפור מקסים של אהבה, חיבור מרגש בין דמויות שעושות טוב בעולם והצלחות מגיעות כשמגלים את האמת.

סיפור יפהפה, אהבתי מאוד.

 

בימוי: מיכל גזדה 140 דקות 

logo בניית אתרים