בין שיט בחסקה לדינמיט עם אלי פישר / ראובן שבת

ד"ר אלי פישר נולד בקרלוויורי בצ’כוסלובקיה זה אזור הסודטים שנמסר להיטלר בהסכם מינכן ביו היטלר מצד אחד ובין צמברלין ודלדיה ראשי ממשלות אנגליה וצרפת. שבועיים לפני כניסת הגרמנים ,בהתאם להסכם, עזבו אביו, אימו אחיו והוא לפראג; שם חיכו כ 6 חודשים עד שקיבלו סרטיפיקטים (ויזות) להיכנס לארץ ישראל ומיד עזבו והגיעו באנייה לנמל תל אביב ב 15.3.1939 היום שבו צבא היטלר נכנס לפראג.

הוא הבעלים של ד"ר פישר, קבוצת חברות פרמצבטיקה וקוסמטיקה רב-לאומית הנחשבת לאחת הגדולות הפועלות בישראל בתחומה, הוציא לאור את ספרו "שיט בחסקה תמורת דינמיט" (הוצאת צבעונים) ומגלה כי הצורך הספרותי היה קיים בו מאז ומתמיד

 

 

מדוע בחרת בכתיבת הספר?

לכל אורך חיי, כתבתי סיפורים קצרים ותיאור מקרים שהיו לי כבר כשהייתי בבי"ס תיכון, ב 2005 כתבתי ספר אוטוביוגרפיה בשם: ד"ר פישר בלי מקדם הגנה"

במשך החיים כתבתי הרבה מאמרים , חלקם מקצועיים (בנושאי פיתוח תרופות, נושא שעסקתי בו כל החיים ועד היום אני מתעניין ועוסק בו ), הרציתי עשרות פעמים ואולי יותר בארץ ובחו"ל. והתראיינתי גם כן עשרות ויותר פעמים ,הרבה אפיזודות שבספר הנוכחי לא נכנסו לאוטוביוגרפיה או כי לא רציתי להעמיס עליו יותר מדי וגם כי חלקם קרו לאחר 2005.

בספר הזה יש אוסף סיפורים קצרים מהחיים שלי, לא בסדר כרונולוגי וגם בלי קשר בין הסיפורים אבל נראה לי שמקריאתו מקבלים תמונה של החיים בארץ מאז המנדט הבריטי ועד היום, גם ניתן מושג איך חייתי כילד בזמן המנדט הבריטי ואיך חייתי מאז בעבודה ובמשפחה ונראה לי שזה נותן תמונה של חיים טיפוסיים בארץ.

 

מי הם סופרים הכי מוערכים בעיניך?

ארנסט המינגווי, קראתי בצעירותי את "למי צלצלו הפעמונים" כמה פעמים וגם משאר ספריו כמו "הזקן והים" קראתי מספר פעמים ורציתי להידמות אליו.

אנטוני ביוור שתיאר את מלחמת העולם השנייה, קראתי הרבה על מלחמת העולם אבל ספריו הם הטובים ביותר.

אורי אבנרי-שהיכרתי אישית וקראתי את ספריו על מלחמת העצמאות בה היה חייל קרבי ותיאר לטוב ולרע את חיי החיילים בדרום הארץ.

תום שגב שכתב את "ימי הכלניות" ואת "1967" ועוד.

וולטר אייזיקסון שכתב על חיי איינשטיין וסטיב ג'ובס.

 

logo בניית אתרים