צילום: עמי ורדי 

שלמה בר בספריית קריית אונו/ עמי ורדי


הזמר והיוצר המוזיקלי שלמה בר שחגג לא מזמן יום הולדת 80  עמד על הבמה בספריית קריית אונו,חבוש כיפה לבנה מבד לראשו ורעייתו לצידו כמה דקות לפני ההופעה .על דף מולו היו  רשומים סדר השירים של ההופעה, סה"כ 90 דקות של הופעה ללא הפסקה . אני חשבתי לעצמי " איך יוכל לשיר שעה וחצי רצוף?" הגיע הזמן  ושלמה בר אחד החלוצים , אם לא הראשון שבהם , ששילב בהצלחה לא מבוטלת מזרח ומערב עלה לבמה ופתח בהודייה לקהל והחל לשיר כשהוא מלווה את עצמו בתיפוף על דרבוקה ,יחד  איתו על הבמה מלווה אותו בכישרון ורגש רב הגיטריסט אליהו דגמי ..שלמה שר בכוונה מלאה וברגש רב את "שבחי ירושלים" והמשיך  ברפרטואר הרגיל שלו . הוסיף מחווה יפה מאד למאיר אריאל ושר את " מודה אני" המשיך ב "שחרחורת" ושר במרוקאית את " סאעדה".

אני חייב לציין שכאשר שלמה בר  מופיע , לפתע, הוא חוזר להיות צעיר מלא כישרון כוח ומרץ. הוא  שר ומתופף כמו באקסטזה ומתמסר כולו ליצירה ולביצוע באופן מדהים .לקראת הסיום שר את "ילדים זה שמחה" לקול שירת הקהל ומחיאות כפיים הקצובות . בין השירים דיבר קצת דברי חוכמה והגות כשהמסר העיקרי הוא שהאהבה תנצח.

את הערב סיים ,כמה סמלי, עם השיר "אלי אלי". הקהל יצא מרוגש ומרוצה .

הייתה זו הופעה נהדרת, אותנטית, שהראתה שלא נס ליחו של יוצר מוזיקלי חשוב והחיבור שלו איתנו , הקהל, ואוהביו שריר וקיים תמיד באופן יפה ומיוחד.

 

logo בניית אתרים