צילום: עמי ורדי 


אבירי ירושלים  חוזרים להלחם ליד מוצא / עמי ורדי


אירוע מיוחד, צבעוני ומרתק התקיים ביום שישי ה4.7.23 בבית ילין, סמוך למושב מוצא בכניסה המערבית לירושלים. שחזור קרב אבירים( בלי הנשק החם כמובן...)

את האירוע יזמו והוציאו לפועל הגופים הבאים : בית ילין  במוצא, שהוא  אתר היסטורי של המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, הפורום הישראלי לארכיאולוגיה ניסויית(ע.ר) וקבוצת השיחזור ההיסטורי "ממלכת ירושלים" ( גם הם חברים בפורום).

בשעות החמות של צהרי יום שישי הגיעו "האבירים" לבשו את בגדיהם הכבדים ,השיריונים והקסדות ליטשו  וחדדו את חרבותיהם ויצאו "לקרבות" .במקום היו אבירי ירושלים וכן לוחמים  שרק מאוחר יותר נקראו אבירים מוסלמים .

הקרבות שהתקיימו בפני הקהל שהגיע במיוחד לאירוע , נערכו לפי כללי הקרבות של האבירים: שלוש פגיעות זה ניצחון כאשר  הדגש על פגיעות לא נגיעות . קרבות מרשימים בהחלט התנהלו  בחום הכבד ובכל זאת הקהל צפה בעניין רב . כמו כן דאגו המארגנים גם להרצאה מקיפה בת כשעה שבה הוסברו המהלכים ההיסטוריים ופרטי הלבוש של הלוחמים. מסביב היו דוכנים שמכרו קצת מזכרות וכן פינות יצירה ומשחק לילדים . האירוע אורגן ללא דופי היה מעניין מאוד  והעניק חוויה שונה לאלה שהגיעו לצפות וכמובן להשתתף.


היה מעניין. מרתק. מיוחד מאוד.


logo בניית אתרים